Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

Trenutno se zanimam sa i7-7820X i Rampage Vi Extreme, i ove procesore ni u snovima ne klokovati bez delida. Uz napon od 1,28V u Cinebench R15 procesor u sekundama dostize 92C, ne smem da palim Prime 95 28.1 :d. Procesor se hladi sa Nepton 280L na maks, koji je hladan, tako reci sobna temperatura, a dobro je zategnut blok na procesoru.
 
Trenutno se zanimam sa i7-7820X i Rampage Vi Extreme, i ove procesore ni u snovima ne klokovati bez delida. Uz napon od 1,28V u Cinebench R15 procesor u sekundama dostize 92C, ne smem da palim Prime 95 28.1 :d. Procesor se hladi sa Nepton 280L na maks, koji je hladan, tako reci sobna temperatura, a dobro je zategnut blok na procesoru.

Udari mu stemez,bez toga foruna :D
 
Kada se optereti sa Cinebench R15 recimo radni takt mu je 3,7GHz na svim jegrima i radi na 1,050V i drzi 60C, opet Nepton na maks. Taj napon skoci do 1,28V na dva jezgra kada bustuje ta dva na 4,4-4,6GHz.
 
Na stranu sve ali to je zver od procesora.
Ja sam zaista impresioniran koliki broj jezgara je operativan na jednom chip-u.

Kapiram da si morao makar jednu svetlu stranu da mu nadjes, broj jezgara.
Na stranu cena, potrosnja, pregrevanje, silikonski lepak, zver :D
 
i9-7980XE boostuje na 4.2GHz na svih 18 jezgara. Postiže u CB R15: 196cb i 4204cb. Tredriper 1950x:168cb i 3069cb.
Uz simboličnih $1999 za i9-7980XE, srećno protiv $999 za 1950X.
Izvor


Task Manager prikazuje samo najviši takt od svih core taktova tako da čisto sumnjam da svih 18 istovremeno boostuje na 4,2GHz.
 
Jesu djavola radili. Posebno sa ovom zvakom, ako vide 3GHz bice dobro. Kada se 8 drzi na 60C sa 1V i 3,7Ghz, kako ce tek 18 da radi.
Masina je u Cinebench R15 vukla 280W :D
 
AMD fanbojevi su hajpovali pre pojave Ryzena kako ce novi AMD cpu da sahrani Intel u svemu. Ryzen/Threadripper nisu sahranili Intel, iako su mu obesmislili skoro ceo consumer/hedt range, ali izgleda da ce to umesto AMD-a da uradi sam Intel. Kakve ovce... :d
 
Poslednja izmena:
Poenta je da Intel itekako moze da ispegla sve "mane" ne treba zaboravit da je IPC i dalje dosta veci, veci od onog sto se prica po forumima, ja ono sto mene interesuje intel i dalje u IPC kida AMD, da nije tako verovatno bi vec razmisljao o preslasku na AMD
 
Moze da ispegla mane ako napravi potpuno novu filozofiju i potpuno novi cpu from the scratch. Sa ovim sto imaju ispod haube, nece daleko da doguraju...
E sad ta verbalna onanija diljem neta o vecem ipc moze da traje takodje jos jako kratko... :d
 
Poslednja izmena:
Posto je Intel uveo standard da je "napredak" od 5-7% u odnosu na prethodnu generaciju, onda se moze reci da je sa +-10% u zavisnosti od primene tj aplikacije, jako "ispred" AMD-a. Nema veze sto je u svemu drugom sad vec ozbiljno iza, ali verna armija Intel fan-nojeva ce unisono vrisnuti "shut up and take my many" i sledece sekunde ponovo gurnuti glavu u pesak. :d
 
Mesas babe i zabe, vadis reci iz kontesta kao klasican AMD troll..... ja sam prvo nabrojao mane intela koje me odbijaju da odradim upgarde, ali tako isto i mane AMD jer ne zelim sa konja na magarca po pitanju IPC-a, gore su ti testovi koji su za mene itekako vazni i tu AMD gubi pa i do 50% (IPC) sto nikako nije 5-10% pa da zazmurimo
 
Pusti Martija, stari je to Intelovac, ne bi dao svog Sandija ni za 2 Rađana nova sa garancijom i sve free coolerom. Zna čovek šta valja a ovde narodu potura priče o zlom Intelu a svoj keš ne da crvenima jer zna da ne bi video nikakv upgrade. Koliko li je slika samo obradio na tom sandjiju kladim se na desetine hiljada i nikako da umre cpu. Trebao bi da celiva Intel a ne da ujeda ruku koja ga hrani :)
 
Obzirom da sam jos od 386 na Intelu :d tesko mogu da budem AMD trol. Nista ja nisam pomesao, niti sam izvukao iz konteksta, samo sam tvoju fanbojevshtinu stavio u kontekst faktografije, a to onda zvuci jako lose...

