Šta je novo?

Smartwatch LTE i eSim

Zar ovo što je napisao @Compadre91 nije odavno implementirao Samsung? Njihov servis "Call & text on other devices" koji radi na svim novijim Samsung uređajima. Potrebno je da korisnik bude ulogovan na isti Samsung nalog. Npr. poziv se preusmeri na tablet koji nema SIM karticu uopšte.

Da li to radi i sa Samsung LTE satom? Da li sat može da koristi eSIM karticu da se "nakači" na Internet nezavisno od telefona? Ako može, da li onda mogu da ponesem sat na trčanje i da koristim ovu Samsung uslugu?

Razmatram da li vredi dati par hiljada RSD više za LTE verziju sata (GW6)... Da li LTE sat bez eSIM-a radi potpuno isto kao i BT verzija, nema nekih ograničenja za BT povezivanje?
 
Zar ovo što je napisao @Compadre91 nije odavno implementirao Samsung? Njihov servis "Call & text on other devices" koji radi na svim novijim Samsung uređajima. Potrebno je da korisnik bude ulogovan na isti Samsung nalog. Npr. poziv se preusmeri na tablet koji nema SIM karticu uopšte.

Da li to radi i sa Samsung LTE satom? Da li sat može da koristi eSIM karticu da se "nakači" na Internet nezavisno od telefona? Ako može, da li onda mogu da ponesem sat na trčanje i da koristim ovu Samsung uslugu?

Razmatram da li vredi dati par hiljada RSD više za LTE verziju sata (GW6)... Da li LTE sat bez eSIM-a radi potpuno isto kao i BT verzija, nema nekih ograničenja za BT povezivanje?
E bas to i mene interesuje, nisam u samsung ekosistemu, ali ako imaju ovo implementirano, onda je to top kombinacija
 
Ja sam to pitao operatere i każu da u Srbiji ta mogućnost ne postoji,iako to navodno već ima u nekim zemljama EU.
 
Zar ovo što je napisao @Compadre91 nije odavno implementirao Samsung? Njihov servis "Call & text on other devices" koji radi na svim novijim Samsung uređajima. Potrebno je da korisnik bude ulogovan na isti Samsung nalog. Npr. poziv se preusmeri na tablet koji nema SIM karticu uopšte.

Da li to radi i sa Samsung LTE satom? Da li sat može da koristi eSIM karticu da se "nakači" na Internet nezavisno od telefona? Ako može, da li onda mogu da ponesem sat na trčanje i da koristim ovu Samsung uslugu?

Razmatram da li vredi dati par hiljada RSD više za LTE verziju sata (GW6)... Da li LTE sat bez eSIM-a radi potpuno isto kao i BT verzija, nema nekih ograničenja za BT povezivanje?
pozivi na drugim uredjajima rade kad si na istom wifi internetu (sa telefona na tablet).

poruke i druga obavestanja stizu ako imas bilo kakav internet

isto je i sa satom, tj pozivi rade samo preko BT, a poruke i ostala obavestenja rade ako je telefon povezan na bilo kakav net i ako je sat povezan na bilo kakav net (ne mora biti isti wifi)
 
Razmatram da li vredi dati par hiljada RSD više za LTE verziju sata (GW6)... Da li LTE sat bez eSIM-a radi potpuno isto kao i BT verzija, nema nekih ograničenja za BT povezivanje?

Zavisi od toga kako ces koristiti sat.
Ako telefon stalno nosis sa sobom, onda ti lte verzija sata nepotrebna, jer ce telefon uvek biti u BT dometu sata.
Ako cesto imas situacije gde ti je dovoljno samoda vidis notifikaciju o propustenom pozivu ili poruci i uzvratis kratak poziv preko sata, dok ti je telefon recimo kod kuce, onda lte verzija sata ima smisla.
Vodi racuna da sat zahteva da bude na istoj mrezi kao neka od sim ili esim kartica u telefonu.
To opet znaci da ti treba novi esim kod tvog trenutnog mobilnog provajdera koji ces da ucitas u sat.
Taj esim mora da ima makar minimalan data paket i nesto minuta ili kredita da mozes da uzvratis hitne pozive.
Takodje kad je aktivan esim, baterija sata se brze prazni, dobro je sto esim moze automatski daugasi mobilnu mrezu sata kada je sat u dometu poznatog WIFIja ili BT-a uparenog telefona.

U nasim uslovima, to znaci da ces da odrzavas dva broja/naloga/ugovora kod mobilnog operatera.
Ja sam eksperimentisao sa Globaltel sim i esim karticom, i radilo je, ne uvek 100% pouzdano, ali recimo da jeste.
 
