Šta je novo?

Snimanje telefonskog razgovora u fiksnoj telefoniji.....

acca

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2002
Poruke
195
Poena
619
Da li je moguce snimiti razgovor preko kompa? Cuo sam da je tako nesto moguce, samo neznam da li treba imati neki poseban modem ili samo odredejni softver. Takodje da li ima neke veze do same centrale i da li je potrebno dobiti neko odobrenje od poste.
Ako je neko upoznat sa ovom tematikom , bio bih mu jako zahvalan na odgovoru.
Pozdrav!
 
Hm, teoretski bi morao da zoves sa kompa i da pricas sa mikrofona... i onda neki program tipa All sound recorder uzmes i snimas.. ako nisam u pravu neka me neko ispravi.
 
ModemSpy to radi odlično samo ti treba naravno modem
 
Nasao sam ModemSpy preko google-a. Nadam se da cu nesto uspeti da odradim, samo treba da ga "skinem" .....
Sto se tice modema, pa naravno da ga imam, kako bih inace ovo pisao i bio uopste ovde..... Mada, mozda si mislio na neki odredjeni modem, ako je tako koji treba? Ja imam neki Intelov Voice V.90 ili (tako nesto) modem.
Hvala na odsadasnjim odgovorima.
 
uspeces sa modem spy da snimis ali ne bih rekao da ces uspeti i da razgovaras
 
Ja sam probao ModemSpy. Program je ok. Zavisi za koju namenu ti treba. Moze se snimati razgovor, ali je snimak los i strasno ometa vezu.
Koliko se secam, ModemSpy je, a kako i ne bi bio, Spyware :d
 
Aleksej je napisao(la):
Ja sam probao ModemSpy. Program je ok. Zavisi za koju namenu ti treba. Moze se snimati razgovor, ali je snimak los i strasno ometa vezu.
Koliko se secam, ModemSpy je, a kako i ne bi bio, Spyware :d


Ne znam da li si probao novije verzije ali definitivno zvuk nije los, naprotiv
imas opciju snimanja direktno u mp3, wav, ogg... i naravno podesavanje kvaliteta snimka. :,,:

P.S. Kod mene ne ometa vezu. :type:
 
Bitno mi je da mogu snimiti razgovor, sto se tice toga da ja razgovaram nije mi bitno uopste..... Sto se kvaliteta tice, bitno mi je da se koliko toliko razume razgovor, nije bitno da je nekog extra kvaliteta.....
Znaci ModemSpy ce mi zavrsiti posao.
Za dosadasnje korisnike programa pitanje. Predspotavljam da kompjuter uvek mora biti ukljucen i program aktivan, naravno. Zanima me da li se program sam pokrece kada se uspostavi telefonska veza i snima samo razgovor, ili snima sve vreme dok je ukljucen (dok telefon nije u upotrebi, tj. nerazgovara se).....
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ako si skinuo program instaliraj ga i probaj, program je vrlo prost i dobices odgovore na sva tvoja pitanja.
 
acca je napisao(la):
Zanima me da li se program sam pokrece kada se uspostavi telefonska veza i snima samo razgovor, ili snima sve vreme dok je ukljucen (dok telefon nije u upotrebi, tj. nerazgovara se).....
Pozdrav!

Oslusukuje vezu, pa kad ti zazvoni telefon krene da snima. Sto se tice odlaznih poziva, to vec teze ide zato sto ako hoces i to da snima treba da mu namestis period na koliko ce da 'dize slusalicu' da vidi ima li razgovora, a to smara. Npr. svakih 15 sekundi incijalizuje modem...
 
Skinuo sam Modem Spy v3.2
Pored toga sto je program jako mali (244 KB), deluje jako prosto..... Malo sam gledao po ovim njegovim opcijama, nasao sam opciju gde biram u kom ce formatu snimati, ali nema MP3 (neko je rekao da se moze snimati u tom formatu). Koji format da izaberem? Takodje bio bih zahvalan da mi neko od dosadasnjih korsinika ukratko kaze kako sta da podesim oko samog programa i njegovih opcija (kojih bas i nema puno), da bi sve bilo Ok, ili da za pocetak ostavim sve po defaultu.....
Pozdrav!
 
