Šta je novo?

Sony Xperia XZ1 / XZ1 Compact

blue moon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
5,477
Poena
230
sony-xperia-xz1-2.jpg


Also known as Sony Xperia XZ1 Dual F8342 with dual-SIM card slots
Network Technology
GSM / HSPA / LTE
Launch Announced 2017, August
Status Coming soon. Exp. release 2017, September
Body Dimensions 148 x 73.4 x 7.4 mm (5.83 x 2.89 x 0.29 in)
Weight 155 g (5.47 oz)
SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
- IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes
Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.2 inches (~68.6% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~424 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 10 fingers
Protection Corning Gorilla Glass (unspecified version)
- HDR10 compliant
- Triluminos display
- X-Reality Engine
Platform OS Android 8.0
Chipset Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835
CPU Octa-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo)
GPU Adreno 540
Memory Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot) - single SIM
microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot) - dual SIM
Internal 64 GB, 4 GB RAM
Camera Primary 19 MP, EIS (gyro), predictive phase detection and laser autofocus, LED flash
Features 1/2.3" sensor size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@30/60fps, 720p@960fps
Secondary 13 MP, f/2.0, 22mm, 1/3" sensor size, 1080p
Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack Yes
- 24-bit/192kHz audio
- Active noise cancellation with dedicated mic
Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Yes
Radio No
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector; USB Host
Features Sensors Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, barometer, compass, color spectrum
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging (Quick Charge 3.0)
- Xvid/MP4/H.265 player
- MP3/eAAC+/WAV/Flac player
- Document viewer
- Photo/video editor
Battery Non-removable Li-Ion 2700 mAh battery
Misc Colors Black, Warm Silver, Venus Pink, Moonlit Blue


Sta kazete?

Bezeli sve veci svakim novim modelom :D

Izgleda da vise nece biti telefona sa baterijom kao sto je bio Z2
 
Poslednja izmena od urednika:
Заборавио си: ..., а батерија све мања. [emoji36][emoji36]

XZ1c је бољи избор
 
Meni bezeli bas ne smetaju. Zapravo tri cetiri puta sam u poslednjih mesec dana zbog jednih pantalona sa sirokim dzepovima ispustio svoj XZ i to sa prilicno opasnih visina, na prilicno nezgodne povrsine, ali XZu ni dlaka sa glave nije falila :)

Na drugoj strani brat ima S8 i nakon par blazih padova tako mu je ispucao ekran i naprsao telefon da servisi nece uopste da ga prime, a kuciste ne lici ninasta

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Japanci su bas tvrdoglavi izgleda.

Mislim da ce im veliki problem pri prodaji biti sto imaju bazele I jos uvek jednu kameru. To su dve stavke koje difetenciraju high end od ostatak trzista. Iako meni te dve stvari ne znace puno, verujem da vecina koja planira da iskesira 600e, zeli te sve stavke ili bar jednu od njih u najgorem slucaju.

Sad svakako svi guraju isti SoC, pa ovi detalji dosta znace. Najavljena cena ista kao za v30 (I s8 ako se ne varam) mi bas ne uliva poverenje da ce Sony da prsti od prodaje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
V30 има најављену цену од 900€, тако да ту нема проблема.
Није двострука камера гаранција квалитета.
Али, ни њима, као ни осталима није у интересу да избаце савршен телефон. Класична прича, сваке године неко мало побољшање...
А да им продаја не иде, не иде им. Зато и дају ону лудачку акцију у којој поклањају PS4.
 
Meni deluje okej telefon, pitanje je sad koja ce cena da bude i sta i kako. Svidja mi se sto je fullHD ekran, trebalo bi da leti sa sd835. Dopada mi se i dizajn (sad imam z3 pa je malo subjektivno :D ) i dobra stvar sto je ceo metalan.

EDIT: Jesu bezeli malo preveliki, jako cudno da su to povecali dok svi ostali smanjuju, pitanje je kako to izgleda i lezi u ruci
 
Poslednja izmena:
Najavljene cene su nize od XZP, S8 (sto je i logicno) dok ce cene V30 varirati od trzista, npr. u Nemackoj ce navodno kostati 900e.

А да им продаја не иде, не иде им. Зато и дају ону лудачку акцију у којој поклањају PS4.

XZP se prodaje solidno, iskoristili su hajp oko 4k hdr ekrana i 960 fps kamkordera. Npr. na tajvanskom trzistu XZP se u junu/julu prodavao bolje i od S8+ i dosta bolje od U11 (zanimljivo da je neki Oppo na vrhu uz ajfon 7).
Na vecini EU trzista XZP je startovao odlicno, prakticno su se razgrabili e sad te kolicine naravno da ne mogu da se porede sa Samsung/Ajfon brojkama ali su za sony sasvim solidne.
Product Price USD Availability
Sony Xperia XZ1 $699.99 September 19, 2017
Sony Xperia XZ1 Compact $599.99 October 4, 2017
Sony Xperia XA1 Plus $379.99 October 20, 2017

XZP, XZ1 i XZ1c
gsmarena_002.jpg


Po mom misljenju trebali su na MWC da predstave celu XZ1 seriju tj. sva tri uredjaja i to je to, ovako XZ1 stize kasno.
Najveci fail je smanjenje baterije na 2700 mAh, jednostavno su morali da ostave onu 2900 mAh iz XZ, ovako je smesno da uredjaj sa vecim ekranom ima bateriju istog kapaciteta kao kompakt verzija.
Mada ce SD835 izvaditi situaciju, ocekujem bolju autonomiju od Z3+/Z5/XZ(s).

Sve ostalo je ocekivano i ne bas ubedljivo pored V30, S8, XZ Premium, U11.
Dobar potez je 8.0 Oreo softver ali i ostali 2017. uredjaji ce uskoro dobiti apdejt.

Sa druge strane za one koji hoce mali premium fon XZ1c je sjajno resenje s tim sto ne verujem da postoji velika baza korisnika koja u 2017. hoce premium fon sa 4.6'' ekranom, sub 5'' ekrani polako izumiru, cak i apple korisnici polako zahtevaju vece displeje.
Inace XZ1c ce verovatno postaviti nove standarde kada je trajanje baterije u pitanju, zahvaljujuci kombinaciji SD835/4.6'' 720p displej/2700 mAh.





3D creator je posebna prica (rekao bih glupost) a prezentacija te funkcije na IFA je bila ozbiljan transfer blama.



Sve u svemu ko hoce sony (2017) flagship najvise se isplati XZP (uz poklon PS4 slim kod operatera) ili XZ1c, za nekoliko meseci kada bude povoljniji po oglasima, XZ1 je promasaj za 700$/e.
 
Poslednja izmena:
Meni izgleda da lepo deluje u ruci na par videa sto sam pogledao.
Kuciste i izrada su malo poboljsani,sad je full unibody dizajn.
Kamera kazu da je poboljsana uz par novih opcija.
Iskreno,meni vise plasi ova baterija,mislim da s njom nece moci ni do 5h sot da se dobaci.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Iskreno,meni vise plasi ova baterija,mislim da s njom nece moci ni do 5h sot da se dobaci.

Ko je sa Z5 izvlacio 6h sot-a (kao ti npr. :)) sa XZ1 ce moci ''8h'' jer je SD835 mnogo bolji cipset od S808/810 krseva.

Ali nije to sustina (famozni sot je ionako diskutabilno ''merilo''), smesno je ovo sto sony radi - Z2 iz 2014. je imao 3200 mAh bateriju, Z3+ (kuciste debljine samo 6.9mm) 2930 mAh a najnoviji flagship (cije je kuciste malo deblje od Z3+) 2700 mAh koliko ima i kompakt sa 0.6'' manjim ekranom nize rezolucije. A odlicna autonomija je jedna od bitnijih karakteristika koja je doprinela dobroj prodaji Z2/Z3.

