Šta je novo?

sony 40W605b

zedkv

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2013
Poruke
16
Poena
154
Pozdrav za sve forumase,potrebna mi je vasa pomoc oko modela sony 40W605b ima li neko iskustva sa ovim modelom,i generalno sa sonijevom led tehnologijom i smart funkcijama, pustanjem filmova i otvaranja titlova sa eksternog diska.(3d mi nije toliko bitan)
 
Ja imam Sony KDL-40R455B, nizi model, kupio ga pre nedelju dana i odusevljen sam, cita skoro sve formate, titl je ok, ima sivu pozadinu, ima nasa slova. Za smart ne znam, moj nije smart.
A iskreno kupio Philips 3D i smart pre 2 godine i bilo mi interesantno 2, 3 meseca i sad vise uopste ne koristim te funkcije. Od onoliko 3D filmova koliko plasiraju, jedva da imas 10-15 filmova koji zaista vrede u 3D da ih odgledas, a jos od toh 10-15 su desetak crtani filmovi, tako da... ma gluposti. Smart sam jedva dvaput koristio. PC je ipak zakon za internet, ostao je samo marketing. Moj ti je savet ako gledas kanale preko obicne antene da pogledas da li taj tv ima DVB-T2. Moj Sony-jev model ima tu funkciju.
 
Samo da se nadovezem na mladen-ovu opasku da se na kraju najvise koristi Youtube. 3D pije vodu samo na dijagonalama od 60" pa navise i to ako se gleda sa razdaljine od 2m. Sto se tice modela iz W serije nema promasaja. Ako hoces Smart zahebancije onda idi na Samsung ili LG, a ako pak hoces kvalitetnu sliku kvalitetni hardver definitivno Sony.
 
I na dijagonalama već od 40", 3D apsolutno ima tu potrebnu i sasvim korektnu dimenzuju za gledanje.
 
Da, u pravu si, Karnot, i dodao bih samo da se youtube zaista moze koristiti ali ako imas dobru internet vezu. Meni na 1,5mbps youtube koci na smartu, jer nemam dovoljno veliki brzinu, pa umesto toga uvek koristim PS3 za youtube, pritisnem lepo pauzu i buffer se polako puni i nakon toga samo pustim video klip. Na tv-u to ne moze, jer nema gde da smesti onoliki klip, jer nema hard.
 
Odluka je pala na ovaj tv ,slika je savrsenstvo,multimedija takodje ok,pusta sve nase titlove ali nikako ne uspevam da dobijem sliku od netbooka preko hdmi izlaza kako treba.Kada spojim acer aspire one d270 sa tv-om i prebacim na extend tv u podesavanju dobijam sliku koja je u fullhd rezoluciji ali prelazi ivice televizora.pokusavao sam razna podesavanja ali ne ide nikako.Da li se neko sretao sa ovakvim problemom siguran sam da je samo do podesavanja.
 
Ako je graficka kartica od lap top-a ati radeon kucaj u podesavanjima od grafe opciju scaling ili je nadji u setovanju graficke,to je catalist control centar,a ako je nvidia grafa u lap top-u treba ti opcija resize koju takodje trazis u podesavanjima od graficke.I onda bi trebalo da baci sliku preko celog ekrana kad je u tim opcijama malo smanjis.

Odluka je pala na ovaj tv ,slika je savrsenstvo,multimedija takodje ok,pusta sve nase titlove ali nikako ne uspevam da dobijem sliku od netbooka preko hdmi izlaza kako treba.Kada spojim acer aspire one d270 sa tv-om i prebacim na extend tv u podesavanju dobijam sliku koja je u fullhd rezoluciji ali prelazi ivice televizora.pokusavao sam razna podesavanja ali ne ide nikako.Da li se neko sretao sa ovakvim problemom siguran sam da je samo do podesavanja.
 
