Šta je novo?

Srafovi za m.2 ssd

Bezbol

Zapažen
Učlanjen(a)
25.12.2021
Poruke
2
Poena
21
Pozdrav zeleo bih da pitam gde mogu kupiti srafove i distancere za m.2 ssd.
 
Ima ih na kp, ali nisu jeftini. Deru, samo tako!
 
150 dinara i zavariš mu lančić da ga ne izgubiš!

Kada sam gledao pre par nedelja viđao sam neke za 300 - 400 dinara - komplet šraf i termalna podloga i još nešto... :eek:
 
Iz Kine da naručiš set od 10 kom (10+10) je oko 1-1,5e sa slanjem ali ćeš se načekati.
 
Moze da posluzi i neki saraf od laptopa (kucista laptopa), pre neki dan sam tako uspeo da zavrsim posao, jer je originalni izbubljen bio.
 
Odeš u neki servis i zatražiš šraf, oni uvek imaju viška, pasuje od laptopova, oni pljosnati što idu obično ispod baterije

Obišao ja nekoliko servisa u NS, i ne daju te šrafove. Tj. tvrde da nemaju. :(
Na kraju sam i ja jedva našao neki zamenski koji paše, ali original naći je pain-in-ass.
 
i meni treba jedan srafcic za wifi karticu, gde naci ovo a da ne placam sraf 300 dinara i postarinu 350?
 
znaci sa ovog aliexpress linka treba mi 2mm dijametar i 3mm duzina za wifi karticu?
 
Odes do najblizeg laptop servisa i zamlis da ti daju ili prodaju srafove koji drze ekrane to su isti ti koji idu na m2 slotove, obicno ih imaju na 100 i hoce da daju dzabe
 
treba mi za Thinkcentre M900 tiny, za wifi karticu, ne znam kako izgooglati dimenziju srafa, mozda neki pdf manual


Pogledajte prilog 333725
U service manualu ne spominju tip srafa nažalost.
Deluje standardan m.2 šraf.
Takvo isto podnožje šrafa imaš još jedno u kućištu. Ako imaš tu montiran šraf možeš njega iaprobati na ovoj poziciji.

edit zapravo na još dva mesta:
 

Prilozi

  • HTB1PwQ2hj7nBKNjSZLeq6zxCFXaJ.jpg
    HTB1PwQ2hj7nBKNjSZLeq6zxCFXaJ.jpg
    222.4 KB · Pregleda: 35
zna li neko gde da nadjem ovo podnozje za nvme disk u koje ide sraf? jel dolazi to uz nov disk?

ovde na slici se vidi da kod mene na ploci ima samo rupa i treba to leziste i sraf sa suprotne strane, plus sraf za disk

IMG20230212195232.jpg
 
ovako nesto, mada ispod ploce nema rupica nikakva da se usrafi, ne znam kako je to na maticnim plocama, nisam nikad gledao, a sada da vadim plocu da vidim back...


koliko vidim ovde ima nesto na ploci u sta se usrafi postolje za ssd a u njega ide mali srafic

H5e2112807c934f4383016ee28bf2bc00s.jpg

a kod tebe koliko vidim ima samo rupa u ploci, nema u sta da se usrafi
 
@suncica2222 : proveri da je to ležište za nvme ili sata. Čini mi se da može da stane i pločica od 80 mm.
 
nvme siguran sam, cesto u njih mecu samo plasticno podnozje sa kapicom koja fiksira disk, meni svejedno samo treba da ubacim disk za neki dan pa da budem spreman
 
zna li neko gde da nadjem ovo podnozje za nvme disk u koje ide sraf? jel dolazi to uz nov disk?

ovde na slici se vidi da kod mene na ploci ima samo rupa i treba to leziste i sraf sa suprotne strane, plus sraf za disk

Pogledajte prilog 375807
možda ovako nešto:
s-l500.jpg

ima ga i ovde u setu, Asusov je različiti:

Koja tačno ploča/laptop?
 
Poslednja izmena:
Ovo što je @illidan predložio i košta 0,79 € ima upravo tu plastičnu omčicu. 🙂
 
Ja bi zaboo par zalepljenih čačkalica ili žvaku 😅. Nešto bi zbudžao, i onako sam slot drži disk na mestu sasvim solidno :D
Možda može i neki duži šraf sa 3 matice, pusti maštu, misli van kutije ;)
 
Ummm, meni se desio problem da nemam šraf za m2. Kutija za matičnu bačena ili nestala u selidbama, ko će znati. Već sam imao problem sa onim plastičnim dodacima za procesor pa sam to morao da naručujem ali iskreno ne bih dao 900-1400 din za jedan bedni šraf - koliko traže na KP.

Probaću da iskopam u nekom od servisa kad budem u gradu, ali me zanima - da li je do tada ok da m2 ssd stoji onako pod uglom od 30 stepeni, samo naboden u port na matičnoj? Ja imam onaj navoj u koji ide šraf, ali nijedan od ovih koje imam kući nisu kompatibilni pa ne mogu da navijem ssd. Čak je nakratko i stajao samo naslonjen na taj navoj, ali pogledah malopre kroz prozor kućišta, opet se vratio u normalni položaj od 30 stepeni :D
 
Ne valja tako, slot nije napravljen da drži čvrsto, stavi bar žvaku dok ne nađeš šraf.
 
Nazad
Vrh Dno