E to je strasno i jadno-bedno, sto sakate jedne od najjacih aduta sopstvenih uredjaja. Jos im samo fali da naprave neki heavybloat UI kao Samsung.

Inace meni XZ1 deluje kao gotivan fon i kupio bih ga ali za 400e i uz uslov da nadjem battery case za njega (za ''vikende'' i putovanja), ovako za svaki dan baterija bi mi bila dovoljna (sto ne znaci da ih necu pljuvati za smanjenje kapaciteta)
 
Poslednja izmena:
Bas me zanima dal ce ga biti kod operatera,jer nije bilo ni XZ ni XZs.
Ova plava verzija mi se bas svidja.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Та плава делује као она на xzs или се варам?
 
Slicna je.Ovo je neka mystique blue ako se dobro secam.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Ja kupujem kompakt čim se cena ustali na nekih <400€.
 
Kažu na gsmareni 50% jači zvuk, e dabog i to doživeli...ono ranije je žali bože i nazovi stereo (tek sa raznim modovima sa xda bude solidno)! Jel compact opet ojađen u odnosu na full verziju (prestao sam da pratim sony)?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hoce li konacno da zvoni stereo bez moda?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 


4K kamkorder vise nije zasebna aplikacija u okviru kamere vec se nalazi u standardnim podesavanjima rezolucije. Ako je to ikada bio neki veci problem, osim sto nije logicno.
 
Zanimljiv novi compcat skroz samo me jako nervira 32gb što mu staviše interne mem :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 


Ovo je mozda i najbolja nova funkcija koju donosi XZ1 serija (10fps burst sa autofokusom)

 
Јел ово до софтвера или? Тј, да ли ће xzp и xzs добити ово у некој надградњи?
 
Verovatno ce i XZP dobiti tu mogucnost sa 8.0 apdejtom a inace sama opcija zahteva senzor sa ugradjenom ram memorijom, kapiram da XZP senzor ima dovoljno rama za ovakav burst u najvisoj rezoluciji.

Ovde pominju da XZ1 senzor ima 1Gb rama, verovatno istu kolicinu ima i XZP: https://www.tomsguide.com/us/xperia-xz1-price-specs,news-25751.html

Sto vise gledam ovaj XZ1 sve mi je gotivniji, jedino sto su slepci smanjili bateriju za 200 mAh u odnosu na XZ/s ali ako S8 sa onolikim 2k ekranom i 3000 mAh moze da ima solidnu autonomiju moci ce i XZ1 (pre svega zahvaljujuci SD835 + 1080p, da imaju S810 to bi bio totalni raspad) s tim sto je propustena sansa da trajanje baterije bude sjajno, ovako ce biti samo ok-solidno.

E jedino sto bih izbegavao brzo punjenje, cisto da baterija ne degradira brzo. Qnovo adaptive charging u toku noci i to je to, odlicno resenje za trajnost baterije.

Najveci problem je to sto ponuda battery case-ova za XZ/s prakticno ne postoji, za Z5 seriju ih je jos i bilo nekoliko po amazonima.
 
Poslednja izmena:
Ne znam,ja sve nesto mislim da ne bi Sony stavio tih 2700 mAh a da ce da drzi slabo.Mislim da ce bolje da drzi od Z5 i XZ,ne bi valjda slepci dozvolili da imaju fail sa baterijom na flagshipu.

Jel bese krajem septembra/pocetkom oktobra u prodaji?



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Naravno da ce duze trajati baterija nego kod Z5 a ocekujem i 20% bolju autonomiju od XZ/s.
A da su ugradili 3000 mAh sigurno bi bio bolji i od Z3/c na tom polju.
 
Samo nek oni poprave glasnoću onih nesretnih zvučnika i kvalitet kamere, lako ćemo za ostalo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
XZ1 mi je bas gotivan,samo da je malo manje dugacak,i da ima bar 2900 mah bateriju.
 
Nazad
Vrh Dno