Šta je novo?

Slike iz aparata u kompjuter - PROBLEM

lnzarko

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2006
Poruke
25
Poena
304
Ne znam vise u cemu je problem.Imam foto aparat HP 735 u koji idu dve baterije.Imam SD karticu od 256 MB i na njoj oko 170 slika (oko 200 MB).Kupio sam punjac za baterije Varta model 57062 i dve CLF baterije od po 2500.Baterije sam punio (prvi put) oko 16 casova tj. dok se kontrolne lampe na punjacu nisu ugasile.Ponadao sam se da cu konacno sa novim baterijama i novim punjacem uspeti da prebacim slike sa kartice u kompjuter.Medjutim razocarenje je doslo kad je ostalo jos desetak slika da se prebaci.Aparat se ugasio.Tacnije baterije su se ispraznile.Ovaj problem me muci vec duze vreme.Do sada sam koristio vise vrsta baterija raznih jacina pocev od onih od 1300 pa do ovih od 2500.Imam i neki punjac koji sam dosad koristio_On je A4tech i prikljucuje se na USB.Do sad sam mislio da je problem u slabijim baterijama ili ovom punjacu.Ali sad sam potpuno razocaran kad sam video da nista nisam dobio sa ovim jacim baterijama i novim punjacem.Zna li neko u cemu ovde moze biti problem.Sta ne valja.Nove baterije ili novi punjac.Ili je mozda problem do samog foto aparata.
 

Prilozi

  • p1137159006.jpg
    p1137159006.jpg
    4.5 KB · Pregleda: 43
  • 2512205_6427.jpg
    2512205_6427.jpg
    7.9 KB · Pregleda: 51
covece kupi citac za kartice...
 
A ko kaze da su to jache baterije ? CFL su baterije koje je teshko naci ispravne, osim ako ne platish u radnji 300-350din komad, shto ti sigurno nisi uradio.
 
U fotografskoj radnji sam ih platio 300 dinara po komadu u originalnom pakovanju.
 
Poslednja izmena:
Uvalili ti fake baterije sa buvljaka po ceni pravih :) Nisi mogao gore da prodjesh, a za te pare si mogao da kupish "prave" baterije...

Chudno je samo to da ne mozesh ni da iskopirash fotke sa aparata, koliko uopste mozesh da ispucash slika sa tim baterijama kad su pune ?
 
Poslednja izmena:
Interesantno, ko jos kupuje CFL i to jos za 300 dinara/komadu kada u Kiku ima Sony (original, naravno), made by Sanyo od 2500 mAh za 240 dinara/komad? Takodje i Philips na Slaviji ima pristojne cene za punjive baterije (kupio AAA i odlicne su) a sigurno su kvalitetnije od pravog CFL, za fake da ne govorim.
 
Ako su prave CFL baterije onda ne bi trebalo da ima problema. Sin ima Canon A75 i 4 CFL od 2500 rade kao "avion". Iste koristi i za bežičnog miša i tastaturu bez problema. Punjač je Vartin sa automatskim gašenjem posle 18 sati punjenja.
Naravno treba se paziti kineskih klonova koji ne miogu da se napune uopšte (lično iskustvo) :mad:
 
Vrh Dno