Šta je novo?

Sony Bravia ili Samsung

Switch

Slavan
Učlanjen(a)
10.03.2008
Poruke
1,467
Poena
350
Da li je bolje kupiti Sony Bravia LCD TV ili neki samsungov, da je full hd i vise od 40 inca? Pitam zato što je razlika u ceni velika (soni je dosta skuplji), pa da li je opravdana, odnosno šta je to toliko bolje kod sonijevih?
 
Elektronika? :) Bravia engine.
 
Pa na tom sajtu se bas i ne vidi neka velika razlika izmedju Sony-ja i Samsung-a. Pogotovo Samsung F86 koji kod njih ima isti skor kao i 2,5 puta skuplja Sonijeva "X" serija.
 
Samsung je sasvim ok i nisam siguran da li Sony opravdava toliki premium u ceni. Pored toga, Samsung se inace bolje "razume" u vezi sa PC-em, ali na kraju sve zavisi za sta ces najvise da koristis LCD.

U svakom slucaju, neces pogresiti ni ako uzmes Samsunga.
 
Poslednja izmena:
Jos ako bi ovo potkrepio cinjenicama bilo bi sjajno, posto izgleda da u svetu postoji puno "budala"
 
Jos ako bi ovo potkrepio cinjenicama bilo bi sjajno, posto izgleda da u svetu postoji puno "budala"

Pa ako nisi to do sada shvatio, ili imas 12 godina ili si i ti jedna. A sto se cinjenica tice, prosetaj se do bilo koje vece prodavnice elektronike, dobro pogledaj te televizore i onda izvedi zakljucak zasto bih dao 2x vise para za Sony?
 
Pa ako nisi to do sada shvatio, ili imas 12 godina ili si i ti jedna. A sto se cinjenica tice, prosetaj se do bilo koje vece prodavnice elektronike, dobro pogledaj te televizore i onda izvedi zakljucak zasto bih dao 2x vise para za Sony?

Najpre te molim da svoj ocigledno nizak nivo kulture ostavis po strani. Da gledam po prodavnicama, onda bih sigurno kupio cak i Vox ili Fuego TV, jer boze moj, po tebi, subjektivni dozivljaj slike je ono sto je vazno.

Ako nisi u stanju da prepoznas zbog cega ljudi kupuju Sony, to je zaista tvoj problem. Licno, za sebe bih uzeo Philips Ambilight TV, ali me izludjuje nivo netolerancije, neinformisanosti i iskljucivosti koje donose izjave tipa "Sony je za budale". Tako nesto moze da kaze samo neko cije se jedino obrazovanje sastoji od pracenja novina i gledanja televizije.

edit: Tvoj signature ti uopste ne stoji. Savetujem ti da ga promenis... ;)
 
Poslednja izmena:
Najpre te molim da svoj ocigledno nizak nivo kulture ostavis po strani. Da gledam po prodavnicama, onda bih sigurno kupio cak i Vox ili Fuego TV, jer boze moj, po tebi, subjektivni dozivljaj slike je ono sto je vazno.

Nemoj pogresno da shvatis, nisam te nazvao budalom, a cak i da jesam, to nema veze sa mojim obrazovanjem. Naravno da je subjektivni dozivljaj bitan, jer ces ti da gledas taj tv. Sta ti vredi sto Sony ima Bravia tehnologiju u sebi zbog koje kosta vise, a slika koju vidis izgleda identicno ili mozda za nijansu bolje nego na Samsungu. Ako ces da das 2x para vise da bi ti na dnu tv-a pisalo Sony, a negde u cosku "Bravia" onda stvarno ne znam sta da ti kazem. Ako ces da kazes da iza Sony-ja stoji kvalitet, sto onda ne daju 2 ili 3 godine garancije? Verovatno zato sto se svi oni proizvode u Kini, Maleziji ili nekoj zemlji u razvoju gde je jevtina radna snaga.

