Šta je novo?

SPLIT: Eurolink zatvoren?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@joojant200 bice toga ne brini, cini mi se ~2050 kad udjemu u EU ili kako se tada bude vec zvalo :p
 
Nemojte da mesate babe i zabe i da sada idete u totalno suprotnu krajnost. Meni je zao eurolinka zbog mnogo toga, ali kako neko moze da kaze "zasto je nekome pustena menica?" Pa zato sto duguje pobogu ljudi: nije platio na vreme, pocetak i kraj price. Nije el jedini kome se to desilo, samo je najveci slucaj koji je nas ovde okupljene najvise pogodio. Niko ne pominje koliko se to dugo SVIMA tolerisalo...
............
Aj uzdravlje...malo vise razuma, objektivnosti...
Shta ti je dorcolski rezon, ne moze nigde da omane pa ne znam shta...:smoke:
 
Ја сам оставио меморију код њих а нико се не јавља на телефон наравно.
 
Prvo pitanje : Zasto su sve maloprodaje Eurolinka zatvorene na BOOM i sva roba prenesana na safehouse lokaciju ?
Drugo pitanje: Da li je normalno u jednoj pravnoj zemlji da prilikom blokade racuna i "pustanju" menice jedan od najajcih uvoznika koji je pustio menicu krene u samostalnu naplatu menice tako sto posalje svoje ljude (i kamion, naravno) i opeljesi kompletnu maloprodaju uzimajuci sve od reda (svoju robu, tudju robu, robu sa reklamacije ) ?
 
Prvo pitanje : Zasto su sve maloprodaje Eurolinka zatvorene na BOOM i sva roba prenesana na safehouse lokaciju ?
Drugo pitanje: Da li je normalno u jednoj pravnoj zemlji da prilikom blokade racuna i "pustanju" menice jedan od najajcih uvoznika koji je pustio menicu krene u samostalnu naplatu menice tako sto posalje svoje ljude (i kamion, naravno) i opeljesi kompletnu maloprodaju uzimajuci sve od reda (svoju robu, tudju robu, robu sa reklamacije ) ?

1. nisu prenesene na safe lokaciju nego je jedan distributer kome se najvise dugovalo uzeo svu robu pa cak i onu koja nije njegova ili je data EL na komisiono.
2. nije normalno i onaj ko je krenuo u samostalnu naplatu nije ni pustio menicu nego je uzeo stvar u svoje ruke.
 
1. Koliko sam upoznat (vise ili manje) Mr. K. je uleteo na jednu lokaciju, nije to bio simultani napad na vise lokacija , i zatim su zatvorene sve ostale lokacije, pokupljenja roba iz istih od strane vlasnika EL (ili buraza,tetke ili whatever )

2.Tako je , permutovao sam iako sam i sam napisao da doticni distributer nije bio medju onima koji su pustili menicu.Mada to ne menja stvari da su dva vodeca distibutera poceli debelo da krse zakon, iako je vec vidjeno da im je metod naplata racuna ne bude bas po zakonu npr. blokiranje racuna za firme za koje se sumnja da imaju vlasnicke veze sa firmom koja im duguje???, ova vrsta brute force metode je prilicno nova.


Update. Pre dva dana, povezano za ovaj "slucaj" zatovorena je firma Euro computers od strane CT-a za 6mil.
 
ja samo mogu da predpostavim ko su vecina uvoznika kod nas i ko sve stoji iza njih....
jer nevidim da je od njih i jedan pukao a kite se sa naskupljim lokacijama, kilometrima poslovnog prostora itd... a dok im je politika poslovanja komunisticka, dok se ne prodaju zalihe "krsa" novih modela na kasicici...
da smo citava zemlja svi bi oni ~2000 prosli kao karic (ili bar vecina)
 
eto ispade da ipak ima nezadovoljnih posle 9 strana ozaloscenih . Dok jednom ne smrkne...
 