Peskoviti most je odradio preko 80K fotografija, hvala mu kao bratu... :d i kad se pojavio e to je bio napredak a ne ovo danas. Btw tek sa Shabby Lake procesorom se video napredak u Adobe aplikacijama, u stvarnom zivotu, manite me chartova, a koliko je generacija bilo u medjuvremenu...
Sta cu, nemam idolopoklonicki odnos ni prena jednoj korporaciji koja nam, kao Intel zavrce usi...

Eh da, R5 1600X uskoro... :)
 
Poslednja izmena:
IPC je veci za 3-5% Zeljko, ne znam koju razliku u IPC-u ti racunas, Ryzen je na nivou Broadwella.

U vrh glave 6%, sto je nista, s obzirom da zakljucan i7, koji ima nizi klok od oc-ovanog Ryzena, kosta 50% vise od R5 koji radi na 4GHz na ploci od 90e.

50% razlika u IPC-u hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Ako nista drugo, bar se covek lepo nasmeje citajuci ovakve stvari.
 
Poslednja izmena:
Opet trojules bez citata gde ja fanbojevisem intel, ne branim mane od zvake do SMT-a... jednostavno cekam ceo proizvod ko izbaci bolji CPU kupujem, za sad mi se ne svidja ni jedan jer obe strane imaju mane

@ivanbass1
Ja sam ti dao testove koji su meni vazni, to sto je IPC verovatno bolji kad se gledaju sve aplikacije to ne menja realnost da u emulatorima zaostaje i do 50% a ni gaming mu se ne smesi......

i nemoj da se smejes i ti a ne qutujes moj citat gde imas test, ali posto ste ovde svi izgleda coravi il da ne zaslepljeni nekim mozda kravljim ludilom nemam pojma :d
Evo kacim sliku da bolje vidite od slepila

ryzen_fail.jpg
 
Poslednja izmena:
Biće zanimljivo videti razliku u IPC-u kada krenu testovi kod poznatijih izvora sada kada izađe CL. Deluje da se prednost Intel-a smanjila u odnosu na izlazak Ryzen-a. Mada, ne znam gde je to bilo 50% razlike ni od početka, u igrama nije. Emulatore već nisam ni pratio.

Edit: Poprilično sam siguran da na rezultat u Dolphin-u utiče i to što isti nije još optimizovan za Ryzen, s druge strane, malo kome je to nešto bitno.
 
Poslednja izmena:
@zeljko
Izvinjavam se, nisam video da pise da je u testovima koji su tebi bitni, na brzinu sam procitao.

Zna se sta je IPC, i postoji samo jedan, i gleda se klok za klok razlika kada se on racuna, u programima podjednako optimizovanim za obe platforme.

To sto je neki program neoptimizovan u toj meri da je 50% razlike na istom kloku, prica za sebe. Po tome ispada da je Ryzen jedva bolji od FX-a, a neuporedivo je bolji.
 
Pa naravno da zavisi sta se testira, eto meni je IPC bitan i u gamingu i u emulatorima, napominjem "MENI", kome nije bitno za njega je ryzen super ja to nigde ne sporim i ryzen realno rastura u multitread aplikacijama

jednostavno zelim najbolje multitread od ryzen-a a IPC od intela, i cekam ... ne kupujem polovicna resenja
 
U gamingu je razlika od nekoliko % u IPC-u, to se vidi iz skorasnjih testova radjenim u dosta igara koji pokazuju da je klokovan R3 egal sa i5 7500.
 
Emulator Wii (dolphin taj jadni) je najbitnija stvar u Zeljkovom zivotu. Na njemu se i pare zaradjuju, a i igra se sve zivo. A toliko je dobro optimizovan da i7 6900k 8/16 jedva prestigao mobile i7 7500U 2/4...:D
 
Poslednja izmena:
@Caridze
Vrati se u osnovnu skolu, IPC nema veze sa brojem jezgara :p
 
@zeljko, ma da, odlicno si merilo ipc nasao, tesko naci bolje optimizovan emulator:D
upd. Eno cak i fx9590 na 5GHz bije i7 2700k na 3,9GHz. Ja volim fx, ali znam da u takvoj situaciji ima slabiji ipc od sandy
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam taj nasao, ti nadji drugi pa kazu evo u pcsx2 je bolji...... a ne trla baba lan da joj prodje dan
 
Trolujes temu, merilo IPC je sve za sta je potrebno brze jezgro a pogotovo ono sto ne moze ili loshe skalira na vise njih
I ja sam napomenuo IPC gde je meni bitan
 
@zeljko, trolujes temu ti sa tvojim "optimizovanim" emulatorima spamujuci kako ryzen ima los ipc, ali to nije do ryzen'a apsolutno, nego do tih tvojih emulatora. Ili ti nama sad odgovorno tvrdis da fx na 5GHz ima jace jezgro od i7 2700k na 3,9GHz?
 
Nazad
Vrh Dno