Instalirao, probao, radi super.......
Stvarno je lak za koriscenje. u medjuvremenu sam nasao MP3 format, oni su ga nazvali MPEG Layer-3. Sve radi Ok, s'tim sto mi je jedan razgovor "skratio" tj. pricao sam nekih 10-ak minuta , a on snimio samo prvih 30-ak sec. E sada neznam da li sam ja nesto pogresio u podesavanju ili greska do programa stvarno neznam..... Mada, to mi je danas bio najduzi razgovor, pa nisam imao prilike da proverim da li je to bila slucajnost ili deinitivno nesto neradi kako treba.....
Nesvidja mi se samo jedan stvar sto nemoze odmah da krene da snima cim se neko javi na telefon, nego posle par sekundi..... Onda se modem aktivra , cuje se jedno kvrc u slusalici i pojavi se malo mikrofonije (tj, cujes svoj glas u slusalici), sto je malo nezgodno jer neko moze primetiti da je nesto cudno, a oni malo napredniji u razmisljanju ce provalti da neko slusa..... Kada smanjim vreme za koje ce se javiti, program se sam javlja i pocne snimati posle 1 zvona, tako da se neko nestigne javiti, a telefon prestane da zove i onda se taj neko ni nejavui, a program snime te snima......ima li neko resenje kako da sve to bude diskretnije i neprimetnije, i da se razgovor pocne snimati od pocetka , a ne sa par sekundi zakasnjenja.....
Takodje neznam sta u Preferences na kartici ADVANCED predstavljaju sledece opcije:
Silence Level (trenutno je 1024, ali nisam primetio razliku kada promenim)
Silence Period (trenutno 16 , ali nema razlike kada ga promenim)
Modem Performance Factor (trenutno Level 2, a moze biti od 0 - 5)

unapred hvala na odgovorima i pomoci....
 
acca je napisao(la):
Sve radi Ok, s'tim sto mi je jedan razgovor "skratio" tj. pricao sam nekih 10-ak minuta , a on snimio samo prvih 30-ak sec. E sada neznam da li sam ja nesto pogresio u podesavanju ili greska do programa stvarno neznam..... Mada, to mi je danas bio najduzi razgovor, pa nisam imao prilike da proverim da li je to bila slucajnost ili deinitivno nesto neradi kako treba.....

Da bi snimao duze razgovore moraces da registrujes program ;)
Kod mene nije dolazilo do mikrofonije, a kvrc je neizbezno. Niko koga sam snimao nije imao pojma (sem sto bi cuo kvrc). Sa tim sto ti se ne svidja sto ne moze da pocne da snima cim neko digne slusalicu ces morati da se pomiris. Kako mislis da program 'zna' da li si se javio na telefon, ako ne 'podigne slusalicu' i vidi? Probaj da nadjes neko optimalno vreme, tj. neki prosek posle koga dizes slusalicu. Moraces da nadjes kompromis... Za ostalo ti ne mogu pomoci posto se ne secam, program sam koristio pre nekih dve godine :)
 
"Registrovao" sam program.....
Ove opcije koje nisam znao cemu sluze (Silence Level & Silence Period) su upravo resenje zasto je ModemSpy posle odredejnog vremena prestajao da snima.....Njihovim podesavanjem sam izbegao prekidanje veze..... Sada je sve Ok, mada ono kvrc se i dalje cuje i ima malo mikrofonije , ali OK je.......
 