Peco, ja se radujem danu kada ce prodavci da istraze trziste pre nego sto naruce nesto jer ce "sigurno neka budala da kupi" (dobar primer Eurolink sa DDR3 memorijom koja je do zadnjeg njihovog dana bila 4x skuplja nego vani - za tu razliku cu platiti DHL i ostalo rado).
Znam da nije realno da neko zaradi 5e na 500e, ali zar ocekujes zaradu od 15e na proizvod od 50e? Zbog ovakvih ja skoro nista ne kupujem ovde, kad me manje kostaju avio karta+hotel+carina+PDV+items nego ovde samo items. Plus prosetam...
Ja razumem da su kucista gabaritna, pa da ne mogu da budu jeftinija nego recimo u Nemackoj, gde se i primetno vishe prodaju. Ali jbt, ako memorija, procesor i slicne sitnice, kostaju 50% vishe (ili u slucaju DDR3 koju sam pratio u EL-u 300% vishe), sta imamo da pricamo?

Dzabe ljubazno osoblje, ovde se trazi dobra cena. Ko hoce ljubazno osoblje, neka plati dodatno da mu se smeskaju ;)

Nece ih biti, veruj mi na rec...sta je za tebe uopste pojam dobra cena?

Da neko radi bez zarade da bi prodao sto vise? Ako je diler price kod distributera 100 evra, a pri tome ukinu ti isti distributeri nerazumne "kreditne linije" prema kupcu, pokazi mi KO CE BITI TAJ KO CE DATI DOBRU MP CENU??? Prodavace za 105 mozda? Vazi...

Kada se bude uspostavilo zdravo trziste, ti pojma neces imati da li je dobra cena 115 ili 120, jer nikome nece pasti na pamet da sa SVOJIM novcem radi na SVOJU stetu. Oprosti, ali ja se tom danu radujem, makar i ja sam placao vise. Ali necu dolaziti u situaciju da razmisljam kako da svojim radnicima dam platu jer mi distributer nije platio zbog toga sto se sam nije naplatio od drugih.
 
Nikada nisam pročitao neku temu od prve do zadnje strane kao ovu sada!Razloga je više ali krenuću redom:E-link mi je bio maltene startpage,kada se konektujem na net prvo sam kod njih gledao ponudu pa čitao novine i pio jutarnju kafu.Nisam to radio zbog J***nih 5% popusta,nisam ni imao taj popust kada sam pre par meseci uzeo grafiku iz profila kod njih i dobio 3godine garancije na nju naspram 2 u trenutku kada mi je ljubazna devojka sa druge strane linije prihvatila porudžbinu!Sve je stiglo na vreme kada je i obećano cena koju su rekli je bila ispoštovana,kutija od grafike je bila spakovana tako što je bila zamotana u kingsize kesu sa E-link logom i oblepljena tako da joj u transportu apsolutno ništa ne bi falilo!Ne znam ko je vlasnik firme ne zanimaju me tračarenja i pljuvanja nekih ovde ALI bi E-link što se tiče svog odnosa sa kupcima nekima trebao da bude uzor!Zašto se još neko nije pokrenuo i dao članovima Bencha neke popuste kao što su oni to uradili?Šta je problem mali im je deo kolača?:DDa li je "pametno poslovanje" 7000dinara za ATI9600pro?!Jednostavno nekima je zinula bulja za parama,i voleli bi da je što manje ljudi koji znaju šta hoće za svoj novac kada je IT u pitanju.Gledam Bojana(koga lično ne znam)čovek je ostao bez posla ali izlazi u susret ljudima oko problema sa garancijom!Kolika je verovatnoća da bi se neko toliko iscimao za nekoga u toj situaciji?Nadam se da će ljudi koji su radili tamo naći posao jer to zaslužuju RESPECT za Bojana i Omnika(mada ume da smori;) )
 
Znam da nije realno da neko zaradi 5e na 500e, ali zar ocekujes zaradu od 15e na proizvod od 50e? Zbog ovakvih ja skoro nista ne kupujem ovde, kad me manje kostaju avio karta+hotel+carina+PDV+items nego ovde samo items. Plus prosetam...
Ja razumem da su kucista gabaritna, pa da ne mogu da budu jeftinija nego recimo u Nemackoj, gde se i primetno vishe prodaju. Ali jbt, ako memorija, procesor i slicne sitnice, kostaju 50% vishe (ili u slucaju DDR3 koju sam pratio u EL-u 300% vishe), sta imamo da pricamo?

Dzabe ljubazno osoblje, ovde se trazi dobra cena. Ko hoce ljubazno osoblje, neka plati dodatno da mu se smeskaju ;)

Koliko sam ja primetio u Nemackoj su cene vece nego kod nas, pretpostavljam da je ista prica i u celoj Evropi.
 
Evo Omnik jos malo da smori :)

Benchklub popust, tj popust za forumase je bio veci od 5%!

Pozdrav
 
1. Koliko sam upoznat (vise ili manje) Mr. K. je uleteo na jednu lokaciju, nije to bio simultani napad na vise lokacija , i zatim su zatvorene sve ostale lokacije, pokupljenja roba iz istih od strane vlasnika EL (ili buraza,tetke ili whatever )

2.Tako je , permutovao sam iako sam i sam napisao da doticni distributer nije bio medju onima koji su pustili menicu.Mada to ne menja stvari da su dva vodeca distibutera poceli debelo da krse zakon, iako je vec vidjeno da im je metod naplata racuna ne bude bas po zakonu npr. blokiranje racuna za firme za koje se sumnja da imaju vlasnicke veze sa firmom koja im duguje???, ova vrsta brute force metode je prilicno nova.


Update. Pre dva dana, povezano za ovaj "slucaj" zatovorena je firma Euro computers od strane CT-a za 6mil.

kod update gresis, nije CT pustio menicu Euro computersu, nego Direct link na mnogo manju svotu a ostatak je banka, i mr K nije samo kako ti kazes uleteo na jednu lokaciju, nego i u glavni WH
 
Ja sada situaciju vidim na sledeći način, a ostavljam mogućnost da nisam u pravu: sva ta ljubaznost i dobra ponuda i popust i isporuka na adresu i 100 čuda drugih o kojima se ovde priča, nije koštala nas kupce ništa, gazdu izgleda još manje, već samo distributere koji su oštećeni za par stotina hiljada €.
Da smo mi kao kupci morali to da plaćamo, cene bi sigurno bile više a onda EL već ne bi bio toliko popularan.
Peca je u principu u pravu, samo postoji razlika između nas i zapada. Ne mogu troškovi u Srbiji i Nemačkoj da budu isti, od radne snage pa na dalje. Voleo bih ja da je to tako, ali kod nas su specifični uslovi, ne samo u IT. To naravno ne znači da treba da se krade i radi sa 1% maržom...
 
da imamo povoljnije cene od EU je glupost, ljude koje znam iz Austrije a koji kupuju uglavnim iz Nemacke ako je tamo povoljnije uvek su imali nize cene sa cak 10% visim PDV-om .. pa onda sracunajte sa koliko manjom marzom oni tamo rade...(jeste dosta veci promet a i vece konkurencija sa DOSTA vecom cenom radne snage)
mi ako to nemozemo (nasi uvoznici) neke stave lokot kad udjemo u taj "zli" EU pa cemo od sposobnih rumuna i bugara kupovat ono sto nasi nisu sposobni da izvedu
 
u nemackoj i austriji su cene nize (u nemackoj su nize nego u astriji)
http://geizhals.at/?m=1

Problem kod nas je u tome sto je vecina firmi u minusu. Kad bi sveli crtu pukli bi. Do toga jedoslo zato imate slucaj da firme dampiraju cenu do granica isplativosti. Stalno se zaduzuju kod dobavljaca koji nemaju druge nego da rade sa njima jer je tesko naci firmu u plusu.
Ne znam tacno koja je prica za eurolink ali znam da je masa firmi kod nas i slicnoj situaciji, pogotovo firme koje su dampiranjem cena pokusavali da obezbede kupce.
Znam pouzdano da ima firmi koje dobijaju robu od domacih dobavljaca i prodaju je po nabavnim cenama samo da bi imali promet a to vodi u spiralu dugova

Cuo sam da su Forum racunari, Imtel takodje prezaduzeni i perd pucanjem, verovatno je spisak mnogo veci, bas cu da se raspitam.
 