Ja sam se razmisljao i malo dvoumio (iako sam ljubitelj Sony-a) izmedju Sony (40w605, 42w705) i LG 42LB650 (koji je prilicno jeftiniji a po karakteristikama (bar na papiru jaci) odluka je pala na 42W655 (koji je gotovo isto sto i 42W705 samo sa 1usb i 2hdmi manje u odnosu na pomenuti) i nisam ne uopste pokajao, ipak je Sony ... Sony. Cita sve zivo pa i prevode, cak vuce i prevode sa kompa preko DLNA uz pomoc Seviio-a koji ti preporucujem ako imas potrebe za DLNA. Slika je brutalna, 3d mi ne treba u zivotu kao ni smart ali sam se odlucio za ovaj model iz razloga boljeg panela (isti kao u 42w705) i 2" veceg u odnosu na 40w605. Dodao bih samo jos jednu stvar koja mi je pomogla u odluci da dam ne tako malo para vise u odnosu na drugi berend koji je osetno jeftiji a po k-kama jaci je ta da sam na par mesta od razlicitih ljudi dobio informaciju da su sa samsungom imali jako puno reklamacija, LG ok a Sony uglavnom da nisu imali ni jednu. U prilog toj prici ide i cinjenica da je ovo peti Sony tv i mojom kuci, da je prvi otisao ispravan sa preko 20 god radnog staza, 2 CRT i dalje rade kao prvog dana, jedan 40EX420 star 5-6 god radi isto tako bez ikakvih problema i sa jako dobrom slikom i u poredjenju sa mnogim danasnjim modelima.

Cestitam za izbor.
 
Poslednja izmena:
Kupih i ja 40W605b. Malo je reci da sam prezadovoljan. SD kanali izgledaju daleko bolje od svih Samsung i LG modela koje sam video, a o HD sadrzaju ne vredi trositi reci. Odusevila me je i dubina crne i uniformnost (LED backlit). Smart mogucnosti mu definitivno nisu jaca strana, ali za to i ne marim mnogo. Vazno je da YouTube i DLNA / USB reprodukcija rade odlicno.
 
kako spojiti ovaj tv sa Genius SW 5.1 Home Theater zvucnicima da se dobije 5.1 zvuk,a da nije preko izlaza za slusalice.
rear.jpg
sony_kdl40w605_smart_d1404153855864E_210005167.jpg
a1_2013_1_28_24fxmsu106.jpg
Genius SW 5.1 Home Theater ne poseduje opticki ulaz.
 
Za sony vlasnike, ( da ne pitam u novoj temi)

Mene zanima 42W706, a posto vidim da koristite dlna, ja koristim Seviio + LG 42LS570s, Lg ima opciju pozicioniranja prevoda, velicina fonta i promena boje istog.
Da li Sony ima mogucnost rada sa tilom i kakav je prikaz istog?
 
kako spojiti ovaj tv sa Genius SW 5.1 Home Theater zvucnicima da se dobije 5.1 zvuk,a da nije preko izlaza za slusalice.
Pogledajte prilog 156025
Pogledajte prilog 156026
Pogledajte prilog 156027
Genius SW 5.1 Home Theater ne poseduje opticki ulaz.

Bez dodatnog hardvera, nikako. Jedini 5.1 audio izlaz iz tvog TV-a je optički izlaz (spdif). Povezuješ ka optičkim kablom na nešto ovako, pa onda "činčevima" u zvučnike.

Eventualno postoji mogućnost da nabasaš na neku matičnu ploču koja ima optički ulaz i analogne 5.1 izlaze.
 
video sam ovaj audio konverter ali nisam uspeo nigde da naletim na neka iskustva sa njim.Ima lik kod nas na oglasima prodaje isti ovaj konvertor samo mu je cena skoro pa duplo veca nego na alixpress.
I samo me jos ovo zanima,posto wufer u sebi ima integrisano pojacalo jel otpada varijanta nekog polovnog digitalnog resirvera.
 
Poslednja izmena:
Ne uopšte, ali je to skupa varijanta. Ako kupiš neki risiver, nikako ne preporučujem povezivanje tih Genius na njegove pojačane izlaze. Sumnjam i da je deklarisana impedansa tih zvučnika. Risiver bi trebalo da ima pre-out izlaze (nepojačane, činčeve) tako da na njih možeš povezati Genius-a i koristiti njihovo pojačalo. Risiver bi tada radio samo kao dekoder i pretpojačavač.
 
sta mislite o ovom sistemu za ovaj tv sony soundbar htc t60bt ili Pioneer soundbar SBX 300
 
Za sony vlasnike, ( da ne pitam u novoj temi)

Mene zanima 42W706, a posto vidim da koristite dlna, ja koristim Seviio + LG 42LS570s, Lg ima opciju pozicioniranja prevoda, velicina fonta i promena boje istog.
Da li Sony ima mogucnost rada sa tilom i kakav je prikaz istog?
Prevod preko DLNA-a ne funkcionise, tj. radi iskljucivo ako je integirasan u MKV fajl, tako da je koriscenje MKV Merge alatke neophodno. Prevod se ne moze podesavati, fiksne je velicine i pozicije. Naravno pricam o varijanti bez transcoding-a.
 
