Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Ne znam da li od vrucine, u sobi mi je 28 stepeni, ali danas sam dobio upozorenje za "overheat" pri igranju Call Of Duty. Izbacuje mi da CPU ima 80 stepeni, a GPU 86 stepeni. U pitranju je debeljko sa 80GB. Jel je to znak da je PS3 pri kraju? Sta uraditi?
 
da se ne ponavljam opet:

svakako to treba da uradis,uopste nije tesko,posao uz detaljno pracenje tutorijala i to opusteno od nekih sat vremena...pastu mozes bilo koju malo bolju ali po pitanju buke i temperatura bojim se da su sanse male da ces postici ista.delis najverovatnije indentican problem kao ja,a to je da je pasta ispod IHS-a odavno zrela za menjanje a to bez jako jako velikog iskustva i aparature ne mozes sam nazalost.evo trujem forum pitanjima dal postoji iko pouzdan u bg-u ko bi to odradio za razuman novac,niko se danima ne javlja...

sto se tice tutorijala,ne znam za koji model ti treba,standardni sa ifixita su odlicni,nema sanse da se zbunis ili pogresis samo prati u slovo.
 
Rastavio sam PS3, očistio detaljno kuler alkoholom, izduvao kompresorom detaljno sve (nije bilo prašine previše), ali opet odmah nakon paljenja kuler radi punom brzinom, mada je jasno i zašto jer CPU odmah bude 78c dok je RSX 44c što je valjda ok? Je li problem zamijeniti pastu na CPU?

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
to mi deluje da nije dobro nalegao kuler na cpu ili da nisi dovoljno dobro prisrafio,jer to je previse u ma kakvom da je stanju pasta.jeste problem,treba ti heatgun,alat,i iskustvo,skoro sigurno ubijas cip prvi put.cak kazu ovi na tutorijalima da se uzme par mrtvih ploca i odradi na njima da se udje u stos.

sa druge strane evo nedeljama niko se ne javlja i nema resenja ni u bg-u,tako da moj ps3 ide u fioku dok ne smislim sta cu ili dok ne kupim alat i 3-4 mrtve ploce.
 
Ista je temperatura bila i prije nego sam krenuo da "majstorišem", tako da nije to problem sigurno.

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
34 stepena razlike izmedju cpu-a i rsx-a ukazuje na los kontakt (mnogo verovatnije) ili bukvalno najgori moguci slucaj stvrdnjavanja paste ispod ihs-a na svetu,plus da ti je ispod ihs-a na rsx-u ostala okej.oko prvog mozes da uradis nesto,oko drugog ne mozes nista.
 
Rastavio sam PS3, očistio detaljno kuler alkoholom, izduvao kompresorom detaljno sve (nije bilo prašine previše), ali opet odmah nakon paljenja kuler radi punom brzinom, mada je jasno i zašto jer CPU odmah bude 78c dok je RSX 44c što je valjda ok? Je li problem zamijeniti pastu na CPU?

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk

U 99% nikad nije do paste kad je cpu u velikom plusu i gura kuler

Otisao ti je termo lepak ispod ihs

Pretrazi ps3 remove ihs i sve ce ti biti jasno

Greje se cpu i sece se taj ihs
 
nije to za uradi sam,treba ipak i alat i iskustvo.ja sam intezivno trazio svukud zadnjih mesec dana i nisam nasao u bg-u nikog ko radi to.
 
Jedino da iscimas gamecentar pa vidis jel ti oni mogu pomoci. Jeste da su u Novom Sadu, ali uvek im mozes poslati konzolu, a momci su maksimalno korektni.
 
Očišćeno po PS-u, e sad da se nanese pasta pa na sastavljanje... :)



2a746281a40b44f4c7d803dce9f32739.jpg


Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Situacija se popravila neznantno, tj. CPU je otišao 6-7c dolje. E sad, ladno nisam imao dovoljno paste, skroz sam predvidio to pa sam jedva rastegao po CPU i RSX, tanak sloj i to neka gold no name pasta. Sjutra uzimam Artic 5 pa javljam rezultate...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa zamenom HDD kod PS3 sa CFW.Ako radim Backup,pa onda Restore hoće li sve da radi kao pre zamene ili ću morati ponovo da instaliram CWF.Ja sam na 4.82 rebug
 
Poslednja izmena:
Situacija se popravila neznantno, tj. CPU je otišao 6-7c dolje. E sad, ladno nisam imao dovoljno paste, skroz sam predvidio to pa sam jedva rastegao po CPU i RSX, tanak sloj i to neka gold no name pasta. Sjutra uzimam Artic 5 pa javljam rezultate...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
Isti đavo i sa MX-4 pastom, ništa se nije promijenilo, definitivno je znači problem takav, da se moraju skidati RSX i CPU a to izgleda niko ne radi? Gledao sam par tutoriala, ne djeluje previše teško?

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Isti đavo i sa MX-4 pastom, ništa se nije promijenilo, definitivno je znači problem takav, da se moraju skidati RSX i CPU a to izgleda niko ne radi? Gledao sam par tutoriala, ne djeluje previše teško?

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk

Nije uopšte teško i ne skida se RSX i CPU,već samo IHS tj.metalni poklopac koji ide preko procesora i tu zameniš pastu.Važno je samo da se dobro skine ostatak lepka od pločica kako bi ona posle što bolje prijanjala .Ja sam to radio i razlika je ogromna.Ukoliko nisi siguran u svoju stručnost,odnesi ploču u bilo koji servis računara i oni će to da ti odrade.
 
Radio sam dosta u servisu računara, da kažemo da sam prilično vješt ali kolege gore su to predstavile kao bauk neki, posebno zbog toga što to izgleda niko u Srbiji ne radi u servisima konzola, pa ne znam više šta da mislim. :)
 
Sa RSX se relativno lako skida ihs kada se zagreje, može i fenom ko nema heatgun, skidao sam jednom i preživeo je, ali CPU nisam probao jer nisam siguran koja je verzija čipa ispod, koliko sam video neki imaju smd komponente veoma blizu onog silikona koji drži ihs pa je veoma lako oštetiti ih.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, ako moze jedan brzinski odgovor.
Kupio sam sony 3 cipovan preko KP. Stvarno sam zadovoljan i sve je ok.
Ali ne kapiram jednu stvar....
Kada krenem da igram nba 2k18 registrujem se za sony network, skinem najnoviji roster, izaberem (loadujem) roster ali se i dalje nista ne promeni. Igraci imaju iste rejtinge, nisu izvrseni transferi, i dalje ovi novi igraci izgledaju isto ( bez kose...) da li zna neko da li mogu ovo da resim nekako ?
 
Ja msm da kada budes na ono select sides imas na r1 ili L1, ili trougao da izaberes sa kojim ces rosterom da igras mec...
 
i jel ko radio menjanje paste ispod IHS-ova skoro u bg-u?moze i na pm,ako se smatra da je reklamiranje,mada stvarno ne vidim sto bi bilo...
 
Dali se isplati kupovati PS2 ?
Velika diskusija se vodi dali se isplati uopste kupovati i ps 3 u 2018 godini ali meni stvarno nije potrebno vise od ps2
Samo me zanima dali je to preveliki rizik za kupovinu jer su to uredjaji stari 15 tak godina...
 
Cim ti ne treba za online igranje, kupi ps3, za 100ak e imas cipovane sa puno igara na samom soniju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
daleko da je od tako prostog...po meni presudna stvar je displej na kojem bi igrao i dal' si pri budzetu da nabavis ps2hdd adapter,posto predpostavljam da ne skupljas/ne bi skupljao ps2 originale.

katoda/nesto stariji i manji led i plasma (tu do 32" najvise,mada je i to nategnuto) - mozes i ps2,ali moras da nabavis komponentni ili RGB kabal.u srbiji toga nema za normalne cifre,ako ti je okej da kabl platis 20e onda i ima (meni licno nije).
32" i vise - moras ps3 jer ugradjeni smoothing i ps3 upscaling je i dalje ponajbolja varijanta za ps2 igre (nazalost emulator i dalje trazi poprilicno jaku masinu za jace rezolucije i pojedine igre).

moje licno misljenje je da se ps2 isplati samo uz jako,jako dobru stariju katodu ili top plazmu od pre 10tak godina u ful rezoluciji i opsegu boja.takodje,trebaju ti i originali ili ps2hdd,posto rezanje na dvd-jeve i akanje sa laserima stvarno nema vise poente,adapter je par dolara na aliju.naravno,u srbiji su zaglavljeni i dalje u neku 2005tu kad je ps2hdd bio zadnji krik tehnologije pa neretko traze i 30-40e za njega.sto je besmisleno.sam debeli ps2 cim izbacis laser iz price moze hiljadu godina,i jeftino je ulaganje.

ps3 opet,u startu je vece ulaganje i cimanje (jer moras odmah da trazi servis da ti zameni paste ispod cipova ili da trazis slim koji nema problem ali racunaj da ce kad tad pojaviti,ja u bg-u nisam nasao za normalne pare pa mi ps3 ceka zimu) ali za vece formate TV-ova kad se sve sabere i oduzme i dalje najbolje resenje.

ostaje i emulacija,ali tu zavisi od naslova koje te zanimaju.
 
Najvise me zanimaju igre vezane za voznju ali samo ako mogu da se voze preko volana,imam noviji tv 32" rezolucija je 1366x766
Ne razumem se u te konzole do sad nisam imao ni jednu,ne znam ni igrice kako funkcionisu.
1.Dali moze igrica koja je napravljena za ps2 recimo gta vice sity da radi normalno na ps3
2. Koja je je razlika izmedju obicnog modela i slim modela,ovi nasi sa vikipedije preveli da je sa 900 grama smanjena na 700grama,kao da je to bitno.
3. Dali postoji mogucnost da saznam u kojim igricama vezano za voznju moze da se koristi volan.
4. Kako se ps razlikuju jer cena za ps2 jako varira,mozes naci od samo 1000din na limundu pa bogami do 100e polovnu
5.uglavnom su cipovane konzole pa me zanima dali bi radio multiplayer ili ne.
6. Koja je razlika izmedju ps i xbox i sta je bolje/isplativije/koje se cesce ne kvari
7.Kako realno konzole rade (Na racunaru imas razna podesavanja,gta 5 mozes npr da igras sa 4gb rama sa smanjenim performansama i sa cpu Quad CPU Q6600 i AMD HD 4870 grafickom ali realno u punom izdanju je potrebno 8gb i5 procesor i AMD X8 FX-8350 )
Kako je to na konzolama optimizovano i kakva je slika fps itd sto je bitno na racunaru..
 
da ti sumiram,za volan najlaksi,najjeftiniji i najbolji ti je PC.prosto niti jedna stara igra cak i iz ps3/xbox360 ere nema sta da trazi ne samo graficki vec i po fizici i po opcijama pored sadasnje generacije.pride,niti jedna od ozbiljnih igara ne trazi sulud racunar,narocito za tvoju rezoluciju.razlog vise bi bio i multiplejer (ako mislis na onlajn) te starije ako se i igraju nemaju veliku igracku bazu,dok ces sit da se naigras i sa project cars,corsom i forzom.onlajn multiplejer voznji za ps2 nema.za ps3 i xbox360 ima,ali racunaj na slabiju bazu i vrlo verovatno banovanje konzole ako bi igrao pirateriju.

znam da zelis drugaciji odgovor,narocito sto su volani za ps2 toliko jeftini (ljudi ih fakticki dzabe daju samo da ih maknu) ali veruj mi da u vecini slucajeva je to izakano jeftino plasticno djubre (verujem da ima tipa svega 2-3 ozbiljnija volana za ps2 ukupno ikad uradjenih,ali kapiram da toga kod nas narocito polovno nema),stoji da za svu akciju na kraju ti treba neko solidno ulaganje ali veruj mi,jednom kad sednes na 40+ frejmova u npr forza horizonu smejaces se i ideji da se akas sa izakanim plastikanerom starim 15 godina u npr Test Drive Unlimited-u u 480i rezoluciji (jos ako je preko s videa)...

uz malo strpljenja naletece vec neki malo ozbiljniji volan tu ispod 100e polovan,komp se da dovesti do tog nivoa da ce da gura voznje (vecina radi sasvim lepo na skoro svakom kvad koru iz ddr3 ere,graficke dovoljno jako emogu se nadju vec tu oko 100nak e),to ti je nekih 300nak evra.zvuci puno ali kad poredis kako to radi i izgleda naspram ovog starijeg smesna je prica...
 
Pitao bih u vezi džojstika i ujedno i da dam konstataciju. Igram mesecima FIFU16 sa drugarima i vremenom smo počeli da primećujemo loš rad jednog džojstika (koje random uzimamo iz igraonice) u smislu da, normalno radi ali kao da ima neki lag, sporost i neagresivnost u odbrani u odnosu na suparnika za kojeg znam da je slabiji od mene. Mislili smo da je do blututa, slabe baterije... Ko igra sa tim "boljim" džojstikom uglavnom i dobija partije. Poručimo sa Alija dva kineza i opet isto. Sa jednim se oseća takva lepršavost u igri ali drugi koji inače normalno radi, ne može da se nosi sa suparnikovim džojstikom (mislim može ali nije to, to). Muka nas natera da bacimo pogled na one brojeve na džojstiku (1,2,3,4) i dođemo do zaključka da je džojstik koji je namešten na poziciju 2 ubitačan u odnosu na drugog kojem može biti dodeljena pozicija (1,3 ili 4). Na kraju posle svih peripetija kad smo stavili džoje, jedan na poziciju 3 i drugi na poziciju 4 dobili smo realnu simulaciju na oba džojstika a ostalo je zavisilo od umeća igrača. Zato sam hteo da pitam da li je stvarno ta pozicija 2 na džojstiku namenjena možda osobama koje slabije igraju fudbal u odnosu na suparnika da bi se na taj način koliko toliko uskladila igra boljeg i lošijeg igrača?
 
Poslednja izmena:
Problem sa slikom - neće da je baci na TV ni kroz HDMI ni preko onog njegovog kabla za analogni, na monitoru radi kako treba. Je l ima neko ideju gde da probam da nađem problem, TV isto pušta sve živo sem tog PS3..?
 
isti kabl si koristio i na tv-u i na monitoru?predpostavljam hdmi kabl?u tom slucaju jedino donekle logicno objasnjenje je da nekako ps3 je zaglavljen u 240p modu a tv ti ne podrzava taj mod a monitor da.drugo je da taj hdmi ulaz na tv-u nije ispravan,mada rece da sve ostalo radi...u svakom slucaju kakav god da je tv ako vec ima analogni ulaz (predpostavljam kompozitni) morao bi 240p da podrzava,pa ti preporucujem da ga povezes za sad na kompozitni i konzolu ributujes u recovery mod (u izgasenom stanju drzis power taster dok ne cujes prvo jedan bip pa onda dva brzo jedan posle drugog).ako ne baci sliku ponovi isto sa hdmi kablom.
 
Problem sa slikom - neće da je baci na TV ni kroz HDMI ni preko onog njegovog kabla za analogni, na monitoru radi kako treba. Je l ima neko ideju gde da probam da nađem problem, TV isto pušta sve živo sem tog PS3..?
Pokusaj drzati dugme za paljenje dok ne bipne dva puta to bi li trebalo resetovati video postavke
 
Nazad
Vrh Dno