Šta je novo?

Spajanje vise wmv fajlova

misko237

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
11
Poena
304
Hteo bih da spojim vise manjih WMV fajlova u jedan ali nikako ne uspevam. Ranije sam to radio uz pomoc Dr.DivX-a i VirtualDub-a, ali imam neke fajlove koji nece da se konvertuju u AVI. Kada ih pustim u MV2 Player-u on ih detektuje kao WMV2, ako to nesto znaci. U principu, trebao bi mi neki program koji konvertuje WMV u DivX ili koji spaja WMV fajlove. Ako neko moze da pomogne...
 
Brate, pa imas Windows Movie Maker uz XP. Spoj iz njega.
 
Probao sam i to. Ali on pravi WMV1 fajlove i mnogo su losiji od originalnih. Ja bih, ako ih vec spajam, neko programce koje ne vrsi konverziju nego samo spoji fajlove.
 
WMM pravi WMV9 enkodirane fajlove.
The WMV9 video encoding format is also great format that generates fantastic quality at very small file sizes.

Pazi koja podesavanja koristis.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako! U potpunosti izvodljivo iz VMM - mislim ako ih spajas.
A da WMV9 zaista pruza "fantastic quality at very small file sizes", to je istina, ali ja ga bas nesto "ne volem"..... :d
 
Hmmm... Pokusacu ponovo da se igram sa WMM-om. Njega sam prvo i pokusao da iskoristim, ali dobijem (naravno spojen) video fajl koji je dosta losijeg kvaliteta od originalnog, a kada ga pustim u MV2 player-u on da deklarise kao WMV1. Inace pocetni fajl je deklarisan (od strane MV2) kao WMV2, a bili su i neki video fajlovi sa WMV3, tako da mi nista nije jasno. Kada sam vrsio to spajanje postavio sam bitrate i ostalo kao i u pocetnom fajlu. Ali u WMM-u nema nikakvih naprednih opcija. Samo izaberes profil i to je to.
 
Izaberi jaci profil od onog koji ti realno treba. Neka fajl ima i viska, nema veze, posto ces ga ionako prebacivati u .avi. Tek tu ga doteruj.
 
Poslednja izmena:
Upravo to sam i radio. Rezultat je video fajl sa MNOGO kockica. Mnogo kockasto izgleda. I kada ga prebacim u DivX, situacija se ne popravi mnogo. Upravo zato sam i pitao za neki program koji bi direktno spojio WMV fajlove (kao VirtualDub). Ali vidim da mi ostaje da se igram sa WMM-om dok ne dobijem neki priblizno dobar rezultat.
 
Nazad
Vrh Dno