Šta je novo?

Sony 24/10/40

Ma opusteno... Nego, ima li ovih 32-ki. Eno jedne u Redakciji, pa mislim da ce se Bane dohvatiti testiranja... Ako i one budu super cenjene *eg. sa super cenom*.. bice loodo...
 
Pazario sam pre neki dan ovo Sony-jevo cudo (aktuelni 24/10) od Simpsona,a veceras sam tek imao vremena i ubacio ga u makinu.XP ga je prepoznao bez problema,medjutim Nero mi je 700 MB cd-r odradio tek nesto brze od 4x,a prijavio 24x i uspesan proces.Moram li skidati neke posebne drajvere ili nesto trece?:wave;
 
mihailo je napisao(la):
Pazario sam pre neki dan ovo Sony-jevo cudo (aktuelni 24/10) od Simpsona,a veceras sam tek imao vremena i ubacio ga u makinu.XP ga je prepoznao bez problema,medjutim Nero mi je 700 MB cd-r odradio tek nesto brze od 4x,a prijavio 24x i uspesan proces.Moram li skidati neke posebne drajvere ili nesto trece?:wave;
Nadam se da si ga "prikacio" kao MASTER na sekundarnoj grani i da ti je ukljucen DMA?

Pozdrav
 
Nekoliko bitnih stvari....

Pusti ti XP mi je prepoznao price... Ako imas VIA cipset, instaliraj IDE drajvere posebno (IDETOOL ide sa njima). Skini najnovije 4in1 drajvere, a onda i najnoviji NERO. Povezi ga kao mastera ili slavea, ali da ne bude jumper na cable select, nego na odgovarajucem mestu, jer je to mene par puta zezalo.

Kada sve to uradis... nema da zeza! Ili davi prodavca da ti da novi *proveri kod njega kako radi*

Pozdrav
 
Sva podesavanja su OK,ali ala i dalje nece da bljuje vatru.Podesen je kao Secondary Master,a ukljucen je i DMA mod.Rezultat je kao u 8-brzinca,recorder buffer je u proseku na 30-ak%,a naravno i dalje prijavljuje burn process done succesifuly at 24x.Mogu li jos sta uraditi da bi ovo przilo kakoo valja?!boom
 
Ipak mi deluje kao klasican dma problem. Kod mene za hard disk stoji ultra dma mode 5 a za rezac i dvd: multi-word dma mode 2 (a kod tebe pise samo dma - ne znam zasto). Ako kojim slucajem imas VIA plocu i AMD procesor skini via busmaster drivere pa ih instaliraj, a mozes i prvo da probas sa uninstallom busmaster drivera, koje ce winxp posle restarta sam insalirati i namestiti te dma modove (meni povremeno postavi rezac u pio mode i samo ti pomaza - ili instalacija via busmaster drivera).
 
Ploca je ECS K7 SEM sa sis730 chipsetom.Do sada se nije svadjala sa novim hardverom,ali uvek postoji mesta za ovo ali.
:wave;
 
Hm, meni Verbatim sertifikovan na 16x reze na 20x... inae ostali diskovi su kriminalno losi.... (12,5x 13x...)

nego gde se ukljucuje/iskljuuje DMA?

Ako je neko imao problema sa citanjem (meni nije teo da cita) lek je da se stavi ko master na jedan kabl i to na kraj kabla (kako god da se zove to mesto...)

A, da
Jel ima neko serial za Nero 5.5.8.3 (naj noviji)
 
Anonymous je napisao(la):
Hm, meni Verbatim sertifikovan na 16x reze na 20x... inae ostali diskovi su kriminalno losi.... (12,5x 13x...)

nego gde se ukljucuje/iskljuuje DMA?

Ako je neko imao problema sa citanjem (meni nije teo da cita) lek je da se stavi ko master na jedan kabl i to na kraj kabla (kako god da se zove to mesto...)

A, da
Jel ima neko serial za Nero 5.5.8.3 (naj noviji)

Probaj ovaj:

Instaliraj nero, startujte i za registrovanje demoa upotrebite sledeci s/n:
1502-0001-0000-0484-5609-9425

Mislim da bi trebao da radi.

Pozdrav, Cale
 
Ja sam ga imao na kratko u masini i sto se podataka tice namam nikakvih zamerki , ali sto se tice audio ekstrakcije tu bogami imam. Uredjaj pocne citanje od 8-9X pa naglo skoci na 16X i onda do neke trecine diska stigne do neverovatnih 32-40X i onda pocinje lambada , takva da je krajnja brzina citanja diska ispod pocetne! znaci nekih 7-8X!
isti proces proban na Plextoru i naravno nije bilo nikakvih problema, transfer ujednacen , pocevsi od 16X pa zavrsen na >32X...
testirano u nero cd speed-u.....
 
ipin je napisao(la):
Ja sam ga imao na kratko u masini i sto se podataka tice namam nikakvih zamerki , ali sto se tice audio ekstrakcije tu bogami imam. Uredjaj pocne citanje od 8-9X pa naglo skoci na 16X i onda do neke trecine diska stigne do neverovatnih 32-40X i onda pocinje lambada , takva da je krajnja brzina citanja diska ispod pocetne! znaci nekih 7-8X!
isti proces proban na Plextoru i naravno nije bilo nikakvih problema, transfer ujednacen , pocevsi od 16X pa zavrsen na >32X...
testirano u nero cd speed-u.....

ma vazno da reze Ok...


BTW fala cale!
 
Nazad
Vrh Dno