Skoro sam imao situaciju da koristim remote connection na GW4. Na brzinu sam izašao iz stana, nisam poneo telefon. U kafiću sam se zakačio na WiFi i uredno su mi stizale notifikacije na sat. Mogao sam da pročitam Viber poruke.

Call & text on other devices nisam nikad probao.
pozivi na drugim uredjajima rade kad si na istom wifi internetu (sa telefona na tablet).

Nije tako... Nisam probao, ali Samsung kaže:

You are also able to toggle on Use mobile networks, by enabling this setting other devices are still able to receive calls and messages even when your mobile isn't connected to a Wi-Fi network.
Mada na drugom mestu nalazim sledeće:

Note: If your Call & text on other devices version is higher than 3.3.00, these features have changed. In order to make or receive calls, both the tablet and phone must be using the same Wi-Fi network. You can send and receive messages whether or not both devices are on the same Wi-Fi network.
 
Poslednja izmena:
Skoro sam imao situaciju da koristim remote connection na GW4. Na brzinu sam izašao iz stana, nisam poneo telefon. U kafiću sam se zakačio na WiFi i uredno su mi stizale notifikacije na sat. Mogao sam da pročitam Viber poruke.

Call & text on other devices nisam nikad probao.


Nije tako... Nisam probao, ali Samsung kaže:

You are also able to toggle on Use mobile networks, by enabling this setting other devices are still able to receive calls and messages even when your mobile isn't connected to a Wi-Fi network.
Mada na drugom mestu nalazim sledeće:

Note: If your Call & text on other devices version is higher than 3.3.00, these features have changed. In order to make or receive calls, both the tablet and phone must be using the same Wi-Fi network. You can send and receive messages whether or not both devices are on the same Wi-Fi network.
sada sam malo detaljnije proverio 😃
telefon samsung a52 i tab a8
u telefonu su mi yettel i mts kartica (na obe radi VoLTE).

kada opciju pozivi i poruke na drugim uredjajima ukljucim za obe kartice, imam opciju da to radi samo preko wifi veze.

kada opciju ukljucim samo za yettel karticu, rade i pozivi i sms poruke na tabletu i kad je telefon na mobilnim podacima a tablet povezan na wifi.

verzija aplikacije na tabletu i na telefonu je 5.1.00.40
 
Da li za ubacivanje eSim kartice u GW5/6 LTE moram da imam Samsung Galaxy telefon ili moze i neki drugi Android telefon (npr. Poco F3)?
Trenutno koristim Poco F3 i Samsung Gear S3 (BT verzija), pa bih hteo da zamenim smartwatch novijim koji ima podrsku za LTE i za Google Pay.
 
Ne mora da bude Samsung telefon, ali esim koji hoces da ubacis mora da bude od iste mreze kao sim u telefonu. Barem je meni takvo ogranicenje bilo.
 
Pre sam koristio OnePlus 8Pro, koji je zamenio S23 Ultra, oba telefona su upareni sa GW5 Pro. U telefonima Yettel pSIM, u satu Globaltel eSIM. Kod mene nije bilo to ogranicenje da budu pSIM i eSIM od iste mreze.
 
Potvrđujem, ja trenutno koristim GW4 sa Yettel eSIM i Samsung telefon na MTS mreži, bez ikakvih problema
 
pitao sam ranije par puta na forumu, ali nisam dobio nikakav odgovor..
naime, imam samsung a52 koji nema podrsku za esim i GW3, sa podrskom za esim.
koji je postupak dodavanja esim-a na sat, ako je to uopste moguce?
kada na telefonu ili na satu pokrenem postupak dodavanja esima, samo mi se pojavi ovo

Screenshot_20240124_120130_Galaxy Watch3 PlugIn.jpg

i vrti u nedogled. da li bi u nekom momentu trebao da mi ponudi mogucnost da skeniram QR kod esim kartice ili kako vec ovo da prevazidjem.
svestan sam da nasi provajderi nemaju mogucnost da ista kartica radi i u telefonu i u satu, dodao bih novu esim karticu.
 
Da, u tom prozoru bi trebalo da ti ponudi da preko kamere ucistas QR od eSIM-a .
Ni moj stari OnePlus 8Pro nije podrzavao eSIM pa sam uspeo da ga dodam na GW5Pro LTE.
 
Pa treba operater da ti izda esim, ne moze bez toga ja mislim?
 
ali samo mi stoji na tom ekranu u nedogled, ne nudi mi da skeniram QR kod eSIM kartice, koji bih uzeo od operatera.
 
Nazad
Vrh Dno