Šta je novo?

Sony Xperia 10 Mark III

Sony je Sony. Nije nedodirljiv nego posebno koriscnicko iskustvo.
Iako ga ne koristim skoro 8 godina i dalje sa nostalgijom gledam. Secam se Walkman serija jos pre Androida.
krastavac ko se nije napojio vode sa tog izvora ne moze da shvati o cemu pricamo.

Sve sto kupite sa oglasa (KP, Limundo, Kupindo, Halooglasi...) sve je to sa debelim rizikom. Moze da mi prica ko sta hoce.
Tesko se i sa legalnim prodajama izboriti.

Varijanta na koju bih ja isao je kupovina u Nemackoj, Austriji preko poznanika pa da mi donesu.
Ako rikne uredjaj, mogu ga poslati nazad.
 
Čekao sam da vidim da li će Sony ponovo biti zvanično zastupljen kod nas, no pošto od toga izgleda nema ništa, a XA2 je već prešišao pune 3 godine kako je kod mene, nameračio sam se na Motorolu egde 20 pro (firma mi plaća telefon za budžet od cca 500 eur, pa mora biti sa fiskalnim i blok računom). Iako sam više za kompakt kao što je recimo Zenfone 8, cena je ono što malo kvari sreću.
Sad čekam recenziju za ovu Motorolu, pa ako kritika bude pozitivna, eto meni novog telefona.
 
To je to, teško da postoji bolji telefon od te Motorole za 500€ (sa validnom garancijom, u SRB). A i softverski je dobra opcija posle sony-a. Samo da nije neki kineski cirkus UI.
 
Poslednja izmena:
Ali ljudi, ako hocete Sony, i garanciju, sto ne skoknete do Zagreba, kod njih ima u ponudi. I naravno najveci plus kupovine tu je sto izvrsite povrat pdv-a, a pdv je kod njih 25% (cetvrtina cijene)....
 
Nešto mi se ne daje 100 eura za gorivo i putarine. Uz to imam i izgubljen dan. A i ne gorim nešto od želje da idem po bilo kom pitanju u HR.
 
I Rumunija je dobra opcija, i tamo su dobre cene.
 
Kontam ja sve to, iskreno nisam ih ni ja ljubitelj, ali ako ti se ukaze prilika, neko vec ide nekim poslom u tom pravcu, proputujes negdje dalje itd, sto da ne. Ja sam tako kupio Sony Braviu koja je kostla oko 750€ za 350€, bio taj dan (praznici oko nove godine) popust 30% na Sony proizvode i jos vratio 25% pdv-a. Dobro meni je Zagreb sat vremena voznje, na samoj granici Republike Srpske sa HR sam. Treba iskoristiti dobru priliku.
Uuu, evo brate kod mene na oglasima Xperia 5 II za 500€, jeste polovna ali ima racun i garanciju.
 
Poslednja izmena:
Op, op Lite varijanta desetke?


Sa japanskog Sony sajta, ovo ide samo preko operatera?
Ako dodje u EU, eto i za nas sirotinju raju. Meni odgovaraju dimenzije i tezina telefona, kao i kod full verzije desetke.
 
Dakle, oni misle da Xperia 10 III nije dovoljno slab telefon za tu cenu, pa su napravili i lite verziju? :D
 
Uklonili FM radio, smanjili memoriju na 64gb i to je sad Lite 🤨
 
Cena skoro ista. Ako se racuna usteda na memoriji, za njih je ovo profit.
Ponestalo memorijskih modula od 128GB pa ajde stavljacemo 64GB ali po specijalnoj ceni - istoj! :ROFLMAO:
 
Uporedjivanje Pixel 5A (5G model) sa Xperia 10 III
As one reader pointed out, there's another competitor worth mentioning here. The Sony Xperia 10 III, although not officially available from Sony in the US, can easily be purchased from Amazon. Though you'll be looking at the International variant, so no Verizon.

The Xperia 10 III is priced around $400 and comes with the same RAM and Storage as the Pixel. It's powered by the Snapdragon 690G, is more compact with its 6-inch display, the best dedicated zoom camera in its class, and it has IP68 water resistance. There's also a headphone jack, microSD expansion, and 30W fast charging with impressive battery life.
izvor: GSMArena - Google Pixel 5a 5G review / Competitors
 
Džaba Soniju sve kada ga nema zvanično i kada su mu zaboli nenormalnu cenu i u regularnoj prodaji i kod nas na kp. Edge 20 pro se kupuje za isti novac, a A52s za osetno manje, s tim da je bolji od Xperije 10 mk3. Čekao sam, čekao i danas poklekao...
 
Ni kupovina preko KP nije regularna prodaja. :p
Ove telefone sto si naveo ne bih uzimao u poredjenje ali stvar afiniteta.
Sony, da si hteo, mogao si naruciti preko Amazon.de i da ti neko donese. Ko hoce, nadje nacin. ;)
 
Ne baš. Meni firma kupuje telefon do određenog budžeta. Sredstva moram da opravdam gotovinskim računom.
 
krastavac. šao-mi-je :ROFLMAO:
Po onome što sam ja našao na brzinu na netu, Motorola i Samsung koje si naveo su skuplji. Daj linkove za niže cene.
Sony je na Amazonu DE, 400e sa brzim punjačem.
 
A52s je 45k rsd, edge 20 pro 60k, edge 20 je 50k. Možda je ovaj Samsung trenutno najbolja kupovina u klasi.
 
Nazad
Vrh Dno