Šta je novo?

Sony Xperia E4

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Sony Xperia E4

http://www.phonearena.com/phones/Sony-Xperia-E4_id9186

DESCRIPTION
Specs-wise, the Xperia E4 is as upper entry-level as it gets. A 5-inch IPS LCD display with a resolution of 540 x 960 pixels will try to seduce your eyesight and a quad-core MediatTek MT6582 chipset, clocked at up to 1.3GHz, will cater to your needs. The Xperia E4 also comes with 1GB of RAM, 8GB of native storage (roughly 5 of which are available to the user), a microSD card slot, a 5MP rear camera, and a 2MP front-facing selfie snapper. We have no LTE on board, but at least the device comes in two versions - single- and dual-SIM ones. The OS of choice is Android 4.4.4 KitKat


Sony-Xperia-E4-1.jpg
 
Zanima me, ima neko iskustva sa ovim telefonom? Koliko je kvalitetan, robustan? Posto je za stariju osobu, koliko je glasno zvono, zvucnik tokom razgovora? Kakav je kvalitet razgovora? Koliko telefon radi fluidno i stabilno? Da li je 1gb ram-a dovoljan za neke osnovne programe za komunikaciju, tipa viber, whatsapp, skype...? Ima li neke mane karakteristicne za njega? Kolika je SAR vrednost (ne mogu to nigde da nadjem)?
 
Za SAR vidi na gsmarena.Ono sto mogu da ti kazem buduci da imam M2 koji ima slicam hardver da ce raditi prosecno,desice se da zakoci ponekad itd,ali moci ce da se koristi solidno ja mislim za viber,whats,skype ce sporije malo da radi verovatno.Sve u svemu ako si video kako radi Xperia M2 ovaj posebno da se razlikuje u radu od njega.
 
Imam ga,uzeo pre par dana u telenoru. Ima par mana,ali je za ovaj kes OK.
Malo je poveci,pa se u jednoj ruci malo teze drzi,ali nista strasno.Zadnja maska mu kliza sto predstavlja problem,pa jedva cekam silikon za njega da izadje.
Po velicini ukupnoj je manji malo od M2 i ako ima veci ekran (5 vs 4,8 inca),jer je na ovom (e4) mnogo manji prostor gore i dole od ekrana.
Kamera je obzirom na 5 mpx sasvim ok po danu,po nocu je malo slabija,ali generalno gledano bolja od M2 i ako je kod njega 8 mpx (sestra ima M2 pa sam uporedjivao i to je moje licno misljenje). Prednja je 2 mpx sto je i vise nego ok ;)
Zvuk kod poziva bi mogao biti malo glasniji,u slusalici je ok skroz.
Baterija bi mogla biti malo jaca obzirom da ima toliki ekran i sa stalno ukljucenim net-om i sinhronizacijama izgura oko 40h solidne upotrebe. Evo proslo je ~20h od zadnjeg punjenja i sad mi je baterija na 50%.
Nisam probao bez neta i sinhronizacije koliko bi gurala,jer to nikad nisam gasio,ali cenim da bi uspeo bar duplo duze.
U sebi ima dosta Sony app od koje su neke korisne,neke mi ne trebaju.
Dobra stvar kod Sony-ja je sto caste sa antivirusom i sa Garmin navi,a ona je kako kazu medju boljima,mozda i najbolja.
Po paljenju je izbacio odma novu ispravku softvera (nije puno velika) i kod mene je imao oko 4,5 gb slobodne memorije,a zauzeto oko 0,5 gb sa tim app od kojih neke mogu i da se brisu. Nisam ih sve istrazio pa jos nisam poceo sa brisanjem onih koje mi ne trebaju,ali mislim sa brisanjem tih koje mogu,a koje su dosle fabricki uz mob,da bi memorija bila skoro 5 gb sto je sasvim ok.
Velika mana je sto se dobija punjac sa usb kablom koji je bukvalno 20-ak cm,kakva bruka za Sony da na tome stede,tako da je najbolje uzeti neki duzi kabal od prethodnog android moba (sva sreca imamo ih pa mozemo zameniti i zanemariti ovaj propust) ;)
Za sad mob radi ok,jako retko stucne,a vec sam mu skoro pola memorije popunio (tacnije 2,2 gb popunjena,a slobodno jos 2,6 gb).
Neke app se mogu prebaciti na sd sto oslobadja jos prostora.

