Šta je novo?

spori file transfer preko wireless rutera

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,362
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Nasao sam par slicnih postova ovde, ali nigde sa konkretnim odgovorom. Brzina se krece uvek oko 200-400k (0.2-0.4Mb) sto je sporije cak i od USB1.1 (nemaju veze ova dve brzine, samo navodim kao primer)
Znaci, wireless ruter je u sobi, pored njega kablom povezan "glavni" kompjuter, a na 2m od njih je laptop (bez ikakvih prepreka) i prilikom bilo kakvog kopiranja fajlova, desava se to da brzina nema sanse da dostigne cak ni 1Mb.....
Ruter je TP link (wr340), Jedan komp je XP x64 a Laptop je Win7 x64
 
Da nemaš neke izvore smetnji u blizini?
Bežični telefon koji radi na 2.4Ghz i slično?
 
Imao sam slicnih primecivanja kod Linksys-a WRT54G2. Naime ne secam se konkretnih brzina, ali pri istom setup-u. Laptop <-> Wireless Router <-> Racunar prilikom koriscenja wireless-a je bilo ubitacno sporo, dok preko kabla je sve to ok bilo. Iako se profesionalno bavim mrezama nisam hteo da se upustam u otkrivanje toga gde je problem u integrisanoj igracki zvanoj wireless router koji na sebi ima i 4 portni switch. A da postoji problem sto se transfer rate-a tiche postoji.
 
U mom slucaju je bilo sve po PS-u. Mislim da je hardware malo "glup" i nemoze da istera sve u toj kombinaciji...

Da mi dodje neko i kaze da je u takvoj realciju laptopa i racunara izvukao full transfer pa i da se zapitam, al jos takvog nisam nasao.
 
A da proveris dal su se uredjaji spojili po 802.11g standardu (54Mbps)?
Ako slucajno koriste 802.11b (11Mbps) - nasao si problem.

Kako i gde proveriti....

Dandy
^^^
Imam jedino Simens giga set. Nesto mi nemoguce da to moze da napravi problem.
---
 
Pa i meni deluje jako malo verovatno, al' najlakše možeš da proveriš tako što ćeš ga isključiti i testirati brzinu.
Jesi li probao da promeniš kanal na kom radi WiFi na ruteru?
 
Pa i meni deluje jako malo verovatno, al' najlakše možeš da proveriš tako što ćeš ga isključiti i testirati brzinu.
Jesi li probao da promeniš kanal na kom radi WiFi na ruteru?

khmm, kanal kazes :)
Pretpostavljam da treba da udjem u setingse (192.168.1.1). Gde posle ? :)
 
reseno :)

Evo sad sam se vratio sa posla, progooglao i nasao gde se menja kanal...
Dandy, fala tebra ko bratu :)
Promenom kanala transfer se ubrzao i do 10x :) :)
Sad je konstantnih 2MB, za mene i vise nego dobro.....
Jos jednom hvala.
---
 
Sa kog kanala na koji si menjao?
 
Zar je bitno?
Očigledno je na prvobitnom kanalu imao neko ometanje, dok na novom nema.
 
Nazad
Vrh Dno