Ako nisi u stanju da prepoznas zbog cega ljudi kupuju Sony, to je zaista tvoj problem. Licno, za sebe bih uzeo Philips Ambilight TV, ali me izludjuje nivo netolerancije, neinformisanosti i iskljucivosti koje donose izjave tipa "Sony je za budale". Tako nesto moze da kaze samo neko cije se jedino obrazovanje sastoji od pracenja novina i gledanja televizije.

edit: Tvoj signature ti uopste ne stoji. Savetujem ti da ga promenis... ;)

Ja nisam rekao da je Sony za budale, samo sam naglasio da ima puno budala. Realno, on je za one koji imaju puno para i hoce nesto bolje, makar to bilo i za nokat.
Iskreno, ja sam dugo razmisljao da uzmem Sony-ja, ali posle mnogobrojnih obilazaka prodavnica tehnike i citanja review-ova na netu sam shvatio da bih morao da budem lud (u smislu da se probudim ujutru i kazem sebi "ti si krastavac" lud) da dam 30-40 -50 hiljada vise za Sony.

BTW, nikada ne kupujem novine a televiziju jedva sastavim sat vremena dnevno, tako da si me fenomenalno procenio. Ako mislis da je EU buducnost, moraces da naucis sta je tolerancija i stereotip.;)
 
Dobro, opste je poznato da je sve sonijevo za dve klase skuplje od konkurencije a MOZDA za pola klase bolje. U nekim slucajevima i nije bolje, vec gore. Slazem da mnogo u cenu uracunavaju i svoje ime, sto samsung jos uvek ne moze toliko da radi. Postoji mnogo tih sonija i u drugim bransama, ali znanje nije kupiti najskuplje, vec naci najbolji odnos cena/kvalitet. pozdrav
 
X12345 je napisao(la):
Nemoj pogresno da shvatis, nisam te nazvao budalom, a cak i da jesam, to nema veze sa mojim obrazovanjem.

X12345 je napisao(la):
Pa ako nisi to do sada shvatio, ili imas 12 godina ili si i ti jedna. A sto se cinjenica tice, prosetaj se do bilo koje vece prodavnice elektronike, dobro pogledaj te televizore i onda izvedi zakljucak zasto bih dao 2x vise para za Sony?

Kako to tacno mislis, nisi me nazvao budalom/12ogodisnjim detetom?

X12345 je napisao(la):
Naravno da je subjektivni dozivljaj bitan, jer ces ti da gledas taj tv. Sta ti vredi sto Sony ima Bravia tehnologiju u sebi zbog koje kosta vise, a slika koju vidis izgleda identicno ili mozda za nijansu bolje nego na Samsungu.

Shvati, ti na tvoju veliku zalost nisi referentna tacka za to, i ni u kom slucaju tvoj subjektivni dozivljaj ne vazi za svakoga. Ljudi imaju pravo da biraju, to je vazno. Ti ako neces Sony, tj ako nemas dovoljno novca za isti ili samo imas osecaj da te Samsung bolje zadovoljava, onda je to tvoj licni izbor.

X12345 je napisao(la):
Ako ces da das 2x para vise da bi ti na dnu tv-a pisalo Sony, a negde u cosku "Bravia" onda stvarno ne znam sta da ti kazem.

Rekao sam ti da bih sebi uzeo Philips Ambilight. Bolje bi ti bilo da procitas sta sam napisao, malo razmislis i onda pokusas da inteligentno objasnis svoj, za sada, izuzetno agresivan nacin argumentovanja koji je primereniji Africi nego Srbiji.

X12345 je napisao(la):
Ako ces da kazes da iza Sony-ja stoji kvalitet, sto onda ne daju 2 ili 3 godine garancije? Verovatno zato sto se svi oni proizvode u Kini, Maleziji ili nekoj zemlji u razvoju gde je jevtina radna snaga.

Nista nisam rekao po pitanju kvaliteta. Osvrnuo sam se na izuzetno visok nivo lupetanja, koji se zasnivao na pogledu kroz izlog prodavnice, bez ikakvih argumenata, linkova, bez dubljih komentara na dizajn stampanih ploca unutar svakog televizora.

X12345 je napisao(la):
Ja nisam rekao da je Sony za budale, samo sam naglasio da ima puno budala. Realno, on je za one koji imaju puno para i hoce nesto bolje, makar to bilo i za nokat.

Nisi direktno, priznajem. Ali indirektno, nazvao si me budalom, i zbog toga ocekujem tvoje javno izvinjenje:

X12345 je napisao(la):
Pa ako nisi to do sada shvatio, ili imas 12 godina ili si i ti jedna. A sto se cinjenica tice, prosetaj se do bilo koje vece prodavnice elektronike, dobro pogledaj te televizore i onda izvedi zakljucak zasto bih dao 2x vise para za Sony?