Nadam se da sam na bitnija pitanja koja sve zanimaju odgovorio,ako neko jos sta ima nek pita ;)
 
Poslednja izmena:
U odlicno da ga neko zaista ima. :) Super si mi ovo sve objasnio. Nije mi jasno samo da li si mislio da je zvuk zvona tisi, ili u slusalici tokom razgovora? Ako je zvono, jel to "malo tisi" dovoljno da se moze cuti? Kako ti se cini kvalitet ekrana, vidljivost iz uglova, generalno kvalitet izrade? E da i to mi je bitno. Znaci, jos uvek nema silikona za njega?

@blue moon

Sta podrazumevas pod ovim da ce skype "malo sporije raditi"?
 
Poslednja izmena:
Pa moguce da ce se desiti da nekad zasteka malo ukoliko mu je puna memorija,ali sve u svemu mislim da ce moci ok da se koristi. ;)
 
U odlicno da ga neko zaista ima. :) Super si mi ovo sve objasnio. Nije mi jasno samo da li si mislio da je zvuk zvona tisi, ili u slusalici tokom razgovora? Ako je zvono, jel to "malo tisi" dovoljno da se moze cuti? Kako ti se cini kvalitet ekrana, vidljivost iz uglova, generalno kvalitet izrade? E da i to mi je bitno. Znaci, jos uvek nema silikona za njega?

@blue moon

Sta podrazumevas pod ovim da ce skype "malo sporije raditi"?

Znaci kad te neko zove to zvono bi moglo biti malo glasnije. Znas kako,meni je u nekoj futroli i u torbici i ako ima malo buke jos oko tebe tesko ces ga cuti,ali uzmi u obzir da je kod mene u ta 2 upakovan pa mu i to smanjuje jacinu ;) Na mom bivsem Lg L7 II je bio jaci zvuk.A tokom razgovora je ok,ima i opcija da apsorbuje buku sto je ok skroz ;) Kvalitet izrade je u rangu sa cenom,za mene skroz ok,kao i vidljivost ekrana. Mob je izasao ove godine,da li mislis da ce tako brzo stici silikon? ;) Ali ocekujem ga za koju nedelju.
 
Inace baterija mu je velika mana ili sam ja dobio neku felericnu. Evo sad je 25h kako nije na punjacu,a ostalo mi je jos 35%...,slabo :(
 
Mozda je u podesavanjima nesto sto ti trosi bateriju?

Btw, da li ste nasli neki video review na engleskom?
 
Koliko imas Sot?Jel ti ukljucen gps mozda?Smanji malo osvetljenje ekrana itd.Ta baterija bi trebalo da je dobra,M2 kida sa tom baterijom.
 
Sta ti je sot? Ekran je na oko pola,mozda i malo manje od pola,meni dovoljno,a i to je skroz ok za potrosnju. Za lokaciju mi je upaljen samo onaj po wifi i mrezi,ne i gps,jer on puni vuce,pa ga ne palim. M2 ima nesto manji ekran,a ekran najvise vuce,pa verovatno zato nesto duze traje. Gledao sam potrosnju baterije i samo mi ekran skida 50%,sve ostale app su manje od 15%. Sa ovolikim ekranom baterija ispod 2500 nije preporucljiva.
 
Koliko ti je radio ekran do sad,to pogledaj,ako imas bar 4h upaljenog ekrana,onda nije cudo sto ti je toliko ostalo baterije.
Mada znaj da baterija dostize njen pun kapacitet tek nakon nekoliko ciklusa punjenja.
 
Rezim rada ekrana 3 i po sata.
Bateriju cu danas 3. put puniti.
To je verovatno to,za ovu velicinu ekrana treba bar 2500 baterija da bi trajao puna 2 dana sa solidnom upotrebom.
 
Sony Xperia E4: The odd successor

gsm arena test.

Autonomija je odlicna, preko 16h u browsing testu (na 50% osvetljenja sto je u slucaju E4 205 cd/m2) mada njihova merenja displeja obicno nisu tacna pa je i ovaj rezultat sumnjiv.

gsmarena_001.jpg
 
Poslednja izmena:
Lupetaju gluposti,evo ja ga jutros skinuo sa punjaca,tacnije radi 10h i 15min i za to vreme svukao mi je 39% baterije,a aktivnost ekrana je preko 50% cele potrosnje tj.oko 2h i 10 min aktivan ekran,pri tom uzmite u obzir da je kod mene osvetljenje ekrana oko 30%
Da mi je na 50% osvetljenje verovatno ne bi izgurao ni 24h.
Kao sto rekoh za ekran od 5 inca,baterija od 2300 je slaba,bez 2500 je sve lose.
 
