Šta je novo?

Sony televizor LCD KDL-40EX402AEP

avtobus

Slavan
Učlanjen(a)
03.01.2008
Poruke
103
Poena
330
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-televizor-lcd-kdl-40ex402aep.html
83 000 din

ovako:
nude mi taj televizor kao kompezaciju za neku robu (tu bi i bila cena oko 800-850e verovatno ako je i u tehnoma... toliko), pa sam sad u dilemi da li da uzmem. tj voleo bi da uzmem da bi izvukao pare, ali imaju samo:
SONY KDL40EX402AEP
SONY KDL32EX402AEP

zanima me sta mislite?
vredi li te pare
ne o kompezaciji vec o televizoru?
hteo sam da idem na samsung c650 ( ili c550) 32'' ,ali ima samo ovo.
a upotreba pa normalno: dnevna soba, kablovska, dvd plejer, filmovi sa torrenta bluray ripovi itd....
 
Imam SONY KDL-40EX402 već skoro godinu dana.Tada je TV plaćen 71499,00 dinara jer je u Tehnomarketu na popust od 15% koji je davao Tehnomarket SONY dodao 10% zbog 8. marta (ako se dobro sećam).

Cena koju si naveo je previsoka jer u prodavnici koju sam naveo je znatno jeftinije http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09070129 (plus što su važili ili još uvek važe vanredni popusti (10-30%) za SONY i Samsung - za model o kome pričamo popust je bio 10% (ne znam da li još uvek važi).

Ako treba da biraš LCD TV uvek izaberi veći. Kada sam kupio SONY 32S3000 bio sam oduševljen veličinom jer sam pre njega TV gledao na 20-inčnom CRT TV-u. Posle par nedelja mi se činilo da je TV mogao da bude veći. Danas radije i češće gledam TV na 40 inča (logično).
Kvalitet slike na TV-u (analogna SBB) je vrlo dobar. TV prilično dobro otklanja šum i moguće je podesiti nivo "čišćenja" slike i prikaz crne je mnogo bolji nego na 32S3000. Slika je bar prema meni prijatna za gledanje jer SONY prikazuje "mekšu" sliku za razliku od Samsunga koji oštri sliku da te oči zabole.
Zamerke:
- SONY je u EX402 (ne znam za ostale modele iz 2010.) ugradio plejer i omogućava puštanje DIVX (XVID) fajlova u SD kvalitetu ali nema podrške za titlove. Pregled slika je moguć (sam vrti slike a moguće je postiti i muziku dok se vrte slike) ali je po meni isuviše sporo učitavanje (foto 9Mp oko 4,5 Mb) plus prilikom prikaza izbacuje široke crne trake (gore i dole) na kojima se ispisuju informacije o fotografiji što ometa pregled slika (nisam uspeo da nađem kako da isključim prikaz tih informacija).
- Za razliku od 32S3000, koji nakon uključivanja gotovo trenutno prikazuje sliku, 40EX402 je potrebno 30 sekundi da prikaže sliku. Ova sporost je verovatno uzrokovana ugradnjom media plejera čija je upotrebna vrednost kao što sam naveo problematična. Promena kanala je zadovoljavajuće brza.
- Memorisanje kanala. Sam meni je pregledan ali kada je potrebno pretražiti kanale i memorisati ih tu nastaje problem. Meni je preko celog ekrana sa crnim trakama gore i dole koje prekrivaju logo televizije, a središnji deo je previše "zasivljen" tako da se nazire samo šta se emituje na setovanom kanalu. Još veća glupost je da je boja slova kojim se imenuje kanal prilikom memorisanja crne boje, tako da su takva slova jedva vidljiva na tamno sivoj podlozi i sa rastojanja od pola metra. Meni na 32S3000 je puno pregledniji tako da mi nije jasno zašto nisu ostali pri istom odabiru boja i veličine polja koje meni zauzima.
- Daljinski je puno lošije odrađen u odnosu na daljinski manjeg modela koji imam, a i fali mu dugme za prebacivanje na prethodni kanal (korisno ako je potrebno gledati dva kanala naizmenično).

Generalno dobar uređaj za praćenje TV programa ali nedovršen po pitanju ugrađenog plejera.

Pozdrav
 
Vrh Dno