Šta je novo?

Specifican internet problem

nemampojmaaa

Zapažen
Učlanjen(a)
09.06.2021
Poruke
3
Poena
21
Zivim blizu Beograda (Jakovo) gde u sustini jedan provajder drzi monopol i to MTS, to bi sve bilo sjajno i bajno da nisam zahtevan korisnik.

Za pocetak bavim se video editingom i stvar koja me najvise muci je resenje internet problema.
Prosao sam bukvalno sve provajdere i svi su u fazonu nemamo nista za Vas i u skorije vreme se to nece menjati.

Radim video editing sa "20/4 "...
Koja mi je opcija najbolja? Cuo sam da su kucni netovi oke ali da imaju data cap.

Ono sto trazim je stabilna konekcija i brz protok, konstantno skidam i uploadam fajlove. 100/50 bi bilo top,
da li vi imate neke savete ili mozda neko potencijalno resenje.

Hvala unapred
 
Koji savet misliš da ti damo osim da se preseliš gde ima bolja ponuda ili ako ti je finansijski prihvatljivo i opravdano (na osnovu profita koji bi ostavario uštedom vremena neophodnog da završiš upload) da uzmeš Vip vikend net koji je flatrate ali košta 3490 din mesec dana.

 
Koji savet misliš da ti damo osim da se preseliš gde ima bolja ponuda ili ako ti je finansijski prihvatljivo i opravdano (na osnovu profita koji bi ostavario uštedom vremena neophodnog da završiš upload) da uzmeš Vip vikend net koji je flatrate ali košta 3490 din mesec dana.

Hvala puno.
 
Samo pre eventualne kupovine / sklapanja ugovora za Vikent net ne bi bilo loše da testiraš (sa nekom njihovom SIM karticom) kakvo je stanje VIP/A1 mreže na tvojoj adresi... koliko su prezauzete bazne stanice. Da ne ispadne posle da preko tog 4G signala imaš još slabiji net nego tih 20/4 na DSL-u. Pošto im se mreža raspada na većini lokacija.
 
A1 ti daje karticu na probu, mozes uzeti dan ili dva da probas ,kakav ti je net.
 
Možeš da testiraš, daju u Vipu tj dolaze oni da vide signal i koliko vas ima na tom predajniku. Možda da uzmeš VIP NEO NEO po max brzini jeste skuplje ali ako ti ne znači puno 1000/1500 preko u odnosu na MTS koliko pretpostavljam da plaćaš njima...
 

Prilozi

  • IMG_20210610_145759.jpg
    IMG_20210610_145759.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Zar taj Neo Neo Neo... ne beše tarifa na kojoj "tethering" nije dozvoljen?
 

Pa čitaj na dalje komentare.
 
Prvo uzmeš Vip/A1 dođi i probaj tarifu (mesec dana neogranićeni internet i razgovori).

Imaćeš realno sagledavanje da li ti odgovara kvalitet A1 mreže i koja ti je količina interneta potrebna na mesečnaom nivou.
 
Nazad
Vrh Dno