Poslednja izmena:
Proveri ti ipak da ti ne jede nesto bateriju, nije to 5'' full hd sa s800 pa da 2300 mAh bude malo, rezolucija ovog displeja je relativno niska a cipset ne trosi previse, moralo bi to duze da traje..
 
Kao sto rekoh za ekran od 5 inca,baterija od 2300 je slaba,bez 2500 je sve lose.

Nešto tu nije u redu. Koristim skoro godinu dana telefon koji ima MT6582 sa prilično svetlim 5" ekranom podešenim na maksimalno automatsko osvetljenje, 2300 mAh baterijom, i 2 aktivne SIM kartice, uz uključenu gomilu sinhronizacija, i nikad nisam imao potrebe da dopunjavam telefon u toku dana. Nemam snimke, ali mislim da sam uvek mogao da imam bar 4h screen-on bez ikakvih problema.
 
hsv.stoned Gledao i sve ok,jedino ekran sto vuce oko 50% baterije,sve ostalo je 15% i nanize.
Ne znam koliko mislis duze da traje? Realno retko koji mob moze vise od 48h da izdrzi sa stalno ukljucenim net-om i sinhronizacijama. Tako da ja mislim da je ovde sve ok.
mitar1982 pa ko kaze da je dopunjavam u toku dana,citaj sta pisem? ;)
Evo sadasnje stanje,aktivnost telefona od skidanja sa punjaca jutros do sad je 14h,od toga ekran sam vuce 54% (uglavnom je oko 50%),sve ostale app su 15% i manje i aktivnost samog ekrana je 2h i 40min,jel to ok?
To znaci da bi ukupna aktivnost ekrana do momenta potpunog praznjenja baterija bila oko 5h,ja mislim da to nije lose?
 
Poslednja izmena:
Pa nije lose,mada ces mozda dobijati i bolje rezultate vremenom.
 
Manje-vise to je to...,evo sadasnje stanje: baterija na 15%,aktivnost telefona od zadnjeg punjena je 24h i 20 min,aktivnost ekrana 5h...
 
Pa to je to verovatno, dosta zavisi i od kvaliteta/jacine signala.. posebno 3G, to je smrt po sve baterije.
 
E,da kad rece kvalitet signala,cini mi se da je moj bivsi mob LG L7II imao bolji signal od ovog.
 
I evo konacno otisla baterija za 28h i 30 min i sa aktivnoscu ekrana u nepunih 6h...,kako vi rekoste cim je ekran vise od 4h to je dobro,znaci da je ovo super ;)
 
Momci koliko vredi uzimati ovaj mob preko lumie 535 (ono jel je ok za taj nocav posto ga mogu uzeti u telenoru ) ? Do sada sam koristio lumiu 620 i zelim preci na android jer mi se smucio win ? Vidim neki pisu da im baterija drzi manje od 24h neki pisu da drzi duze onda da baguje i tako tome sl . Nisam zahtevan korisnik malo wi-fi mali sms i to je to . ( procitao sam skoro sve sto sam mogao i odgledao skoro sve recenzije samo me zanima sta vi mislite pa da odlucim )
 
Uzmi ga,neces pogresiti sigurno ;)
 
Momci koliko vredi uzimati ovaj mob preko lumie 535 (ono jel je ok za taj nocav posto ga mogu uzeti u telenoru ) ? Do sada sam koristio lumiu 620 i zelim preci na android jer mi se smucio win ? Vidim neki pisu da im baterija drzi manje od 24h neki pisu da drzi duze onda da baguje i tako tome sl . Nisam zahtevan korisnik malo wi-fi mali sms i to je to . ( procitao sam skoro sve sto sam mogao i odgledao skoro sve recenzije samo me zanima sta vi mislite pa da odlucim )

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?351367-Microsoft-Lumia-535-vs-Nokia-Lumia-630&goto=newpost
 
Stiglo jos jedno azuriranje oznake 24.0.A.3.8 i moze samo da se uradi preko kompa.
Mob sam uzeo u Telenoru,sad cu videti sta se dobija ;)
 
Uradio sam azuriranje,ali pojma nemam sta je poboljsano ;)
 
Nazad
Vrh Dno