Šta je novo?

Sony Xperia U - ne radi WhatsaAppWeb

BFuser

Cenjen
Učlanjen(a)
20.07.2012
Poruke
217
Poena
169
Kao sto i naslov kaze,imam telefon Sony Xperia U i instaliran WhatsApp na istom.
Da bi aktivirao WhatsApp na kompjuteru,neophodno je da skeniram kod preko WhatsAppWeb medjutim problem je sledeci:
Kada ukljucim aplikaciju za skeniranje,pojavi se crn ekran i samo mali deo,otrpilike 1/5 ekrana je ok a vecina je crna tako da ne mogu da izvrsim sken.
Na viberu je sken ok kao i preko programa za skeniranje koda...sve se zavrsi za sekundu.
Ovako mi treba satima da skeniram i samo jednom sam uspeo okretanjem telefona za 90 stepeni al posle toga nema sanse.
Menjao sam i firmware i ista je stvar.
Znaci sken radi preko programa za sken i preko vibera a ne radi preko WhatsAppWeb.
 
a da li si probao whatsapp aplikaciju za windows, možda preko nje uspeš da povežeš whatsapp i komp? ja i dalje koristim whatsaap web pa ne znam da li i ona traži sken...očito imaš neki problem sa whatsapp na samom telefonu, sken bi trebalo da radi ok...
 
Ne znam kako da koristim whatsapp za windows na androidu i moze li to?
Znaci na viberu sken radi ok a na whatsapp web je skoro potpuno crn ekran.
Mozda je problem u tome sto koristim wifi na kompjuteru i instalirao sam virtuelni ruter na kompu i koristim na telefonu net sa tog virtuelnog rutera?
Evo kako to izgleda.
Fotografija0001.jpg
Fotografija0012.jpg
 
Obriši keš za Whatsapp ili ga izbriši pa stavi opet.
 
Ne znam kako da koristim whatsapp za windows na androidu i moze li to?
Znaci na viberu sken radi ok a na whatsapp web je skoro potpuno crn ekran.
Mozda je problem u tome sto koristim wifi na kompjuteru i instalirao sam virtuelni ruter na kompu i koristim na telefonu net sa tog virtuelnog rutera?
Evo kako to izgleda.
Pogledajte prilog 200171
Pogledajte prilog 200172

pa ne koristiš whatsapp za windows na androidu nego na kompu...predlažem ti da umesto kroz browser instaliraš whatsapp na kompu i probaš tako, možda u toj kombinaciji proradi...a probaj i ovaj drugi savet sa kešom i brisanjem i ponovnim instaliranjem whatsapp...očito je na telefonu problem...
 
Da bi koristio WhatsApp na kompjuteru,neophodno je da ga aktiviram.
Dakle,preuzeo sam aplikaciju sa zvanicne stranice za Windows platformu,pokrenem je i onda se pojavio onaj kod za skeniranje.
Tada ulazim u WhatsAppWeb na telefonu (jer se preko njega skenira kod) al ekran je kao sto sam pokazao tako da ne mogu da aktiviram WhatsApp na kompjuteru.
Probao sam sa deinstalacijom WhatsAppa na telefonu,onda obrisem WhatsApp direktorijum preko EsFile Explorer pa onda opet instaliram al isto.
Pre toga sam uradio potpuno nov sistem tj. noviju verziju firmwarea na telefonu pa onda na to tako sveze instalirao WhatsApp al isto je uvek.
 
Evo da javim da sam uspeo skoro nemoguce.
Izgleda da ovaj model telefona ima taj problem sa WhatsAppWeb inace.
Nekome moze posluziti:
Preuzme se i pokrene WhatsApp aplikacija za Windows platformu ili se otvori WhatsAppWeb u Chrome il u nekom poznatijem browseru.
Potom se udje u WhatsAppWeb preko telefona.
Ekran je skoro potpuno crn tako da se bar kod ne prepoznaje.
Usmeri se telefon prema bar kodu kao da ne postoji ono crnilo.
Potom se pritisne dugme za iskljucivanje telefona i primetice se da na sekundu nestaje crnilo.
Primetno je da,tokom te sekunde,telefon fokusira sliku udesno pa se telefon pomera postepeno ulevo kako bi se fokusirao bar kod.
Ta sekunda je dovoljna da telefon skenira bar kod koji se posle salje WhatsApp serveru i tako se aktivira aplikacija i na kompjuteru.
Ovo nigde nema na netu,ni na engleskim forumima al radi.:smash:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno