Šta je novo?

sony dsc-w1

pavleg

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2005
Poruke
39
Poena
304
Dobio sam Sony dsc-w1 digitalni foto-aparat koji je neispravan.
Kvar je nastao usled pada na zemlju, verovatno na objektiv.
Kada se aparat pali objektiv ne moze da se izbaci, pocne da zuji i potom se ugasi. Na rubu objektiva (lim) se vidi i malo ulubljnje.
Pitanje je kako ga opraviti i koliko bi to moglo kostati.
Koliko kosta takav novi objetiv?

Hvala.
 
Jes' razmislio da prvo pozoves neki servis?
 
Nisam zvao.
U mom mestu nema servisa za digitalce.
Verovatno ih mogu naći samo u BG.
 
DSC W1 je dosta robustan, pa mozda nije kvar u pitanju? Meni je pao, doduse u torbici, ali je zveknuo..no nista. Proveri dobro stanje baterija, jer opis nefunkcionalnosti tacno odgovara situaciji kada baterije nemaju dovoljno struje. W1 nece da radi ako baterije ne daju dovoljno visok napon pri startu kada se strujno opterecije. Cesto nece da radi ni sa novim AA alkalnim baterijama ako bas nisu vrlo kvalitetne.
 
Nenac u pravu si. Ali ipak nije tu kraj!
Ubacio sam pune NiMH baterije i naterao ga na "rad".
Mislim da je objektiv pokvaren, tj. mehanizam koji ga uvlaci, izvlaci, vrti...
Kada upalim kameru, pokusava da izvrti objetiv ali ne moze, na kraju javi "turn the power off and then on again".
Kada, po paljenju, ja rucno nekako izvucem objektiv, onda dobijem sliku na displej i mogu i opucati snimak. Slika se ne moze izostriti i objektiv kao da nije centriran jer postoji kruzno zatamnjenje na rubnim dijelovima displeja. Objektiv se ne vrti glatko, cini mi se da ima trzaje.

Je li neko imao takvo ili slicno iskustvo?
Moze li mi neko prepopruciti neki servis za Sony aparate?
 
Pretpostavljam da je jedna od grupa sociva u zoom objektivu, koja se verovatno motorno krece helikoidalno napred-nazad, otkacena i ne moze da dodje u "home" poziciju. Jesi li probao da nadjes Sony servis preko interneta? Oni imaju svoj sajt ovde u SCG.
 
Zvao sam i najprihvatljiviji mi izgleda INPUT (Novi BG).
Za w1 novi objektiv sa ugradnjom kosta 130e! To se ne ispalati. Ali kazu da u vecini slucajeva uspeju da poprave objektiv. A popravka kosta 30e, to se isplati. Pokusacu kod njih.
BG elektronik su skrti na informacijama a i iz druge teme sam video da su nepouzdani, tako da sam od njih odustao.
Druge servise sa liste nisam mogao dobiti.
 
OK. To je dobro. Drago mi je da je ipak pomoglo. Kada zavrsis, a ti napisi sta je bio kvar i koliko te je kostalo da znamo. Posebno bi bilo dobro znati kako posluju, pa ako su losi da ih zaobilazimo svi mi koji imamo Sony aparate...
Zamalo da zaboravim: W1 u Becu sada kosta 239 EUR bez pdv-a, ako ga uopste neko i nadje. Dakle 130 EUR za zamenu objektiva je tuzno i komentarisati.
 
Poslednja izmena:
Javicu kako se dalje bude odvijalo...
Gore sam napravio stamparsku gresku. Novi objektiv sa ugradnjom nije 130 nego 160e! Jos gore!
 
Nazad
Vrh Dno