Idemo dalje:

X12345 je napisao(la):
Iskreno, ja sam dugo razmisljao da uzmem Sony-ja, ali posle mnogobrojnih obilazaka prodavnica tehnike i citanja review-ova na netu sam shvatio da bih morao da budem lud (u smislu da se probudim ujutru i kazem sebi "ti si krastavac" lud) da dam 30-40 -50 hiljada vise za Sony.

Shvatam da se tvoj ultimativni stav iskristalisao beskrajnim obilascima prodavnica tehnike. Reviewi...ok, mozda, ali ja potpisujem da ni jedan review nema ovako prosto definisan stav prema Sonyju. Ili prema bilo kom drugom proizvodjacu. Sta tebe briga na sta ljudi daju svoje pare koje su zaradili?

To sto ces ti sebi da kazes da si lud moze da bude iz 1000 razloga za koje je mene i sve ostale bas briga, medjutim kada kazes da neko ko kupuje Sony jeste lud, onda si vec u problemu sa svojim recnikom.

X12345 je napisao(la):
BTW, nikada ne kupujem novine a televiziju jedva sastavim sat vremena dnevno, tako da si me fenomenalno procenio. Ako mislis da je EU buducnost, moraces da naucis sta je tolerancija i stereotip.;)

Vidim da si se odmah nesto profinio i tako si me podsetio na jos neke ovde u Srbiji koji su odjednom postali fini i tolerantni. Medjutim, u tvom slucaju, ti si se sada izlanuo i ocekujem, da ti jos jednom ponovim, javno izvinjenje.
 
Poslednja izmena:
...Ako ces da kazes da iza Sony-ja stoji kvalitet, sto onda ne daju 2 ili 3 godine garancije? Verovatno zato sto se svi oni proizvode u Kini, Maleziji ili nekoj zemlji u razvoju gde je jevtina radna snaga.

Kia daje 7 godina garancije a BMW 2 ali to ne znači da je Kia bolji automobil od BMW.

Ja nisam rekao da je Sony za budale, samo sam naglasio da ima puno budala.

???
A šta si hteo da kažeš? Pošto vidim da si stručnjak za budale da te priupitam. Da li budalama smatraš i one koji su kupili "nov" Samsung a dobili repariran.

Realno, on je za one koji imaju puno para i hoce nesto bolje, makar to bilo i za nokat.

Ljudi daju desetine hiljada evra da bi dobili "za nokat" bolji zvuk. Niko od tih ljudi ne kaže da kada je prešao sa sistema od 2000 evra na sistem od 20000 evra da je dobio 10x bolji zvuk. Zvuk je realno možda bolji za 10%, ali su oni spremni za to zadovoljstvo da plate.

Iskreno, ja sam dugo razmisljao da uzmem Sony-ja, ali posle mnogobrojnih obilazaka prodavnica tehnike i citanja review-ova na netu sam shvatio da bih morao da budem lud (u smislu da se probudim ujutru i kazem sebi "ti si krastavac" lud) da dam 30-40 -50 hiljada vise za Sony.

...

Prosto nisi spreman da platiš tih 10% kvaliteta sa 20-30% više para.

Pozdrav
 
Ok, priznajem da sam se grubo izrazio i izvinjavam se zbog toga. Ako posmatras svet oko sebe shvatices da je malo normalnih ljudi i zato, kad neko kaze "zar ima toliko budala" me zaprepasti jer bih tako nesto ocekivao od deteta ili budale. Ali moja namera nije bila da te uvredim bez obzira sto je tako izgledalo. Mada ni ti nisi bio cvetic i ironicno si, pozivajuci se na toleranciju, pokazao vrlo malo iste.
Da se vratim na temu, kao i ti i ja bih voleo da sam uzeo Ambilight, ali za moja primanja, kao i za primanja 97% stanovnistva ove zemlje (nazalost) je mnogo da izdvoji 2500-3000 eura za svetlosnu auru oko televizora. Poenta je da je Sony luksuz, koji malo ko moze da priusti (u ovoj zemlji). Review-ovi se u glavnom rade u zapadnim zemljama gde je trziste drugacije, odnosno gde je standard veci i gde ljudi imaju mnogo vise para.

petadoks je napisao(la):
To sto ces ti sebi da kazes da si lud moze da bude iz 1000 razloga za koje je mene i sve ostale bas briga, medjutim kada kazes da neko ko kupuje Sony jeste lud, onda si vec u problemu sa svojim recnikom.

