Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Ukljucis powerplay opciju u afterburneru i spustice se taktovi :) kucaj u pretragu u okviru one druge teme naces moje postove sa objasnjenjem ;)
 
Ja kad ukljucim power play opciju meni rigovi postanu nestabilni. svi do jednog u nepravilnim razmacima idu u blue screen... Mada meni rigovi menjaju taktove i napone i kad je to ugaseno...
 
Poslednja izmena:
Bas cudno to mi se nikad ne desava...pogledam povremeno na mjenjanu dagova. ali ne pamtim kad sam zadnji put imao neku intervenciju, blue screen jednom nekad u martu kad sam pustao rig zadnji sa onom baksuznom asrock B85 plocom pisao o sam o tome. U principu ne bi trebalo da su nestabilni rigovi zbog te opcije.
 
Ni meni nije jasno zasto, najveca stvar je sto sam jednom na jednom rigu pre oko mesec dana upalio taj power play i posle dva dana blue screen, ja nista pustim ponovo ono posle 15 min, ja pustim ponovo, tri dana je radeo i ponovo blue screen i tako mesec dana ja pijem lesenje dok sam na kraju provalio kad sam na jos jednom rigu sa 6x7950 ukljucio to (taj rig je najstabilnije koji imam) i on zabode posle 20min... TEK SAM TAD PROVALIO DA ME TO SEXA... Pogasio na svim rigovima i sad mi sve radi ko podmazano...
 
Da, i kod mene je slicno, pocne da se glupira windows, secka, i obavezno se na kraju sve blokira
 
Ukljucis powerplay opciju u afterburneru i spustice se taktovi :) kucaj u pretragu u okviru one druge teme naces moje postove sa objasnjenjem ;)

I bilo mi je enabled (stavio sam tako upravo kada sam video tvoje postove) ali ne znam kako sad vidim disabled, hvala goldi ispravio sam. Sada je sve ok ;) Ustvari videcemo dokle ce biti ok, da i meni ne zablokira mozda.

Jel ok sve:

w5YNWBy.jpg

?

Znaci meni je sve vreme bilo 980/1425 i davalo oko 80 a 20 mhs po kartici.

Sada daje 84-85 i 21 i nesto po kartici, sa podesavanjima 900/1500.

Ne znam jel da menjam nesto...
 
Nista ne mjenjaj to je to, eto kolega @Bojan kaze da ima problema sa blue screen tako da prati malo, sto se tice podesavanja sad ti je karta spustila taktove temp. dobre, hash dobar to je to mozes oprobat 800mhz i spustat napon kazu da jos karte manje trose i manje se logicno griju, nisam imao vremena da isprobam.... u glavnom sve je super uzivaj ;)
 
Probao Phoenix ali nece, u AB-u mogu da namestim ali u TechPowerUP-u pokazuje i dalje 900... Ili eventualno kad kako zabaci na 899 ali to je to.

Ni voltazu ne mogu ispod -100. To je to mislim, neka za sad stoji ovako pa videcemo. Pratim sve, bluescreen itd. Tnx
 
Ni meni nije jasno zasto, najveca stvar je sto sam jednom na jednom rigu pre oko mesec dana upalio taj power play i posle dva dana blue screen, ja nista pustim ponovo ono posle 15 min, ja pustim ponovo, tri dana je radeo i ponovo blue screen i tako mesec dana ja pijem lesenje dok sam na kraju provalio kad sam na jos jednom rigu sa 6x7950 ukljucio to (taj rig je najstabilnije koji imam) i on zabode posle 20min... TEK SAM TAD PROVALIO DA ME TO SEXA... Pogasio na svim rigovima i sad mi sve radi ko podmazano...

koj clock i mem koristis na 7950? a koj na 7970?
 
klokove sam na HD seriji iznivelisao na svim kartama i sve su mi na 900/1250, naponi su prmenljivi u zavisnosti od karte do karte sve 7950-ice mi bacaju u rasponu 16.5-17.5, 7970 su sve uredno flesovane i sve je radelo kako treba dok pover play nisam ukljucio... Sad je ponovo sve ok, mirna glava...
 
Jeste. Što je manja snaga, vise varira. Recimo, ako imaš 15 MH, može da varira od 5 do 25, što je 500%, a ako imaš 200, onda varira od 170 do 250, što je 30ak %. Sve je ok.
 
Jel se desilo nekom da karta kopa a da coinotron ne beleži rad? Pošto meni iz nekog razloga od pre par sati uopšte ne registruje kopanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel se desilo nekom da karta kopa a da coinotron ne beleži rad? Pošto meni iz nekog razloga od pre par sati uopšte ne registruje kopanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

meni se to desavalo sa genoilom na ctron, ako se restartuje net recimo...

na clay toga nema, i da pukne net,posle nastavlja normalno.... dok na genoil pokazuje da kopa,a ne registruje pool... barem se meni desavalo tako
 
To se desi pogotovo ako kopaš sa proxy jer ti se promeni localIP (kad provajder nešto "čačka") a tebi se u .bat stara adresa...

edit:
skini sa neta gadget za win "network_meter" i na njemu ćeš uvek videti Ext i Int IP adresu pa ćeš odmah videti kad se promeni...
2016-07-09_075926.png
 
Poslednja izmena:
Da, kopao sam sa proxy-em prema instrukcijama sa sajta Coinotron. Medjutim, sad i kad probam bez njega da rudarim, nista se ne dogadja.

Al nisam skontao sta mi je ciniti kad se promeni IP?

Napravio sam i novog workera na coinotron-u, al nije pomoglo. Kad kliknem na statistics pise mi samo no available data to show. Tamo gde mi je pisao prosecni Hr/s sad ne pise nista.

Ne kapiram, gde gresim.
 
Promeni/upiši ispravnu IP adresu u .bat fajlu ...pre toga proveri koja ti je local IP miner-a.... ako nećeš preko network_meter onda pokreni CMD, u njega upiši IPCONFIG i izlistaće ti...
 
MSI R9 380 kolko moze da ide najnize sa voltazom?

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Ja sam uspeo -100, ne vise
 
Meni se desava jedna zanimljiva stvar sa MSI 380 4GB, radi rig na -100 na 950/1500 a na 950/1250 nece, odma zakuca rig, na tom kloku radi samo na fabrickoj voltazi
 
Primjetio sam zakucavanje RIG-a sa novim verzijama Clay minera V5. 2.
Brzi povratak na v4.7.
 
Moye neki provereni link za download nekog novijeg clay minera, moze i 4.7
 
Nasao sam čim sam pitao, i ja svašta pitam a lenj sam da proguglam. Hvala ipak :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Kad smo vec na toj temi, ima li ikakvih benefita sa novim verzijama u odnosu na 4.2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa nisam siguran, ali mislim da 4.2 nema opciju za praćenje Rig-a preko Android aplikacije.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno