Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Cena je uredna, samo ne znam kakva je po pitanju postovanja garancije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde preporucujete da uzmem magnetni kabal/dock ?


Послато са LG-V400 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam juce uzeo bas taj magnetni kabal, i nisam odusevljen jako lako se pomeri i prekine punjenje, magnet lepo vata al kontatki oce da se pomere, jedini + je sto ne ****s gumu na otvoru za ubs port
 
Sta treba da gledam kada uzimam? ( da ne zapatim neku divču a cekam je mesec dana)

Послато са LG-V400 уз помоћ Тапатока
Gledaj da pise oznaka modela DK-48 Sony magnetic charger.Ako ako bude pisalo to ti je originsl.

Sent from Sony Xperia Z5
 
Koliko se secam magnetni kabl nema original, tako je bila neka prica.
Gledaj samo iskustva kupaca i ne bi trebalo da bude problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao i za Vodafone DE update preko Xperia Companion, da odradim backup svega pa da vidimo kako radi stock.
 
U podešavanjima u odeljku "o telefonu" postoji opcija "Dijagnostika". U Dijagnostici je moguće testirati sve na uređaju i ima jedna stvar koja me buni. Kada testiram prednju kameru i kliknem na snimanje on mi prikaže šta je snimljeno, a kada testiram glavnu kameru on mi ne prikazuje snimak.

Glavnom kamerom snimam bez problema izuzev "trzuckanja" koje se javlja ponekad pri snimanju videa.

Pretpostavljam da nije normalno da na pomenutom testu ne prikazuje sliku ili grešim? Kako je kod Vas?
 
Treba da pokaze snimak i sa primarne kamere, u oba slucaja postavlja pitanje da li je fotka snimljena.

Izgleda da je neki bag u pitanju na tvom tel.

E sad, za video snimanje proveri podesavanje meteringa i fokusa, podesi multi (metering) a fokusiranje na single af.

To kazem jer sony kamera cesto po defaultu forsira takva podesavanja vezana za poziranje-detekciju lica pa je sve aktivirano na "face".
Postoji mogucnost da zbog takvih, pogresnih postavki pomalo baguje kamkorder.

Nikada na Z2 nisam doziveo bilo kakva seckanja kamkordera mada ja sam ta pozerska podesavanja kamere eliminisao, u smislu da ih nikada ne koristim.

Ako ni provera tih podesavanja ne resi to onda preglazem da okines HR, naravno pre toga bekap itd.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
imam malo vremena viška danas i sutra pa sam rešio da ponovo dam šansu MM-u na Z3......zanima me kako proveravate keširanje,to više nije tamo gde sam proveravao na Lollipop-u ?!? :rupa:
 
Developer options > Running Services

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Developer opcije palis 7x klikom na build number.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko kako da vratim staru verziju 6.0? Ova nova sa staminom, uništava mi bateriju, soc 3.5. Na prethodnu verziju 6-7h.. Uradio sam fabricki reset, isto..
 
Ja na z3c sa novom verzijom ne mogu da izguram 4h SOTa

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Prvi put kada sam probao MM instalirao sam ga preko LL i trošio je bateriju nemilice i grejao se kao lud pri najmanjim zadatim poslovima.......sada sam obrisao sve, instalirao MM,vratio aplikacije Titanium-om,izgubio par sati na podesavanja i čini mi se da je sada ok......prerano je za neke prognoze SOT-a ali vidim da se telefon ponaša normalno.......
 
Treba da pokaze snimak i sa primarne kamere, u oba slucaja postavlja pitanje da li je fotka snimljena.

Izgleda da je neki bag u pitanju na tvom tel.

E sad, za video snimanje proveri podesavanje meteringa i fokusa, podesi multi (metering) a fokusiranje na single af.

To kazem jer sony kamera cesto po defaultu forsira takva podesavanja vezana za poziranje-detekciju lica pa je sve aktivirano na "face".
Postoji mogucnost da zbog takvih, pogresnih postavki pomalo baguje kamkorder.

Nikada na Z2 nisam doziveo bilo kakva seckanja kamkordera mada ja sam ta pozerska podesavanja kamere eliminisao, u smislu da ih nikada ne koristim.

Ako ni provera tih podesavanja ne resi to onda preglazem da okines HR, naravno pre toga bekap itd.

