Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Ja sam im govorio 3,4 sedmice, ali oni nisu hteli, pa pristali na 2, ajde reko dosta i dve :D
Njemci su, tvedoglavi, ali pošteni, plaćaju unapred :D
 
E krastavac, ja se ovako registrovao... Nema veze, upalio sam samo jednu karticu da vidim kako sve to funkcionise.
 
@singerica da,skontao sam,samo reci oces i rabbit prebacivati na 1.3 ili ne ili ne jos...
@all
Nabrzaka smislih foricu sa referralima mozda nekom znaci:
Oni uzimaju tvoj hashrate da ogranice max referal snagu.postoji samo jedan nivo referala....tako da ko ima jaci rudnik stavi recimo trecinu na jedan user,a ostatak podeli na jos tri manja i registruje na referal od prvog....znaci dve trecine rudnika daju prvoj trecini refferal fee 3,5% :D:D:D
 
Napisao sam i to. Pogledaj na prethodnoj strani. Svaki upgrade se naplaćuje, a skoro je bio 1.2, mislim da neće raditi 1.3 uskoro, ne isplati im se. :D
Možda eventualno krajem februara, ali sumnjam.
I nisam napomenuo da je malo ta edicija bugovana, previše su zahtevali stvari da se promeni, da na kraju nekima ne radi edicija, dok smos oficijalni radi savršeno..
To što si pisao, primetio sam da neki rade. Primetio sama isto d ase registruju ponovo na moj da bi dobili 0%, a posle na svoj da dobiju sa drugog riga koji procenat.
 
Poslednja izmena:
Treba mi neko ko koristi r9 seriju, a nestaje mu karte sa statusa (web ili gpumon) ima fix, da proba da li radi? Neki dobrovoljac? :D
 
Kako da znamo sta kopamo , ostao sam na starom acc koji je reg preko tebe bio . Cini mi se da kopam LTC a ne DOge ili sta je vec trenutno isplativije .
 
Ima četiri altc coina, ne dodaju nijedan coin ispod 1ghs. Pogledaj tamo u alt coin šta se trenutno majnuje, i kolika ti je već zarada. Ja sam već video da u transakcijama pristiže alt pps
 
Napravio sam novi acc i reg se na tvoj referal tako da imas i mene sad Apple ;)
 
Ima četiri altc coina, ne dodaju nijedan coin ispod 1ghs. Pogledaj tamo u alt coin šta se trenutno majnuje, i kolika ti je već zarada. Ja sam već video da u transakcijama pristiže alt pps

Vidio sam i ja, ali me zbunilo sledece kad sam racunao:

Kopanje na poolu litecoinpool org mi donosi npr 40ltc mjesecno.

Kopanje na ltcrabbitu altcoina mi donosi 37 ltc mjesecno!?

Jedino ako taj kalkulator brljavi bas dosta....
 
Samo da pitam, da li smos linux radi i sa single-core procesorima?
Npr. da li bi izdrzao ako bi stavio tri karte?
 
https://www.ltcrabbit.com/index.php?page=statistics&action=earnings

dodali su obračun za alt mining na moj zahtev, i dodat je takođe za referral

Trebalo bi da može Matthias.

Cholass, mogao bi doći na IRC da testiraš? :)

Uros Novakovic, ne znam šta bih ti rekao, 4% je fee na litecoinpoolu, ovde je 2%, a gde si ti računao ne znam :D
Ja jedino što sam primetio u ovih 12h jeste da sam dobio više 0.25 nego obično
 
prebacih i ja dva riga sa po 4x 280x pa cemo da vidimo.
po kalkulatoru kaze 2ltc, a na litecoinpool-u ista snaga pravi efektivnih 1.6 ltc
malko je kalkulator brljavio, u startu mi je pokazivao manje, tipa 1.45ltc, pa se posle 1.5h popravilo.
ono shto se jedino vazi:
-koliko ce efentivno da napravi ltc, a ne estimated
-da bude stabilan pul
-da rade lepo isplate

pa javljam utiske.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam se registrovao na ltcrabbit dobra fora ionako bi lct :) tako da nema menjacnica peripetija samo jos da vidimo kako radi :)
 
Izgleda da je problem sa nestajanjem kartice rešen.
Ako još neko ima problema, neka me kontaktira da testira, pa da objavim :)
 
Proverio je jedan član Cholass i zahvalan sam mu na tome. Fix je javan, mogu svi da ga probaju kojima nestaje kartica iz web statusa ili gpumon-a.

Na sajtu su dodati video tutorijali. Uskoro novih tutorijala :D
 
Zna li neko kako na smosu mogu da podesim cpu da kopa. Instalirao sam cpuminer na smos, medjutim ne znam gde popunjavam config fajl i kako pokrecem mining?
Ove komande sam odradio preko putty-ja:
git clone https://github.com/pooler/cpuminer
cd cpuminer
./autogen.sh
./configure CFLAGS="-O3"
make
 
nikako ne uspevam da izguglam, kako da podesim da mi jedna karta radi na drugacjim klokovima iz ovog web interfejsa?
edit: nasao
 
Poslednja izmena:
prvo pozdrav svim kolegama kopacima posto sam ja nov clan :smash:

ko drugo hteo bih da kazem svaka cast coveku koji je ovo napravio sa SMOS linux posto je ovo sada bas milina kopati i nemoram puno da se mucim oko podesavanja.

imam dva riga trenutno jedan sa 2 graficke i drugi sa 3 graficke i sve su mi SAPPHIRE DUAL-X R9 280X 3GB GDDR5 OC za 2 ili 3 dana imacu komplet obadva riga sa po 4 karte na svakome i to je dosta za mene.

gledo sam da skinem podesavanje na http://www.smos-linux.org/configs/ ali tamo moje kartice nema pa sam skinuo podesavanje od r9 280x - 750k/hs - ASUS samo sam ispravio "gpu-engine" : "1070", i stavio sam 1050 posto me nesto zeza kad ostavim 1070 da bude i to mi daje stabilnih 73c i 720 KH/s i to se sve okrece na 52% 2586 rpm.

iskreno neznam dali moze vise i stabilnije od ovoga ali nebi bilo lose kad bi bilo napisano podesavanje i za vou karticu na sajtu imenom kako se ona zove.

eto toliko od mene i jos jednom svaka cast na ovom SMOS linux.

:type:
 
Sto se tice sapphire R9 280x dualX i ja imam problem sa podesavanjima. Drzim trenutno ista podesavanja i sa njima dobijam 720khsa.
Nece da rade na standardnim podesavanjima kao ostale kartice iz R9 280x serije (TC8192, int 13, gpu2)...
To nam je sto nam je, dok singerica ne sedne za radni sto i ispegla sve krive drine dok mu oci ne pocrvene :D :D ;D.
 
Hteo sam da se nakačim na mašinu da promenim pool, ali ne mogu ništa da uradim, ni da restartujem mašinu iz konzole.
Smsos.jpg

Sad ću da restartujem komp na "dugme", pa da vidim ima li promena, ako ne, onda ide novi image


edit

radi posle restarta normalno, šta se deslio prvi pu, ne znam
 
Poslednja izmena:
@singerica

Za teamviewer objasni ljudima kako da se startuje automatski sa podizanjem image-a
A druga meni bintnija stvar je da dodas CPU minere za Quark, Qubit... Realno to je 1 eventualno 2 minera, koji minuju sve zivo cpu sto ima, za sada.
 
+1 da se podesi cpu mining, cimam singericu vec 2 dana da podesi smos linux da bude pogodan za cpu mining ali za sad uspesno izbegava :D.....
 
Nazad
Vrh Dno