"
acca je napisao(la):
"Registrovao" sam program.....
Ove opcije koje nisam znao cemu sluze (Silence Level & Silence Period) su upravo resenje zasto je ModemSpy posle odredejnog vremena prestajao da snima.....Njihovim podesavanjem sam izbegao prekidanje veze..... Sada je sve Ok, mada ono kvrc se i dalje cuje i ima malo mikrofonije , ali OK je.......
"

Acco...daj molim te kazi koje si podesavanje stavio na "Silence Level & Silence Period" da ne dolazi do prekidanja snimanja. Ubio sam se podesavajuci ali jos uvek nisam dosao do resenja :wall: ...Pomagaj

________________
sve za muzicare www.filicmusic.co.yu :guitar:
 
toyo je napisao(la):
""

Acco...daj molim te kazi koje si podesavanje stavio na "Silence Level & Silence Period" da ne dolazi do prekidanja snimanja. Ubio sam se podesavajuci ali jos uvek nisam dosao do resenja :wall: ...Pomagaj

________________
sve za muzicare www.filicmusic.co.yu :guitar:

Silence level - 200
Silence period - 40 sec
Poenta je da level bude sto manja vrednost, a period sto veca vrednost. Pa ti malo eksperimentisi. Iskreno ja nisam bas najzadovoljniji ovim podesenjima, ali to je nesto najoptimalnije kako sam uspeo podesiti, a da se veza ne prekida. ALi i sa ovim podesenjima desava se da se veza prekine, a opet sa druge strane da nastavi da snima "tisinu" posle prekida veze.
 
Acco , hvala za pomoc....ali ni sa ovim podesavanjem nije nesto bolje, naprotiv, sada imam jos veca seckanja pri snimanju ( nekada prekine na 15 sek, a nekad na 2 minuta )
Verovatno postoji jos neko vazno podesavanje, mada su mi sva potpuno jasna osim " Modem performance faktor" kojih ima od 1-5. Da li si upoznat sta one znace?

___________________
sve za muzicare www.filicmusic.co.yu :guitar:
 
Pa i kod mene se desavaju prekidi snimanja, ali ne toliko cesto. Ustvari nekada snima Ok, dok sledeci pt prekine posle par sekundi, neznam u cemu je problem. Sto se tice "Modem performance faktor-a" kod mene je Level 2.
Pozdrav!
 
Ako neko hoce da snima telefonski razgovor "hardverski" evo jedne seme ;)
 

Prilozi

  • telephone.zip
    29.3 KB · Pregleda: 173
Jel zna neko josh neki program sa slichnim mogucnostima ?

Shto se tiche Modem Spy-a jako dugo ga koristim, sve u svemu ok ... mada mi ne radi nova verzija kako treba tako da koristim stariju 2.9.2

Shto se tiche "Modem performance faktor", ne mogu da se setim zashto ali 2 bi trebalo da bude i ostane, mislim da ima veze za samim modem i linijama...ne mogu sad da se setim davno sam se cimo oko ovoga....
Za prekide snimanja je takodje kriva veza, naravno ako je sve u redu sa Modem Spy-jom i podeshavanjima...
 
Ja sam svojevremeno za te potrebe koristio Advanced Call Center...
 
BigBoy je napisao(la):
Ako neko hoce da snima telefonski razgovor "hardverski" evo jedne seme ;)

Cini mi se da je preterano zakomplikovano...ja imam u liniji samo razdvojni trafo (bez Zener-a i ostale boranije) vec godinama i radi perfektno...kvalitet snimka je izvanredan, a uz to mogu i da za vreme razgovora pustim muziku ili snimak bilo cega u liniju sto cujem odlicno kako ja tako i sagovornik. Jedino o cemu treba da se vodi racuna je da se trafo postavi "posle" modema, nikako pre.
 
toyo je napisao(la):
Haxli, jel nije problem da mi posaljes verziju 2.9.2 na mail? ocigledno da sa ovim novijim nesto nije u redu jer s vremena na vreme traze registraciju

Naravno da nije....
Nije problem sa novijim verzijama nego sa nashim centralama..kolko sam ja doshao do zakljuchka, jer ni na jednoj staroj centrali nije htela da radi nijedna verzija novija od 2.9.2 a da radi kako treba, naravno...mislim da je izashla i najnovija verzija 3.4 jel neko nju probo?

Advanced Call Center??? ovo nisam koristio ni chuo..probacu tnx taba
 
hm reci u chemu je problem? mislim sem toga prekida na 30sek to bi trebalo da je resheno?
 
Nazad
Vrh Dno