Samo da naglasim da sam rekao da bih JA morao da budem lud, posle svih informacija koje sam pribavio i svega sto sam video, da uzmem Sony, a ne svi ostali. Ako neko hoce da potrosi nekoliko mesecnih plata vise na Sony, najbolje bi bilo da lepo ode do Megastora, Tehnomarketa, Tehnomanije, neka procita neki review na netu pre nego odluci na takav potez.

paradoks je napisao(la):
Shvati, ti na tvoju veliku zalost nisi referentna tacka za to, i ni u kom slucaju tvoj subjektivni dozivljaj ne vazi za svakoga. Ljudi imaju pravo da biraju, to je vazno. Ti ako neces Sony, tj ako nemas dovoljno novca za isti ili samo imas osecaj da te Samsung bolje zadovoljava, onda je to tvoj licni izbor.

Naravno da nisam referentna tacka i nesto me bas zabole za to. Covek je pitao za misljenje i ja sam moje dao. Ako mu se ne dopada ili bilo kome, ne mora da ga uzme u obzir. Mozda sam ja daltonista i ne mogu da primetim te fantasticne boje koje Bravia engine stvara. Zato je najbolje videti licno. Kada dajes toliko para, valjda je normalno da vidis sta kupujes.

Link: www.google.com
 
Poslednja izmena:
RUS je napisao(la):
Kia daje 7 godina garancije a BMW 2 ali to ne znači da je Kia bolji automobil od BMW.
Daje samo na Ceed, ali ne na kvacilo. Ali to rade da bi se probili na to trziste. Posto ljudi veruju da je Sony=kvalitet i da to opravdava visu cenu, samo napominjem da bi bilo lepo da to i pokazu tako sto bi dali bolje uslove garancije.

RUS je napisao(la):
???
A šta si hteo da kažeš? Pošto vidim da si stručnjak za budale da te priupitam. Da li budalama smatraš i one koji su kupili "nov" Samsung a dobili repariran.

Ne, njih su napravili budalama. Ti ljudi to nisu svesno kupili. Da su izabrali da kupe repariran tv po ceni novog, e onda bi moglo da se kaze da su budale.

RUS je napisao(la):
Ljudi daju desetine hiljada evra da bi dobili "za nokat" bolji zvuk. Niko od tih ljudi ne kaže da kada je prešao sa sistema od 2000 evra na sistem od 20000 evra da je dobio 10x bolji zvuk. Zvuk je realno možda bolji za 10%, ali su oni spremni za to zadovoljstvo da plate.

Blago njima, ali kad se spustis na zemlju (Srbiju) malo ko to moze da priusti. Ovde se jednostavno trazi "best buy" a Sony to definitivno nije.
 
lock, please lock :d
 
Nema razloga da se tema zakljucava samo zato sto se nekoliko ljudi ne slazu u misljenjima. Do i cini dobru diskusiju. Samo tako ce neki neupuceni korisnik da nauci nesto, jer ce svako da navede po neki argument, izmedju ostalog, u prilog svoje tvrdnje.
 
Daje samo na Ceed, ali ne na kvacilo. Ali to rade da bi se probili na to trziste. Posto ljudi veruju da je Sony=kvalitet i da to opravdava visu cenu, samo napominjem da bi bilo lepo da to i pokazu tako sto bi dali bolje uslove garancije.

Nije samo Sony=kvalitet već je Sony=ime kome se veruje. Drugo, Sony je odustao od plazme da bi sav intelektualni potencijal usresredio na razvoj LCD-a
Najveći problem kod nas je što uvozici/prodavci ne nude dokup garancije. Platiš malo više i imaš garanciju npr. 5 godina.

Ne, njih su napravili budalama. Ti ljudi to nisu svesno kupili. Da su izabrali da kupe repariran tv po ceni novog, e onda bi moglo da se kaze da su budale.

Naravno da su prevareni. Poenta moje priče je da je Samsung izgradio imidž best buy upravo na repariranim modelima koji su zahvaljujući karakteristikama na papiru spram cene (čitaj plitkog džepa prosečnog građanina Srbije) bili prvi izbor.
Drugo, Samsung nema standard. Dugo su kolale priče da uz Samsung TV-u možeš da dobiješ panel iz jedne od tri fabrike koji nisu istog kvaliteta. U poslednje vreme na nalepnicama na pozadini TV-a pojavile su se i neke druge oznake.
Jedan od ljudi na forumu je komentarisao da su 32m86 modeli, koji su bili na popustu 6000 dinara niže od standardne cene + gratis fotoaparat samsung NV3 (cena u istoj prodavnici 17000 dinara), bili sa drugačijim panelima u odnosu na one 32m86 koji nisu bili na popustu. Npr. kupiš BMW 320i ali on nema 170ks već 115ks.
Kako objašnjavaš trenutnu situaciju na tržištu da je 37R81 modeli (iako identičnih karakteristika) znatno jeftiniji od 37R82 (do skoro je isto važilo i za 32R81 vs32R82)?


Blago njima, ali kad se spustis na zemlju (Srbiju) malo ko to moze da priusti. Ovde se jednostavno trazi "best buy" a Sony to definitivno nije.

Slažem se da je Sony na našem tržištu precenjen ako se upoređuje sa npr. Panasonic-om ili Toshiba-om ali to je posledica nerazvijenosti našeg tržišta. Postoji prosečan kupac koji traži taj best buy koji pominješ, ali postoje i ljudi kojima novac ne predstavlja problem i prosto hoće najbolje bez obzira koliko košta.
Ko smo ja ili ti da nekoga ko da skoro 2,5 miliona dinara za SAMSUNG LE-70F96BDX da nazivamo budalom?

Pozdrav
 
Ok, zna li neko tacne oznake Samsungovih panela sta sta znaci i sta oznacava i kako da se protumaci legenda? Gde pise panel, svi ulasci u service menie itd. Moze i za druge brendove.
 
Zar nema isto i na engleskom? Koliko nam god Ruski bio slican nemam pojma sta kazu tj vise nagadjam nego da sam 100% siguran. Google translate ne radi!
 
Poslednja izmena:
pazi nije google jedini prevodilac :D

http://babelfish.altavista.com/

pri iskljucenom TVu pritisnuti brzo
info-menu-mute-power

sve to u sekundu dve pa malo vezbaj dok ne uspe ;)
 
RUS je napisao(la):
Nije samo Sony=kvalitet već je Sony=ime kome se veruje.
Ovo me podseca na pricu sa mojom firmom koja je razvijala odredjeni proizvod sa nekom drugom, manje poznatom. Posle nekog vremena, ta saradnja je prestala, a obe firme su izbacile taj proizvod na trziste. Potpuno identican proizvod, cak i isto kuciste, samo razliciti natpisi. Naravno, nasa cena je cak 2x veca jer smo mi najveci brend na tom trzistu i sinonim za kvalitet.

RUS je napisao(la):
Kako objašnjavaš trenutnu situaciju na tržištu da je 37R81 modeli (iako identičnih karakteristika) znatno jeftiniji od 37R82 (do skoro je isto važilo i za 32R81 vs32R82)?
Iskreno, ne znam. Verovatno si u pravu da su tu u pitanju drugi paneli ili mozda cak i druga fabrika u kojoj se tv sklapa. Takodje se secam i monitora 226bw koji je dolazio sa razlicitim panelima. Ali niko ti ne kaze da Sony to isto ne radi, samo jos nije provaljen. Ko god pribegne proizvodnji u zemljama u razvoju ne moze (iz iskustva znam) da postigne isti nivo kvaliteta kao kod kuce. Zato treba dobro, dobro otvoriti oci, informisati se o proizvodu, videti ga uzivo, pa se onda odluciti na kupovinu.

RUS je napisao(la):
Slažem se da je Sony na našem tržištu precenjen ako se upoređuje sa npr. Panasonic-om ili Toshiba-om ali to je posledica nerazvijenosti našeg tržišta. Postoji prosečan kupac koji traži taj best buy koji pominješ, ali postoje i ljudi kojima novac ne predstavlja problem i prosto hoće najbolje bez obzira koliko košta.
Ko smo ja ili ti da nekoga ko da skoro 2,5 miliona dinara za SAMSUNG LE-70F96BDX da nazivamo budalom?
Taj koji ima para, sigurno nece doci na benchmark da pita da li je to dobro ili ne. Odmah ce ga kupiti, pa ako mu se ne dopadne, kupice nesto drugo. Cuo si sigurno ono: Siromasan covek je lud, a bogat ekscentrican.
Poz.
 
Nazad
Vrh Dno