Šta je novo?

Sky Drive GPS

Shke

Cenjen
Učlanjen(a)
14.09.2010
Poruke
14
Poena
154
Pozdrav!

Da li je koristio neko od vas ovu navigaciju?
Vidim prodaju je za 75-80eur, novu, sa iGo Primo mapama.
Da li je pouzdana, da li se isplati?

Hvala svima unapred
 
Pouzdana je kao i sve ostale kineske u tom rangu.
Ako dobijas pisanu garanciju tj iz radnje je onda uzimaj...
Za te pare imas Magneo,BlueBerry i sl. po radnjama...
 
Realno đubre, znam jer posedujem. Prodaje je član foruma/preprodavac iz Subotice, lako ćeš ga naći, ako već nije našao tebe.
Ekran je osetljiv na dodir tek kad malo jače pritisneš, čini mi se da je rezistivni.
Mape su uglavnom ispravne, ali ne zavise od samog uređaja već od iGOa, tako da to i ne znači puno.

Uređaj dolazi sa 2GB memorijskom karticom, ako nije promenjeno. Kartica/čitač ne moraju uvek da budu 100% ispravni. Kod mene baguje kartica, nisam probao sa drugom, nije bilo ni potrebe, mape za Srbiju se i ne menjaju tako često.

Kvalitet izrade je na srednjem nivou, ali Kineskom srednjem nivou, ne Nemačkom ili Japanskom. U rukama imaš osećaj plastične igračke.

Ekran je relativno veliki i služi svrsi, da ne pričam o bojama i glupostima kada to nije ni poenta.

Signal hvata relativno kratko, oko minut, možda minut i tridesetak sekundi.

Ako navigaciju koristiš van auta, bez punjenja, nema šanse da uhvati signal. Vrlo, vrlo retko.

Realna vrednost 40-50 evra. Ako dobiješ garanciju ili ako ti kažu da ima, to možeš da okačiš mačku o rep.

Na kraju, radila je ono što treba da radi. Dovela me je na odredište i sa njega uspešno vratila nekoliko puta. Ako ti je bitna funkcija, a ne forma... Go for it.
 
Poslednja izmena:
WAYTEQ x960BT sa Igo Pimo ima za 85e. Ne posedujem navigaciju ali po komentarima korisnika je odlicna za te pare. Prodavnica iz Nisa na It Svetu je prodaje sa instaliranim mapama, inace se prodaje sa bez mapa ako se ne varam.
Da mi treba navigacija uzeo bih ovu instalirao Igo Primo 2.0 i satvio najnovije mape, poi, speedcam :smoke:
 
Uzmi je Shke neces se pokajati ;) Garancija se jedino ne uvazava ako kupac ima problem u glavi ili je fizicki ostecen uredjaj. Inace cuo sam i za te Wayteq da su dobre..
 
Ne znam ni sam... :) Pre sam koristio iGo na iPhone i to mi je zavrsavalo posao. Ali sada treba preci pola Evrope, do Berlina, mozda Danske. Potrebno mi je nesto pouzdano a ne lepo :) Ali u tom cenovnom rangu vidim ima dosta opcija...
 
Iskreno koristim pomentu navigaciju 5" verzija treću godinu za redom i samim tim merodavan sam da ocenim.
Realno nije nikakvo đubre, meni završava ono za šta je namenjana i zadovoljan sam kao korisnik. Putovao od Beograda do Francuske, planirao mesta koja da posetim po Hrvatsakoj, Sloveniji, obilazili Italiju i Francusku velika i mala mesta tri nedelje.... Sve što sam imao je pomenuti GPS.
Putovanje do Austrije i po Beču, Budimpešti, Segedinu, Temišvaru... Grčka (netipčna turistička putovanja sa dosta planiranja obilazaka), Makedonija i Bugraska. Po Srbiji razna mesta i adrese. Kipar.... Kompletno ostrvo, razne posete po naseljenim mestima. Bez problema. Nikad papirne karte i mape jedino GPS. Ono što inicijalno smeta je loša vidljivost kada sunce direktno ili pod čudnim uglom pada na ekran. Rešeno: uz malo mašte i hamera za manje od dva sata napravio sam senilo koje se lako stavlja i lako skida bez pomeranja GPS-a sa vetrobrana. Drugi potencijalni problem (ali to je problem aplikcije) je što loše markira planirani put u "Pedestrian" modu. Trajanje baterije nije nešto spektakularno, otprilike očekivano za taj cenovni rang ali to nije problem jer je priložen punjač sa adapterom za upaljač u vozilu.

Sve u svemu, ažuriraj mape redovno i bićeš zadovoljan. Generalno navigacija je u po svemu u rangu ostali za tu (ili čak malo veću cenu). Touch ekran je klasičan rezistivni. Doduše ja sam momenatalno stavio zaštitnu foliju na ekran koja smanjuje odsjaj i sprečava grebanje pa je i to, možda, malo popravilo kvalitet like po suncu.

Ako te još nešto zanima pitaj.....
 
@sirNemanjapro
Ja sam pisao o celom proizvodu. Da bi software radio kako treba mora i hardware da bude odgovarajući. Za novac koji sam dao dobio sam više nego što sam očekivao.
Inače ovo je kraj diskusije sa tobom. Žao mi je, ali po tvom rečniku i mržnji koja izbija iz tvojih poruka ne zaslužuješ pažnju.

@Shke
Moje iskustvo sa pomenutim proizvodom: pouzdan i splati se.
 
Konkretno taj uređaj radi posao za koji je namenjen. A toliko i košta. Meni navigacija ISKLJUČIVO služi za navigaciju! Izgled? Multimedia? To mi nije poenta priče. Promenio sam više navigacija (modela i proizvođača) i sada koristim BLUEBERRY (Kineska) sa najmanjim displejom koja nova košta oko 50eur i FANTASTIČNO mi odrađuje to što GPS uređaj treba da radi. Mnogo bitnije je koristiti AŽURIRANE i najnovije mape. Svakako moja preporuka za jeftinije uređaje,kome su potrebni za osnovnu funkciju.
Takođe,baterije... nekada su lagano trajale po 4-5h aktivne navigacije(stariji Garmini) a sada su sve oko 1h-1.5h ali tu je auto punjač i to ne treba da te opterećuje.
Mape za IGO sistem su dostupnije i češće se ažuriraju nego GARMIN,a za IGO takođe imaš više "proizvođača" mapa koji su VEOMA PRECIZNI po EU zemljama.

P.S. i veličina je bitna ;) ja preferiram manje jer staje u džep - misli i o tome.
 
Posle malo razmisljaja, uzeo sam Prestigio 4300. 60 eur, nova, sa iGo navigacijom, mapama Srbije i Evrope.
Probao je malo po Bg i na kracim putovanjima po Srbiji, za sada je utisak odlican. Brzo nalazi satelite, prati kretanje bez kasnjenja, sasvim ok kvalitet izrade.
E sad, kad se ubacuju nove mape, prvo - da li se one kopiraju preko postojecih ili idu na micro SD card? I odakle se te mape skidaju? :)))
 
@Shke

Neka je sa srećom i da te služi puno putovanja i kilometara....
Koji je navigacijski software unutra?
 
Hvala :)
iGo MyWay je na njemu
Skinuo bih neke novije mape, ali ne znam gde da trazim i kako da znam da je bas za ovaj uradjaj :)
 
Nazad
Vrh Dno