Sent from my D6503

Sve sam podesio na kameri kao što sinapisao ali nema poboljšanja. Uradio sam HR i situacija sa seckanjem je ista, na Dijagnostici idalje nemam prikaz slike koju sam slikao.
Probao sam 5-6 drugih aplikacija koje sam skinuo sa "prodavnice" snimak je što se seckanja tiče isti ili još gori. Kada snimam 1080p 60fps to "trzuckanje" je činimi se manje nego na 1080p 30fps i na 4K.

To "trzuckanje" koje se javlja izgleda otprilike kao na ovom snimku https://www.youtube.com/watch?v=uyhwuj0WOC8
Da li ja to tražim previše od telefona ili se ovo vama ne dešava.

Da li bi repai sa Sony sajta pomogao?
 
Poslednja izmena:
Sta ti je podeseno u SteadyShot? To je podesavanje stock kamerice u video modu. Saltaj malo to podesavanje pa probaj da vidis rezultat.
 
To trzanje se desava i na S7 i iPhone 6s, doduse probao sam samo 60fps. Mislim da ima neke veze sa stabilizacijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To trzanje se desava i na S7 i iPhone 6s, doduse probao sam samo 60fps. Mislim da ima neke veze sa stabilizacijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sve sam to probao. Prosto je neverovatno da M2 Aqua ne trza a Z3 trza - doduše snimak na M2 je mnogo tamniji pri lošem osvetljenju. Na M2 je uključena stabilizacija.
Čak i kineska action cam od 35€ snima bolje (ne trza - kvalitet optike nije tema) od Z3 koji me preko MTS-a košta više od 10 puta te cene.

Probaću sutra uporedo Z3 vs S7 edge (mada se kolega nije žalio a video je snimak sa Z3).
 
Poslednja izmena:
Kod mene sasvim normalno radi, nesto ti je do telefona onda, probaj system repair.
 
Sve sam to probao. Prosto je neverovatno da M2 Aqua ne trza a Z3 trza - doduše snimak na M2 je mnogo tamniji pri lošem osvetljenju. Na M2 je uključena stabilizacija.
Čak i kineska action cam od 35€ snima bolje (ne trza - kvalitet optike nije tema) od Z3 koji me preko MTS-a košta više od 10 puta te cene.

Probaću sutra uporedo Z3 vs S7 edge (mada se kolega nije žalio a video je snimak sa Z3).

Na S7 se najlakse vidi kad hodas i snimas u 60fps. Vidi se da trza malo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda se to trzanje javlja zbog SD kartice ako je sporija, ne stigne da snimi pa napravi buffer, probaj stavi kao memoriju unutrasnje skladiste pa vidi kako ce da snima.
 
Možda ipak zato što kamera nema optičku stabilizaciju slike? To je možda i jedina mana ovog telefona koju sam dosad primetio.
 
Mozda se to trzanje javlja zbog SD kartice ako je sporija, ne stigne da snimi pa napravi buffer, probaj stavi kao memoriju unutrasnje skladiste pa vidi kako ce da snima.

Ako kartica nije class 10 sve preko 720p ce da secka prilikom snimanja
 
Kartica u telefonu je Verbatim 32Gb SDHC 1 (45 MB/s (MO/s)). Probao sam da snimam i sa "unutršnjim skladištem" i snimak je isti.

Upoređivao sam danas snimak sa S7 edge. Oba telefona sam postavio jedan pored drugog i sniman je kadar gde prelazim sa jednog zida na drugi (veštačko svetlo u kancelariji). S7 ne secka ali snimak više podrhtava iako je bila uključena stabilizacija a na Z3 nije bila uključena stabilizacija.

Probaću sutra da uradim repair. Možda to pomogne.
 
Ako ima promene svetla desavalo se to i meni nekad na Z2. A S7 nije bas da podrhtava, vise je mikro trzanje. Tako je i na 6s+, veoma me nervira to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo i ja sam prešao na taj MM novi, konkretno na SliMM 3.1 ROM. Sad me interesuju neka podešavanja. Koja KCal podešavanja vi koristite? Ova standardna podešavanja su nekako tamna. I da li koristite neki Audio mod? Primetio sam da je zvuk malo tiši u odnosu na LP. Zahvaljujem. :)
 
Probaj Viper za zvuk.

Inace baterija nesto bolje drzi sad, otprilike 80/20 u korist WiFi, osvetljenje na ~50%, izdrzao negde oko 2 i nesto dana na prvom punjenju od 0 do 100%. Interesantna stvar je da je u prvih 50% SoT bio oko 4 i po sata, posle je brze padalo.

Screenshot_20160823-113028.png

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Nazad
Vrh Dno