Poslednja izmena:
Znam da nije realno da neko zaradi 5e na 500e, ali zar ocekujes zaradu od 15e na proizvod od 50e? Zbog ovakvih ja skoro nista ne kupujem ovde, kad me manje kostaju avio karta+hotel+carina+PDV+items nego ovde samo items. Plus prosetam...
Ja razumem da su kucista gabaritna, pa da ne mogu da budu jeftinija nego recimo u Nemackoj, gde se i primetno vishe prodaju. Ali jbt, ako memorija, procesor i slicne sitnice, kostaju 50% vishe (ili u slucaju DDR3 koju sam pratio u EL-u 300% vishe), sta imamo da pricamo?

Dzabe ljubazno osoblje, ovde se trazi dobra cena. Ko hoce ljubazno osoblje, neka plati dodatno da mu se smeskaju ;)

Slazem se - dosta toga kupujem iz USA i stize mi DHLom. Pare koje sam zaradio cu radije da potrosim na izlazak sa devojkom nego smeskanje.
Sve je to lepo zvanicni uvoznik i ostalo ali kada je ovde Nano 2. gen 8GB bio MNOGO skuplji nego u Nemackoj (jos mi tamo vrate porez na izlazu) zapitam se zasto da ovde nesto placam 30% vise.
 
Poslednja izmena:
u nemackoj i austriji su cene nize (u nemackoj su nize nego u astriji)
http://geizhals.at/?m=1

http://geizhals.at/a276277.html
http://www.itsvet.com/proizvod/intel-core-2-quad-q6600-2.4ghz-8mb-fsb1066-s775/comp_comp_cpu/46/205
Jeste da je 2 eura ali je opet skuplje.
Sto se Nemacke tice, uglavnom sam gledao u Saturnu, nisam trazio firme koje su iskljucivo vezane za PC. U svakom slucaju se ne isplati uzimati u Evropi jer treba razmisljati i o garanciji posle...

BTW propast ELinka ce sa zakasnjenjem osetiti i njihovi kupci. Kad budemo hteli da prodajemo komponente kupljene kod njih. Nekad smo ponosno govorili da je garancija u Eurolinku a sutra cemo to kriti. cheers
 
Poslednja izmena:
http://geizhals.at/a276277.html
http://www.itsvet.com/proizvod/intel-core-2-quad-q6600-2.4ghz-8mb-fsb1066-s775/comp_comp_cpu/46/205
Jeste da je 2 eura ali je opet skuplje.
Sto se Nemacke tice, uglavnom sam gledao u Saturnu, nisam trazio firme koje su iskljucivo vezane za PC. U svakom slucaju se ne isplati uzimati u Evropi jer treba razmisljati i o garanciji posle...

BTW propast ELinka ce sa zakasnjenjem osetiti i njihovi kupci. Kad budemo hteli da prodajemo komponente kupljene kod njih. Nekad smo ponosno govorili da je garancija u Eurolinku a sutra cemo to kriti. cheers

Pa kakve veze ima sto je kupljeno u Eurolinku, garancije su od uvoznika, koji imaju obavezu da servisiraju/zamene neispravnu robu koju su uvezli. Nebitno kod koje firme je kupljena. :rtfm:
 
Ne znam tacno koja je prica za eurolink ali znam da je masa firmi kod nas i slicnoj situaciji, pogotovo firme koje su dampiranjem cena pokusavali da obezbede kupce.
Znam pouzdano da ima firmi koje dobijaju robu od domacih dobavljaca i prodaju je po nabavnim cenama samo da bi imali promet a to vodi u spiralu dugova

Cuo sam da su Forum racunari, Imtel takodje prezaduzeni i perd pucanjem, verovatno je spisak mnogo veci, bas cu da se raspitam.

Ovo je tacna informacija. Logika je da za novac koji dobijes avansno od kupca uzmes novu opremu, cena minimalna a samo zato da bi se pokrio "dug van valute" posle kog ide menica. Onda se opet klacka 30 dana odlozeno, a kako je marza nikakva - samo se odlaze neizbezno ... kljuc u bravu :(

Ali svejedno - ako pogledamo sistem "odlozeno bez kamate" koji dileri imaju, zdrava logika govori da se "zlim" uvoznicima zaista ne isplati da imaju takav sistem.
Bolje imati x maloprodaja gde je naplata odmah po dilerskim cenama, nego cekati dilere da pokrpe dugove za robu koju su vec prodali - a dobavljacu nisu platili nista ...

