Šta je novo?

Spasavanje podataka sa HDD - Koja firma?

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poruke
6,179
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
r5 5600 / LC cc-120 p/p
Matična ploča
AsRock b450m pro4
RAM
g.skill 2 x 16gb 3200 ddr4
GPU
rx 5700
Storage
wd sn570 1tb nvme / wd purple 4tb
Zvuk
Altec Lansing 621
PSU
fsp 750w
Monitor
VA
Ostale periferije
win10 ltsc
Pristup internetu
  1. Optički internet
2.5" HDD (samsung momentus) se "ne vidi" na kompjuteru.
Probano je i preko USB 3.0-SATA adaptera.
Klikće više puta u pravilnim vremenskim razmacima, nakon što se uključi, i to je to.
Nema ga u disk manageru, niti se na bilo koj drugi način vidi kao prisutan.

Po mom znanju, to bi trebalo da ukazuje na kvar magnetnih glava.

Koja firma (ili servis) bi mogla da odradi spasavanje podataka u ovom slučaju?
 
Dragi forumasi

Da li znate kakve su sanse da se vrate podaci sa telefona koji je proveo nekih 30 sekundi na 2 metra dubine u moru.
Neki helpdisk na novombeogradu mi rtazi 30 000 dinara pod uslovom da ne trebaju neki delovi. To mi je bas mnogo.
Da li je neko imao iskustva sa ovakvom situacijom.
Prvo sto sam uradio kad sam se vratio kuci odneo sam ga u servis i tamo su mi rekli nema sanse.

Ta firma i nažalost, ta cena.
 
Ako nisu neki ektremno bitni podaci ne isplati se. Problem je sto mora da se nadje identican hard disk, iz iste serije, a to je u Srbiji skoro pa nemoguca misija.
Jedna od firmi iz BG-a koja je radila spasavanje podataka se zatvara, ili je vec zavorena. Mozda bi nasa firma mogla nesto da uradi, ali su male sanse, imamo gomilu hardiskova, ali kao sto sam vec rekao trebaju da se poklope iste serije, napravljene istog datuma ... Ako i moze da se uradi popravka harda ili da se izvuku podaci sigurno nije jeftino.
 
2.5" HDD (samsung momentus) se "ne vidi" na kompjuteru.
Probano je i preko USB 3.0-SATA adaptera.
Klikće više puta u pravilnim vremenskim razmacima, nakon što se uključi, i to je to.
Nema ga u disk manageru, niti se na bilo koj drugi način vidi kao prisutan.

Po mom znanju, to bi trebalo da ukazuje na kvar magnetnih glava.

Koja firma (ili servis) bi mogla da odradi spasavanje podataka u ovom slučaju?
Pa ima ona nasa firma helpdisc..prema cenovniku od 14 do 30k koliko vidim
 
Nužda zakon menja, kad mora, mora.
Ali ako naleti neka druga solucija, javite
 
ako sve ostalo zakaže, probaj nasilje.

isti simptomi, isto Samsung, isto 2.5" ali USB konektor. našao recepat negde na netu i kao ajde šta mogu da izgubim sad i... proradio, i eno ga živ i danas.

elem, isključen disk uzmeš u ruku i lupiš ga ćoškom suprotnim od strane na kojoj je konektor o astal. to "odglavi" glave i po nakačinjanju na struju disk se inicijalizuje. normalno, ovo je last resort, hail mary, ajm not a doktor, itede... gud lak!
 
2.5" HDD (samsung momentus) se "ne vidi" na kompjuteru.
Probano je i preko USB 3.0-SATA adaptera.
Klikće više puta u pravilnim vremenskim razmacima, nakon što se uključi, i to je to.
Nema ga u disk manageru, niti se na bilo koj drugi način vidi kao prisutan.

Po mom znanju, to bi trebalo da ukazuje na kvar magnetnih glava.

Koja firma (ili servis) bi mogla da odradi spasavanje podataka u ovom slučaju?
Disk se pokreće, ali ga BIOS ne prepoznajeOštećenje servisne zone (Firmware) diska
Pise na sajtu datasolutions, 22k+ delovi bez pdv
28k+pdv na Help Disc
 
Hvala Djalfe. Javljam kad sredim
 
ako sve ostalo zakaže, probaj nasilje.

isti simptomi, isto Samsung, isto 2.5" ali USB konektor. našao recepat negde na netu i kao ajde šta mogu da izgubim sad i... proradio, i eno ga živ i danas.

elem, isključen disk uzmeš u ruku i lupiš ga ćoškom suprotnim od strane na kojoj je konektor o astal. to "odglavi" glave i po nakačinjanju na struju disk se inicijalizuje. normalno, ovo je last resort, hail mary, ajm not a doktor, itede... gud lak!
Za ovo bi trebalo da te banuju :)
Ljudi nemojte ovo da radite.
Disk se pokreće, ali ga BIOS ne prepoznajeOštećenje servisne zone (Firmware) diska
Pise na sajtu datasolutions, 22k+ delovi bez pdv
28k+pdv na Help Disc
Nije Fw glave su.
 
ukapirao sam da su glave još u startu.

svejedno, javljam cijenu kad odradim. čisto da se ima predstava.
 
Imam i ja jedan eksterni od 2,5". Pao mi je na parket i posle je zujao I čulo se lupkanje, kao da se ona igla zaglavila ili preskače.
Nosio ga u jednu firmu u Zemunu i nisu uspeli. Voleo bih da povratim podatke, imao sam oko 150GB privatnih medija
 
@jocasylver u koju firmu si nosio, ako se sećaš?

off-topic izbrisan. nije tema o bekapovanju. postoji barem jedna u odgovarajućem delu foruma. hvala na razumevanju
 
Bekapovanje je naj bolja alternativa i "lek" za ove probleme pa nikako nije "off topic" samo napomenuti. Kako, to je već druga stvar.
 
I nepijenje je lek protiv ciroze jetre.
Baš si ti sad, Miko (čast tvojim imenjacima) izmislijo toplu vodu...
 
Za mnoge je i topla voda novitet a tek Sliced bread !!!
 
krastavac sad ako treba da imam 3 kopije jednog hdd. I kopiju kopije.
Da imam iste stvari na više mesta mi je bez veze. Ne odnosi se na dokumente, oni su u "oblaku". Ali medija, mnogo je ima i sve vise
 
Pa onda nemaš prava na kukanje zbog skupih servisa.
 
Ako je nešto toliko važno da se razmatra servis, ne dirajte i ne pokušavajte da vraćate sami, sve što ne uspe smanjuje šanse servisu da spase.
 
@jocasylver u koju firmu si nosio, ako se sećaš?

off-topic izbrisan. nije tema o bekapovanju. postoji barem jedna u odgovarajućem delu foruma. hvala na razumevanju
Pazi, ne znam sta je bilo off topic.
Covek je rekao da ce da proveri kakvo je stanje pa ce da javi. Ja sam lepo rekao da sve pise i nema sta da proverava. Igrom slucaja sam ja pisao taj cenovnik koji se citirao.
Napisao sam jos nesto sto je cinjenica jer to radim 20 godina. Ali i to nije relevatno :)
Igrom slucaja sam bio clan forma pre nego sam osnovao Helpdisc. I ovde sam trazio resenja kada nisam znao bolje. Sad je odjednom to nerelevatno a misljenje nekog drugog jeste :)
 
Nazad
Vrh Dno