Šta je novo?

Spasavanje Genius SW-HF 5.1 5000 sistema?

Marezz

Slavan
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruke
1,450
Poena
225
Zdravo narode,

Ostali su mi zvucnici od ovog sistema, subwoofer je unisten od udara groma.

Da li ponovo od ovoga mogu da napravim 5.1 sistem i koje su mi opcije?

1714314031943.png
 
Poslednja izmena:
Uh, pa to ce biti bas tesko.. skoro nemoguce. Posto je bas star model..

Ne bi mogao da pase neki tudji subwoofer?
 
neko pojačalo koje podržava zvučnike 4 oma i 15W. pretpostavljam da su svi sateliti na 15W. sad, to pojačalo može biti ili zasebno ili u okviru nekog sabvufera.
zeznuto a i pitanje je da li ima nekog smisla cimanje oko nalaženja pojačala/sabvufera
 
Znaci za bacanje 😅
 
Polovan na KP?
Šta je stradalo prilikom udara, jel to neko stručno pogledao?
 
Nisam nikad uzeo da pregledam.. na kraju je završio u smeću.
 
@momsab
Dakle zvučnike ne mogu nikako da iskoristim?
 
Znaci za bacanje 😅

nije,

1 - možeš da odneseš kod nekog majtora da proceni štetu
2- da pojuriš neko pojačalo D klase sa wuferom

kao na primer ovo


ili


Raspitaj se za bolje cene i kokrente modele. Ovo sam naveo kao primer
 
Hmm, znaci ipak moze nesto da se uradi..

Is this a job for Superman? @lepi kokan 😊

Mislim da si mi ti pominjao nesto ovako, davno, daaavno.. Pomagaaaj :)
 
Шта си конкретно бацио?

Принцип 5.1 активног комплета је да имаш 5.1 појачало са припадајућим напајањем (трансформатором) , интегрисано у сабвуфер звучник.
Појачало по снази и импеданси мора да одговара звучницима које имаш, такође трафо мора да даје одговарајућу снагу амп модулу.

Твоји звучници су декларисани на 15 вати на 4 ома. Питање је на колико је декларисан сабвуфер.

Тако да је мало теже наћи амп модул који одговара твојим потребама.
 
Poslednja izmena:
Шта си конкретно бацио?

Принцип 5.1 активног комплета је да имаш 5.1 појачало са припадајућим напајањем (трансформатором) , интегрисано у сабвуфер звучник.
Појачало по снази и импеданси мора да одговара звучницима које имаш, такође трафо мора да даје одговарајућу снагу амп модулу.

Твоји звучници су декларисани на 15 вати на 4 ома. Питање је на колико је декларисан сабвуфер.

Тако да је мало теже наћи амп модул који одговара твојим потребама.
Bacio sam ceo subwoofer 😅
 
Е, живјели !

Сад треба да нађеш нов сабвуфер, може и пасиван, и ново 5.1 појачало одговарајуће снаге/импедансе.

Ту може да послужи централна јединица неког "кућног биоскопа" јер је то Д клас појачало које има добре шансе да пасује. Имаћеш готов производ, комплет са даљинцем, евентуално и ДАЦ са оптичким улазом за тв.

Пробунари на купујемпродајем и сличном.
Јавићемо и ми ако нешто налети.
 
Zahvaljujem! 😊
 
Потражи на КП половни суб са 5.1 улазом и 5 излаза за звучнике. Неки модели имају даљински па пази да не купиш без. Реално, ти гениус су ништа посебно па се поставља питање свега овог. Погледај неке јамаха сателите, неки теуфел суб, нађе се.
 
Ту може да послужи централна јединица неког "кућног биоскопа"

možeš na KP da pojuriš neku centralu kućnog bioskopa. Za ona pojačala D klase ti jer potrebno i napajanje od laptopa. Može i polovno za pijace za 300-500 dinara.
Реално, ти гениус су ништа посебно па се поставља питање свега овог. Погледај неке јамаха сателите, неки теуфел суб, нађе се.

Ja volim od odpada da napravim nešto. Kasnije po potrebi može i da menja. Dok ne krene putem bez povratka u Hi Fi svetu :D
 
Imao sam sličan problem, ostao je samo sub u funkciji i centralni izlaz, našao sam jednog majstora da sredi ali radilo je par meseci i prva nestabilnost u naponu opet je pregoreo. Tako da ja mislim da posle 20 godina upotrebe ova cenovna klasa je odradila svoje
 
Не треба генерализовати.
Полован сабвуфер са интегрисаним 5.1 појачалом, или централна јединица кућног биоскопа (+ пасивни сабвуфер) је решење.

Наравно, одговарајућа снага и импеданса је императив, да би се спречиле евентуалне повреде, пожар или смрт.

Самоградња са алиекспреса је такође опција, али то захтева много веће знање и срећу у налажењу одг. компоненти.
 
Gledam vec neko vreme, za sad nista ne uspeh da nadjem :(
 
Gledam vec neko vreme, za sad nista ne uspeh da nadjem :(

skupo si platio, a mogao si i skuplje, školarinu, da se tehnika nikada tako ne baca olako...
nikada ne znaš šta se može iskoristiti...gledaj i dalje, naleteće kad se najmanje nadaš
daj oglas da kupuješ ispravan ili polovan, pozovi par dilera tamo, vidi...naići će
ali nisi trebao bacati nikako, "to se jednostavno dečko ne radi!" - Dragan Jove Torbica
 
Nazad
Vrh Dno