Ovih par pustenih menica je "dobra" stvar - jer ce se zatvoriti (ili opametiti) firme koje ne mogu da sazvacu zalogaj koji su zagrizli, jer "zdrava" konkurencija u Srbiji u IT sektoru, pokazalo se kao posledicu nema dobre cene - zadovoljne musterije, nego bas suprotno: ispaljene musterije, firme koje se gase i situaciju koja ce da se iskristalishe bogtepitakad ...
 
kod update gresis, nije CT pustio menicu Euro computersu, nego Direct link na mnogo manju svotu a ostatak je banka, i mr K nije samo kako ti kazes uleteo na jednu lokaciju, nego i u glavni WH

Moja greska, hvala na ispravci. Idem dan ranije nego banke :) jer je refreshovan taj dug Euro Comp. na 8.5 mil. a ove je vec njihova 3 blokada u ovoj godine iz koje mislim da nece izaci.

Sto se tice glavnog WH. EL. pa zar je samo ono malo robice bilo u glavnom magacinu ? Deluje mi kao da neko hoce da prikaze tu akciju kao presudnu za pucanje firme . U svakom slucaju ta roba nije moglo da pokrije dugove EL. ni delimicno koji su sada 37mil. a to nije krajnja cifra.......
 
Jeste da ti ne gledas, ali opet je jeftinije:
http://geizhals.at/a271472.html

U svakom slucaju se ne isplati uzimati u Evropi jer treba razmisljati i o garanciji posle...
Blago meni kad mi ovde extra brzo (u roku od _svega_ mesec i nesto...) zamene kad se pozovem na garanciju....
Stvari koje sam kupio u Nemackoj sam poslao postom, vraceno sa svim papirima, ne placa se carina za popravku, trajalo 10 dana sve zajedno, i kostalo me samo slanje u Nemacku.
 
Pa kakve veze ima sto je kupljeno u Eurolinku, garancije su od uvoznika, koji imaju obavezu da servisiraju/zamene neispravnu robu koju su uvezli. Nebitno kod koje firme je kupljena. :rtfm:

Pa nije bas tako. Ako si dobio garantni list od npr ELinka, onda treba njima da se obratis. Uvoznik moze da kaze da nema pojma o cemu se radi, osim ako nije garancija naglasena na njegov servis. Sta bi se desilo da je uvoznik propao, a tebi nece Elink da izvrsi garanciju iz tog razloga? Ti bi rekao pa dobro ili bi rekao ne interesuje me, ja sam to kupio od vas i vi ste mi dali garanciju. Ovo servisiranje opreme, koja nije ni placena, je u vecini slucajeva, dobra volja uvoznika. Znaci em su u minisu zbog nje, em moraju i naknadne troskove da snose. Pa ja mislim vise nego fer i treba im se zahvaliti, a ne reci kako to moraju da rade. Nosioc garancije je jedno pravno lice koje je izdalo garanciju i ako je ono prestalo da radi i vi ste pravno ostali bez nje.
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas tako. Ako si dobio garantni list od npr ELinka, onda treba njima da se obratis. Uvoznik moze da kaze da nema pojma o cemu se radi, osim ako nije garancija naglasena na njegov servis. Sta bi se desilo da je uvoznik propao, a tebi nece Elink da izvrsi garanciju iz tog razloga? Ti bi rekao pa dobro ili bi rekao ne interesuje me, ja sam to kupio od vas i vi ste mi dali garanciju. Ovo servisiranje opreme, koja nije ni placena, je u vecini slucajeva, dobra volja uvoznika. Znaci em su u minisu zbog nje, em moraju i naknadne troskove da snose. Pa ja mislim vise nego fer i treba im se zahvaliti, a ne reci kako to moraju da rade. Nosioc garancije je jedno pravno lice koje je izdalo garanciju i ako je ono prestalo da radi i vi ste pravno ostali bez nje.

Ala ce da padaju klokovi svih onih Palita na default.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno