Šta je novo?

Sony HDR - CX240 мишљење и препорука

tanjapm

Poštovan
Učlanjen(a)
25.05.2016
Poruke
0
Poena
50
Lep pozdrav za sve!
Nova sam na forumu. Hteli bi da detetu kupimo kameru. Pošto se ni mi ni dete ne razumemo potrebna nam je pomoć. Potrošili bi 300 – 400 evra. Ne bismo da kupimo bilo šta, a opet smo svesni da za taj novac ne može da se kupi nešto posebno. Okvirno što znam je da bih volela da ima optički zum, da ima što bolji kvalitet slike i pod slabim svetlom, snimanje da bude na memorijsku karticu. Jedan kolega amater mi predloži Sony HDR CX240. Šta mislite o ovoj i predložite bolju ili već.
Unapred se zahvaljujem.
 
Zaboravi na kamere novi aparati rade bolje na pr Canon sx50 hs je oko 300e a canon sx60 hs je ispod 500e a oni su mnogoo bolji od tog sony-ja
 
Poslednja izmena:
I ja sam tako razmišljala. Ali sam htela da čujem predlog i za kamere. Već smo imali Canon Power Shot S2IS. Koji je predivan. Pretpostavljam da je ovaj što ste vi naveli još bolji. Razmišljamo i u tom smeru. Hvala.
 
I ja sam tako razmišljala. Ali sam htela da čujem predlog i za kamere. Već smo imali Canon Power Shot S2IS. Koji je predivan. Pretpostavljam da je ovaj što ste vi naveli još bolji. Razmišljamo i u tom smeru. Hvala.

Ima li još ko kakav predlog? Žao mi je i da dam detetu takav aparat u ruke. Ima 8 godina. Odgovoran je ali je još uvek dete.
 
A da sacekate jos malo sa odlukom? Tolike pare za prozumer sa 1/2.3'' senzorom (vec 2-3 godine ''tolike'' senzore imaju smartfon kamere).. ne ide jednostavno.
Ne gledajte '' maksimalan zoom'', to je najmanje bitno i prilicno diskutabilno u kombinaciji sa malim senzorom.

Neki milc (mirrorless) je daleko bolje resenje. Ili neki kompakt sa 1'' senzorom.
 
Poslednja izmena:
A da sacekate jos malo sa odlukom? Tolike pare za prozumer sa 1/2.3'' senzorom (vec 2-3 godine ''tolike'' senzore imaju smartfon kamere).. ne ide jednostavno.
Ne gledajte '' maksimalan zoom'', to je najmanje bitno i prilicno diskutabilno u kombinaciji sa malim senzorom.

Neki milc (mirrorless) je daleko bolje resenje. Ili neki kompakt sa 1'' senzorom.

Ja se uopšte ne razumem u karakteristike. Znam da bih htela da snimak bude bolji nego sa mobilnog telefona, bez podrhtavanja. Da ne bacim baš novac na nešto bezveze bez obzira da li će to biti 200 evra ili 400. Imate li neki konkretan predlog? Ne znam ni sama, a treba da kupim u toku sledeće sedmice. Odlukom se rukovodim na osnovu aparata koji sam koristila Canon Powershot S2IS. Eto toliko. Pomozite, ništa još nije konačno.
 
Prosledio sam link ove teme clanu koji bi mogao da vam da najbolji savet, nadam se da ce u toku dana napisati par preporuka.

Canon ima odlicne fotoaparate ali mislim da taj SX ne vredi te pare, jednostavno to je prozumer sa malim senzorom a napucanim zoom-om, glavni adut takvih fotoaparata je da ''fascinira'' kupce jer lici na entry level DSLR a po kvalitetu fotografija i videa polako ih stizu i prestizu kamere sa smartfona. Jednostavno taj SX po mom misljenju vredi max. 200e a i u tom slucaju ima boljih, polovnih fotoaparata..

Sacekajte jos neke odgovore/savete, nadam se da ce ih biti danas ili narednih dana.

Meni do 400e (KP, foto oglasi) na pamet padaju sledeci modeli:

Sony RX100 mk1/mk2 - ako su bitne dzepne dimenzije uz sto bolji foto/video kvalitet. Imaju 1'' senzore i SteadyShot stabilizaciju video snimanja (ima primera po You Tube).
Male dimenzije fotoaparata ne treba da zavaraju jer je foto/video kvalitet bolji od SX60.

Dobar izbor su i mirrorless kamere npr Sony Alpha A5000 ili 3000k, Canon EOS M ili mozda neki Olympus (zaboravih oznaku). To su modeli sa daleko vecim senzorima i boljim foto/video kvalitetom od SX60 a imaju i izmenjive objektive. Sto se upotrebe tice u odnosu na dzepne RX100 koji mogu da budu odlicno resenje i za point & shoot ovi mirrorlessi traze ipak malo vise ucenja i truda ali i pruzaju dosta vise.

Sacekajte ipak savete iskusnijih bench fotografa koji su dosta upuceniji od mene, ovo su samo neke osnovne preporuke jer mislim da mozete daleko bolje da potrosite 400e jer onaj SX jednostavno ne vredi ni pola te sume..
 
Poslednja izmena:
Kao nekadašnji korisnik Canon S2IS, a sada EOS M, mogu samo da se složim sa hsv. Neuporediv je kvalitet MILC aparata u odnosu na prosumere. Moj glas za EOS M, ili nešto slično. Posledenje serije EOS M su išle sa dva objektiva u kitu (fenomenalni 22mm,f/2 i 18-55mm) i adapterom za EF i EF-S objektive, što je vrlo lep komplet za početak.
 
Pa ovako, milc aparat Sony A5000 bi bio minimum na koji bih ja išao, možda čak i A5100. Takodje neki Olympus ekvivalent bi mogao biti dobra opcija. Prosumer aparati su po meni bacanje para,
 
Sutra stiže Canon EOS M2 + EF-M 18-55mm STM + EF-M 22mm f/2 STM + 90EX + EF-EOS M adapter.
Nadam se da je dobra odluka. Kartica od 32 GB. Kostalo nas je 510 evra.
 
Mislim da ćete biti zadovoljni. Samo se malo potrudite oko učenja. Na primer, mnogi na prosumerima i jeftinijim aparatima ni ne obraćaju pažnju na fokus. Na ovom aparatu (kao i na svim dslr i sličnim) se dobro vidi kad fokus nije dobar.
 
Nazad
Vrh Dno