Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Ako takve fotke pravi Z2 uz neke programe i sl. Ja sam onda prezadovoljan kao buduci korisnik tog telefona tj od sutra :)
 
@ Vojkan

Odlicna, cini mi se da nisam probao taj format panorame, pucao sam uglavnom te ''classic''. Ali evo najavljuju povratak zime pa taman za vikend da isprobam na nekom pejzazu zanimljivom :)

Ipak ne moze ni gugl aplikcija bas uvek dobro da fokusira i spoji panoramu. Evo 2 primera:

25MP gde je skoro sve dobro spojeno


27MP uz 2 greske


Ali dobro, u svakom slucaju je dosta bolja od stock panorama moda.
 
Poslednja izmena:
Jeste, vidi se i na mojoj, gore levo mislim da ekspozicija neba nije ujednačena a gore desno gde se bliži suncu ima takav loš spoj... Ali mislim da je i pored toga jedinstvena po tim modovima i dimenzijama slike + što radi na svim telefonima (valjda)
 
Ne zna niko.Nadamo se u februaru.
 
Već me ozbiljno nervira što ga nema. I kad će Google da uradi šta treba, kad počne da gubi tržište verovatno. Microsoft nema blage veze šta radi s Mobile i dalje koliko vidim, ali imaju nezavisan i univerzalni update kao i Apple.
A s obzirom koliko plaćamo za Android telefone nemaju nikakav izgovor za lošu uslugu/podršku. I još je u celoj raspaloj Android priči Sony i dobar.
 
Meni odgovara ovo stanje i ne želim da android liči na ios ili wp.
Ako hoćeš univerzalan update onda će svi da nude isto, a kome to treba nek menja platformu.
 
Šta ide uz telefon u mts ponudi, trenutno je predobra ponuda uz box i šteta bi bilo ne uzeti ga. ...
 
@Dark ma ko je da bitno dal ce stici za mesec ili dva,obzirom koliko sam android kao sistem ima mogucnost customizacijeu nedogled...na tone romova,modova,lanchuera,paketa ikonica td...
 
Ide punjac,kabl..e sad ranije su isle noice cancelling sluske,sad mislim da ne idu.To ti je to.Ionako valjda imas neke svoje sluske.Samo dokupis dock ako ti treba i neku futrolu i miran si.
 
Meni odgovara ovo stanje i ne želim da android liči na ios ili wp.
Ako hoćeš univerzalan update onda će svi da nude isto, a kome to treba nek menja platformu.
A šta pa nude realno? I ne priča li se o tome da je vanilla Android zakon?
 
A šta pa nude realno? I ne priča li se o tome da je vanilla Android zakon?

Pa šta ako je čist android zakon?
Kakve to ima veze sa onim što si napisao?
Proizvođači ne žele da nude isto i google ih ne može naterati.

Druga stvar za ios si se prosrao jer apple za starije modele promeni broj verzije, ubaci nešto malo novo, uspori telefon i hvali se kako je 75% telefona na poslednjoj verziji.
Hvala lepo ali meni takvo sranye ne treba. Moj telefon je izašao sa 4.2 i dobio sam sve i u 4.4.4, i u 5.0.2 i sad u 5.1.1.

Jel ti sad malo jasnije?
 
Naravno da ih može naterati. Dovoljno je da promene uslove koje moraju da ispunjavaju kako bi imali Store i ostalo.

Sve to različito može da se nudi preko osnove. A ta osnova mora da bude u rukama Google-a, ovaj haos je neodrživ.
 
Kako fino puni quick charger :)
A baterija nije prešla 40 stepeni.
cf4ff569b273c34ab35fa29d6126aacc.jpg
 
Please ako imas Sonyev dock molim te proveri dali i preko njega puni tako brzo ;-)
I sta si roknuo, samo skriptu ili i kernel?
Koji model si pazario?
 
Aukey pa-u28 je model ako se ne varam.A preko docka ne radi quick charge koliko sam čitao na xda.
Stavio sam i skriptu i kernel.
 
Aaaaaa to mi je bedak, posto nebih voleo da drljam flapove.. Bas bzv.
Znam da preko dock sa onim Sony punjacem puni jako slabo, do 800mah max...
 
Bar su ti flapovi jeftini, neću da ih štedim :)
 
Nisam pratio pravo da ti kažem, ali drastično je brže nego sa fabričkim, otprilike 1% po minutu puni.
 
Da li moze preporuka za zastitno staklo ali iskljucivo prednje? Bio bih vam zahvalan ako biste mi dali link. Pitao sam Kineza sa Mocolo na Aliju i u fazonu je da moram da porucim oba dela.
 
Da li moze preporuka za zastitno staklo ali iskljucivo prednje? Bio bih vam zahvalan ako biste mi dali link. Pitao sam Kineza sa Mocolo na Aliju i u fazonu je da moram da porucim oba dela.

Ja sam sa AliExpress-a uzimao samo prednje bez problema. Ali moguce da sada moze samo u paketu. Pa mozes da probas sa npr. Nilkinom H+ ali mislim da on izadje skuplje nego da uzmes Mocolo prednje i zadnje.
Kada smo kod Mocolo, uzeo sam sebi sada za rezervu da imam jos jedno prednje i prvi put porucio i zadnje staklo. Stiglo mi je zadnje koje ima otvor samo za kamericu tj. blic je pokriven. Rekao mi covek iz Mocolo-a da imaju dve verzije zadnjeg stakla za Z2 sa oni kao trouglom gde su otvoreni i blic i kamera i ovo koje ima cutout samo za kameru. Jel' probao neko ovo staklence koje ima prekriven blic? Da li utice na fotografije pravi odsjaj ili neki flashbleed mozda? Cisto da znam pre nego ga stavim.
 
Toliko ste nahvalili mocolo da sam uzeo i stavio. Mogu reći da je lošije od onoga što sam imao ranije i što sam tu u temi kacio. Mocolo ima deblje staklo i prsti sad ne klize na njemu kao na onom drugom. Druge zamerke i nemam ali da je najbolje staklo i nije. Mislim da je i nilkin bolje, tako da bi ja to pre uzeo
 
Za 6€ dva komada ne znam gde ima bolje za te pare.Nilkin je bolji ali i skuplji.
 
Nilkin zakon :p vec 6 ili 7 meseci mi na ekranu znaci toliko ga cuvam da ni nilkin nije ogreban :-D
 
I meni je mocolo 6 meseci na telefonu i nema ogrebotina, meni se odlično pokazalo.
 
Nazad
Vrh Dno