Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Koji je zadnji CGMINER i odakle da ga skinem???Sto sam skinuo nema onaj startup ili kako se zove vec sve sami notepad fajlovi...i zasto mi blokira sa nekih sajtova miner da skinem win 10 a sve mi pogaseno?Molim za pomoc i link za taj cgminer...unapred hvala
 
A šta si to isplanirao da kopaš cgminerom?
 
Najbolje rezultate dobijam sa Wolf Minerom, što će reći 930h/s po kartici. Jes malo konfuzan ali mi nudi i opciju FailOver Poola i radisve u 16...
(threads: 2, rawintensity: 896 i cepa li cepa)
 
Pozdrav svima! Evo i ja odlucio da se ufatim u ovo krypto kolo i posle mesec dana priprema i shopinga konacno sam blizu al zapelo sad jako pa da zatrazim pomoc i ovde jer ne znam gde vise da citam...
Posle par desetina problema(zidova) kod sklapanja kompa za rudarenje i instalacije windowsa konacno sam dosao do podesavanja za rudarenje i namestio preko flypoola da mi jedna povezana kartica 1060 kopa zeca.
instalirao sam EWBF Miner
ubacio sam u flypool bat file moji adresu sa jaxx waletta i promenio Worker name sa rig0 na KNIFE, to izgleda ovako: miner.exe --server eu1-zcash.flypool.org --user t1aQ6utujPFnfm3ZVxdbL4PLgtxpV4dmvwe.KNIFE --pass x --port 3333 --cuda_devices 0 1 2 3
Pokrenuo sam EWBF Miner i kartica baca u proseku 280 sola... Problem je u tome sto na flypool sajtu kada u search ubacim moju adresu sa jaxx-a na dashboardu nema moje statistike ni posle 15 h kako kopa masina???
Kada odem na settings, u prvo polje napisem e mail adresu, u drugo (Payment threshold in ZEC) ostavim na 0.01, u trece (complete the public IP Address of your worker given) napisem moj public ip koji sam nasao na whatismyip,
kada potvrdim na walidate my ip and save, izbaci mi "Error: Provided IP address does not match requested address!"
Ima li resenje za ovaj problem, ako neko zna nek pomogne da ne udaram vise glavom u zid pred zenom i decom :)
 
Promijeni pool,ja sam koristio dwarf pool i bolji ti je miner dtsm daje više sola po kartici 5x 1060 3gb 1500-1550 sol/s,a ewbf oko 1200.Na dwarf samo uneseš wallet adresu i poslije par šerova ti izbaci statistiku
 
Poslednja izmena:
probacu da promenim. Sad mi nije jasno sto u majneru pise:
Used config file: miner.cfg
INFO: Current pool: zec-ru1.dwarfpool.com:3335

a podesavanja koja sam uneo u bat file su: miner.exe --server eu1-zcash.flypool.org --user t1aQ6utujPFnfm3ZVxdbL4PLgtxpV4dmvwe.KNIFE --pass x --port 3333 --cuda_devices 0 1 2 3

da li je moguce da sam vec u dwarf poolu , a podesio sam miner na flypool?
 
Poslednja izmena:
Nije mi uspelo da podesim kopanje preko dwarf poola , probao sam u nanopool-u i uspelo iz prve! :) Hvala za pomoc!
 
bi2b6p.png
Jel zna neko zasto ni ovako divlja current efective hashrate??? Nisu ni incorect sharovi ni rejected. . .
 
I kod mene je tako od juce na nanopoolu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se vama dešava da na nanopool-u prikazuje sve workere offline,a sve mašine rade?
 
Upravo sada se to dešava.
Riknuo im interfejs...
Sredice se to.

Poslato sa Huawei P10 Lite uz pomoć Tapatoka
 
Zna li neko zašto mi Claymore 10 pokazuje temperaturu i obrtaje samo za 1 kartu od 2?
 
Isključi crossfire u drajverima.
 
Javio mi se problem sa rigom: malopre sam prepakovao rig na alu ram i prvo me je zezao riser koji sam utvrdio da je ocigledno crko,e onda kada sam osposobio rig da sve kartice rade onda je nastupio novi problem - ne mogu da startujem miner! Kliknem dva puta,otvori se miner,izbaci sve do "ETH: 1 pool specified" i "main ethereum pool is eu1.ethermine.org:4444" i pre nego sto krene dalje sa "potrebno je najmanje 16gb virtuelne memorije" sistem sam ugasi miner. Virtuelna memorija povecana sa 16-30 na 20-35 tako da to iskljucujem kao problem,osim da nesto drugo blokira virt memoriju. Probao sam i da iskopiram folder minera sa drugog riga i to ne pomaze. Da li postoji neko resenje ili da reinst windows i sve iz pocetka (osim testiranja risera :D )???
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoc. Jedan rig sa win10 nece da mi prepozna telenorov mobilni ruter, pa ne mogu da mu obezbedim net. Ako povezem preko telefona na usb tether, sve radi, prepoznaje mobilni uredjaj. Drugi rig, potpuno isti, prepoznaje i radi sa istim ruterom. Ima li neko ideju o cemu se radi?

Hvala

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod mene je driver pravio problem - iako je sve bilo po PS-u (slika,device manager ih sve prepoznao itd itd).
 
Pokušao sam da kopam ETN na nanopool sa CPU i GPU ali kada pokrenem istovremeno 2 Claymore dobijam neki error na drugom uvek, može li to da se namesti da radi?
 
Možda i može ako bi rekao šta je "neki error". Stavi mport 0 u drugom.
 
To je to, tnx, predpostavio sam da je poznat problem.

Ako kopam sa CPU i GPU na istu wallet adresu, da li je potrebno da definišem različita imena workera ili može da bude isto ime? Pošto mi nešto slab H/s pokazuje na nanopool statistici, kao da vidi samo cpu?

Takodje, dobijam ovaj error povremeno;
 

Prilozi

  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    21.2 KB · Pregleda: 244
Poslednja izmena:
Da li bi neko bio ljubazan ko ima modovan bios za Asus rx 570 strix 4GB , memorija je Hynix, da mi ga posalje?
Na Eth-u mi baca 21,5 MH/s sa osnovnim biosom! pozdrav
 
Da li bi neko bio ljubazan ko ima modovan bios za Asus rx 570 strix 4GB , memorija je Hynix, da mi ga posalje?
Na Eth-u mi baca 21,5 MH/s sa osnovnim biosom! pozdrav
 
Jel koristi neko novi driver Adrenalin 18.1.1 za amd i win 10?
 
a sto je teamviewer ukinuo besplatno koristenje to nista? :D
 
moj bogami nece, izbacuje me posle 2 minuta i veli "your licence bla bla.." a evo cujem se sa par drugara i njima isto
 
Nazad
Vrh Dno