Prevod preko DLNA-a ne funkcionise, tj. radi iskljucivo ako je integirasan u MKV fajl, tako da je koriscenje MKV Merge alatke neophodno. Prevod se ne moze podesavati, fiksne je velicine i pozicije. Naravno pricam o varijanti bez transcoding-a.

+1

Ovo sve mogu ja da potvrdim, posle ovog vikenda i cimanja, googl-anja oko resenja. Naime sony je medju jedinima koji na zalost ne podrzava ucitavanje titlova preko DLNA. Sa usb-a da. Postoje dva resenja. Prvo, najlakse, najbrze a i najbolje je da enablujes titl u sam mkv fajl. Za to ti preporujem program mkvmerge kao sto je Astmario napisao. Druga opcija je da hardsub, ali to gubi poentu osim ako neces video materijal da pustas jos negde tj na nekom uredjaju koji uopste ne pusta titl. ;)
 
Zapravo ne moras raditi hard sub, mozes ukljuciti transcoding u samom Servio programu, tj. on ce u samom streamu da radi i transkodovanje filma i dodavanje titla, ali je tu problem sto se teoretski gubi nesto na kvalitetu slike, kao sto ces imati veliko zauzece procesora i mozda cak seckanje ukoliko su jako veliki fajlovi, a uzevsi u obzir da je dodavanje titla u MKV fajla vremenski gotovo neosetno, mislim da nema potrebe zezati se sa time.
 
Transkoding nikako, jer smanji sliku da bi ispod stavio titl. A tek zauzece procesora i sve je dodatan minus ako npr ti koristis taj komp za nesto a neko gleda film. Mkv merge resava sve za 20sec, najbolje resenje. ;)
 
Kupih i ja 40W605b. Malo je reci da sam prezadovoljan. SD kanali izgledaju daleko bolje od svih Samsung i LG modela koje sam video, a o HD sadrzaju ne vredi trositi reci. Odusevila me je i dubina crne i uniformnost (LED backlit). Smart mogucnosti mu definitivno nisu jaca strana, ali za to i ne marim mnogo. Vazno je da YouTube i DLNA / USB reprodukcija rade odlicno.
Aj da pitam tebe i ostale koji imate ovaj tv, jel ste zadovoljni sa slikom kada se tv ne gleda iz centralne pozicije, vec iz nekog odredjenog ugla? Jel dolazi do bas vidljivog pada saturacije i kvaliteta slike sa povecanjem ugla gledanja?
Malo mi je cudan raspored u sobi, pa gotovo nikada ne gledam tv sa ceone pozicije, a predomisljam se izmedju kupovine 40w605b i LG 39LB650V (upravo zbog sireg ugla gledanja i bolje usb reprodukcije).
 
Aj da pitam tebe i ostale koji imate ovaj tv, jel ste zadovoljni sa slikom kada se tv ne gleda iz centralne pozicije, vec iz nekog odredjenog ugla? Jel dolazi do bas vidljivog pada saturacije i kvaliteta slike sa povecanjem ugla gledanja?
Malo mi je cudan raspored u sobi, pa gotovo nikada ne gledam tv sa ceone pozicije, a predomisljam se izmedju kupovine 40w605b i LG 39LB650V (upravo zbog sireg ugla gledanja i bolje usb reprodukcije).
Odlican ugao gledanja. Nema promene kolorita slike. Slikao sam telefonom. Ako nadjem negde fotke postavicu na forum.
 
Koristim 32w705 koji ima slican panel i tamo su uglovi tako odlicni.
 
Od skoro isto imam ovaj TV ali me brine da li se gubi na kvalitetu ako koristim serviio a ne usb za gledanje filmova? Imam neki film od 16gb a to ne staje na usb a i kada staju, dosta mi se dugo kopira. Procitao sam gore da serviio transcodira i umanjuje kvalitet zarad subtitla? Kakava su iskustva i postoji li neko bolje resenje. Ovo za mkv nisam probao jos da zapakujem.

Edit: upravo probao serviio ali titlovi ne dolaze, tj svaki 10. se pokaze. Probacu sada ovo kontejniranje titla u mkv..
 
Poslednja izmena:
Sve ok, ne mogu da editujem ali potvrdjujem da je sada savrseno. Hvala na informaciji za mkvmerge (mkvtool)
 
Nazad
Vrh Dno