Šta je novo?

SmartTV + Net

risa

Čuven
Učlanjen(a)
27.04.2003
Poruke
1,199
Poena
675
Prvo se izvinjavam ako je bilo ovakvo pitanje ali ja sam malo prestao da pratim trendove i ispao sam iz igre.
U stanu imam SBB. U dnevnoj sobi je EON a kod dece je D3Mini.
Želeo bih da i u spavaću sobu ubacim TV.
Najuži izbor je ovaj:

E sad, šta treba da uradim da bih ovaj SmartTV spojio na NET?
WiFi u spavaćoj sobi i nije baš nabolji tako da ostaje samo internet preko kabla
Da li treba da zovem SBB da mi sprovodi neki kabl u spavaću sobu?
Plan je da instaliram EON app na TV i da sve gledam na taj način
 
Ukoliko u spavaćoj sobi nema izveden priključak za net onda mora kabl da ide od tv-a do rutera, možda bi elegantnije rešenje bilo "wi-fi range extender", tj. repetitor za wi-fi.
Ne trebaju vam majstori iz SBB-a, ako znate sami da odradite.
 
Koliko ja znam u spavaćoj sobi, u zidu, je kutija, gde je i spliter koji je pošao ka dečijoj sobi.
Ja bih uvek radije da imam LAN ka TV-u nego WiFi
 
A da li može nešto da se uradi u sobi gde je D3Mini?
Tipa da se tu stavi ruter
 
ne znamo raspored prostorija. ne znamo ni dužinu kabla do gateway-a ("ruter" koji se dobije od SBB-a je gateway)
 
Pokušaću da predstavim pa šaljem
 
Ono što ja koristim u stanu je net preko strujnih kablova.
Veoma se lako instalira, bukvalno nema nikakvih podesavanja, pozeljno je kupiti model koji na sebi ima utičnicu tako da se ne gubi mesto na zidu...
 
@Dantes Uvek me interesovalo, a nikad da pitam, kakvi su gubici sa tim strujnim adapterima u odnosu na brzinu što ti provajder daje?
 
U principu sve zavisi od kvaliteta strujnih kablova u zidu ali nisam imao nikavih gubitaka na brzini.
 
A da li bi značilo da zamenim SBB-ov ruter sa nekim boljim?
Može li to uopšte i hoće li sve raditi kako treba?
Imam Technicolor CGA2121
 
Ovo sam dobio kao odgovor od SBB:
Takođe, želimo da uputimo da dodeljeni D3 uređaj PDS 3121 u sebi ima ugrađen internet, te mu je potreban samo koaksijalni, antenski kabl za dobijanje signala i praćenje naprednih servisa dok EON Smart Box omogućava praćenje naprednih servisa ukoliko je povezan lan kablom za modem interneta.
Ovo je D3mini.
Šta ovo znači?
Da mogu da nakacim ruter ili sta?
 

Prilozi

  • IMG_20230210_194351.jpg
    IMG_20230210_194351.jpg
    113.2 KB · Pregleda: 41
@risa u vezi SBB-ovih uređaja vidi/pitaj u sobi "Internet provajderi". na SBB-ov gateway možeš da nakačiš svoj ruter. no, mi i dalje čekamo skicu rasporeda prostorija
 
Evo, smilovao sam se.
Skica i nije neka ali mislim da se sve jasno.
3 fotke su u prilogu:
skica, fotka eon-a i fotka rupe u zidu odakle ide kabl do eon-a.
 

Prilozi

  • IMG_20230211_093901.jpg
    IMG_20230211_093901.jpg
    223.3 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20230211_093914.jpg
    IMG_20230211_093914.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20230211_094509.jpg
    IMG_20230211_094509.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 44
@risa
Već sam ti odgovorio na drugoj temi treba ju ti mesh ruteri
Pročitaj na SBB temi moj post


mod: dodat link ka postu
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo, smilovao sam se.
Skica i nije neka ali mislim da se sve jasno.
3 fotke su u prilogu:
skica, fotka eon-a i fotka rupe u zidu odakle ide kabl do eon-a.
Ako neces nista da menjas i ogranicen si budzetom,najeftinija (ne i estetska) opcija je da kupis mrezni kabal i kanalice,(ako hoces da sakrijes kabal). Mrezni kabal ubodes u ruter koji ti je verovatno u dnevnoj pored Eon boxa. Odatle ga razvedes po coskovima do spavace i ubodes u tv. E sad je pitanje kako ces gledati kanale na tom tv-u? Ako je Android Tv i ako imas slobodan slo za njega,onda koristis splikaciju na tv-u. Ako hoces da koristis d3mini ili pak karticu za tv,onda moras da sprovedes i koaksijalni kabal od tog splitera u zidu do samog tv-a ili d3minija. Za to moras da imas na spliteru mesta za dodatni kabal. Ako ga nema onda moras da kupis spliter koji ce imati jedan izlaz vise nego sto imas. To moze i sbb da ti uradi ako ti donose dodatni uredjaj-karticu.
 
Najradije bih sproveo lan kabl od EON do tv. Nego moram da budim da bi izgledalo lepo.
TV bi bio Android TV
 
ne od EON box-a nego od gateway-a/rutera
 
Ma znam nego ne znam nazive uređaja.
Misliš na ovo:
 

Prilozi

  • IMG_20230211_093901.jpg
    IMG_20230211_093901.jpg
    223.3 KB · Pregleda: 28
Da od tog uredjaja. Kabal mozes da sakrijes ispod lajsni ili da kupis kanalice pa da ga sprovedes malo iznad poda. Ja sam tako razveo po celom stanu i jedva se primecuje(po podu sam ga sakrio ispod lajsni a oko vrata sam stavljao lajsne kroz koje sam provukao i koax i lan kabal)
 
Nazad
Vrh Dno