Šta je novo?

SMSL M6 i Windows - cupam kosu, grizem nokte!

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,241
Poena
390
pre nego sto olupam smsl m6, zbog problema picketanja u smislu ne učitavanja drajvera. Ako moze neko da mi odgovori dal cu problem resiti tako sto cu iz zvucne s matične ploce odraditi konekciju 3.5mm line na dac ali onaj žuti coaxial? pa da mi dac dalje vodi do zvucnika. Tj dal to moze tako?
plasim se da kupim FX Audio X6 ili Topping, zbog ovog loseg iskustva.... kada mi smsl "proradi" tj kada se učita drajver, ne gasim komp po 2 meseca... e pa neću to vise...
pomagajte
razmisljam i da otvorim uredjaj da probam da odradim kako u opisu...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220324-171710_Samsung Internet Beta.jpg
    Screenshot_20220324-171710_Samsung Internet Beta.jpg
    242.3 KB · Pregleda: 73
plasim se da kupim FX Audio X6

Ovo ti je kao da ideš sa konja na magarca. SMSL M6 je bio DAC godine u tom rangu. Ovaj DAC sa PC jem, možeš da povežeš na dva načina. Prvi je preko USB kabla što iskreno preporučujem. Win 10 automatski prepoznaje drajvere, a možeš i da ih skineš


Žuti coaxial može da povežeš sa nekim Hi Fi uređajem. Optičkim Toslink kablom možeš da povežeš sa TV om. Kao ja na primer. Osetnu nadogradnju sa ovim DAC om možeš da dobiješ boljim Linearnim napajanjem. Ja sam napravio sa ZeroZone.

Zaboravi na povezivanje preko integrisane zvučne kartice.
 
ja ga imam vec 5 godina i stalo brljavi, na tri kompa se cuje pucketanje i nema drajvera, dok se random be pojavi... ne znam dal je crkao ili nije, ne kapiram foru...
koristim to na Micropab Solo 7C zvučnicima, i primetio sam da je bolji od Xonar U7 ili integrisane na Ausu Z370i ploči.
ali nece da ucuta drajver, ne mogu ja da radim uninstall widowsa zbog tog sra*ya pa neka je 10000000x bilo najbolji dac... pre cu da platim 500.000 din za neki drugi.
ali pitao sam dal za te neke pare 100-200e ima nešto sto puzdano neće da mi pravi problem.
 
Da li si skinuo ove drajvere sa linka? Koji imaš Win ?
 
ne treba ti win 11. Da li povezao preko USB a ? Da li si u mogućnosti da zameniš kabal ? Da li si instalirao ove drajvere što sam ti postavio ?
 
Meni je U7 tako pucketao i brljavio sa drajverima ali kada se unormali i ne gasis komp, radio je. Priznata reklamacija preko Amazona i zamenjen.
Menjaj ti to, tu nesto ne stima.

P.S.: ispravio sam naslov, bez psovki molicu
 
A što ne probaš ono što si okačio u prvom postu, to je bar lako, otvoriš DAC zalemiš jednu žičku i gotovo...
 
vladat1 jesam, da jos jednom napomenam zadaje mi vec 2 godine ucestalo probleme, imam 3 kabla, guram u sve usb rupe...
DukeLander... staro je to da bi menjao sada... kada "uvati drajver" komp radi opušteno po 2 meseca.. kad nestane struja ili se od nekog updatea restartuje ide opet lutrija.
zek@ ne znam sta da probam...
otvorio sam gledam... mislim da cu ga uništiti ;)
 

Prilozi

  • 20220325_001103.jpg
    20220325_001103.jpg
    310.6 KB · Pregleda: 64
kada "uvati drajver" komp radi opušteno po 2 meseca.

Da li si instalirao one drajvere sa linka ?

Da li imaš optički Toslink kablal ? Možeš da povežeš sa TV om ili sa CD om. Da vidiš kako se tu ponaša. Prebaci ga samo na optiku
 
Može, šta je bilo sa drajverima ?
 
Kod mene je ovako
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    17.4 KB · Pregleda: 23
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    24.9 KB · Pregleda: 21
  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    30.9 KB · Pregleda: 25
ma jok, nema nista... rekao bi ja.
meni je ta karta radila par godina bez toga. Ali da poslednjih 2 godine moralo je posle svakog restarta da menjam usb portove kako bi se ucitala...
sad cu da odem po neki opticki kabl da probam da ga povezem sa integrisanom zvucnom. Zanima me sta ce ta kombinacija da da...
 
Imaš u radnji na "G" S-BOX Optički kabl 1.5m . Prilično je dobar, mekan, masivan. Za razliku od nekih koje sam pre imao.
 
uzeo sam neki Vention kabl od 3m i radi bez greske, dakle preko integruše spojeno na dac.
jedino sto je 48kHz i mislim da je to to...
onaj dzojstik i meni samo je retarrd mogao da smisli, uzas... posle 5 godina kad treba nesto da kliknem kao na streljanje da idem... ne znam dal cu dobiti jos nesto ako poboljšam kabl...
odusevljen sam što nisam bacio 100-200e za drugi dac.
 
Dobro je. Ja mislim da može da radi i preko USB a. Da nije pokvaren. Ima još par stvari koje mi padaju na pamet kao moguća rešenja, ali bitno je da si sredio i da možeš da slušaš muziku.
 
Nazad
Vrh Dno