Šta je novo?

Sony 3D Blu-ray DVD sistem BDV E970W ili..?

Imam BDV E970W, kupovao sam ga uglavnom zbog toga shto ima "bezichne" zadnje zvuchnike.

U principu je simpatichan zvuk, kod mene je prikachen preko optike na komp (trenutno je na X-fi titanium, ali bio je i na Realtek integrisanom zvuku sa P55-UD4), zvuchi lepo mada ga nikada nisam do kraja testirao (zena ne voli glasnu muziku/zvuk). U filmovima je odlichan, u igrama gde je dobar zvuk takodje. 3D blu ray nisam probao (uglavnom gledam 3D ripove sa kompa), ali sam uradio update firmware-a preko neta, tako da podrzava 3D.

Shto se tiche zadnjih zvuchnika, oni su prikacheni na kutiju koja se povezuje bezichno sa glavnim modulom, tako da nije bash sve bezichno kao u reklami. Postoji i kalibracioni mikrofon koji se koristi da bi sam sistem skapirao gde se nalaze zvuchnici u prostoru i odradio autokalibraciju jachine svakog zvuchnika.

Sve u svemu, meni se ovaj sistem svidja, prost je za nameshtanje, kvalitet je veoma dobar i zvuchi veoma lepo u 5.1 - nije samo basevi i surround, vec se chuje i centar normalno.

Ah da, postoji jedan nedostatak (za mene vazan) - nema ulaska za slushalice.
 
hvala na informacija dude :)
Meni bi uglavnom sluzio za filmove i muziku.. Preko njega hih isao zvuk i sa IP tv(valjda moze, i ako nije 5.1) i preko njega bi iaso zvuk sa WD tv live huba koji je pun HD Filmova sa DTS 5.1 zvukom.. takodje imam kolekciju na Blu ray diskovima pa bi mi i koristio kao blu ray player njegov. Bitna mi je jacina zvuka takodje,koliko "pomera prozore" :),kod mene bi bio u prostoriji od 20 m2 .Mozda nekom nije mnogo 800e 5.1 i misli da za te pare ne treba ocekivati nesto,meni jeste i ja ocekujem :)))
Ne bih koristio nezicni prenos ma da znam kak oradi i na kom je principu. ne bi mi bilo potrebno (imama u zidovima ostavljene kanale za kablove)..
 
Poslednja izmena:
Jachina je sasvim solidna za 20 kvadrata - kada sam kupovao, nisam znao koliko je sve to u stvari veliko, poshto sam do tada video manje sony sisteme iz poslednje serije. Sistem dolazi u kutiji koja je negde 160x50x50 cm! Subwoofer je takodje veliki, a i chuje se ohoho. Kao shto rekoh ranije, nisam probao nikad da ga odvrnem do daske, ali sigurno ima potencijal :)
 
Poslednja izmena:
ok hvala na informacijama..
Ipak ja imama zelju da to cujem sve, vidim ga samo ima u tehnomaniji.Da li tamo moze da se cuje i proba? I gde si ga ti kupio i za koliko kesa? :)
 
Eh, tu ti nazalost ne mogu pomoci - vidi gde zivim :)

Ja sam svoj kupio preko neta, nisam chak ni ishao da ga chujem poshto je to bilo oko Nove godine... Nijednom nisam zazalio shto sam ga uzeo.
 
Nazad
Vrh Dno