Šta je novo?

Sklapam Konfiguraciju 500e preporuke

pelemasca

Cenjen
Učlanjen(a)
02.04.2014
Poruke
461
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 4460
RAM
8gb ddr3
GPU
amd r7 360
Mobilni telefon
honor 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
komp cu koristiti u kucnoj varijanti nisam neki zahtevan korisnik
u potpisu mi stoji konf koju imam vec par god i zadovoljan sam,ovom novom cu samo neke novije igrice cisto na medium terati,ovo planiram sklopiti:
procesor : AMD FX-6300 Box Black Edition
maticna: Gigabyte GA-970A-DS3P
ram memory dal 8-16gb sa taktom koji podrzava maticna
SSD minimum 120gb i veci do 80e
e sad grafika do 100e neka
ostaje mi napajanje da tera ovo i kuciste neko nebitno
znaci budzet je oko 450-470e
planiram da procesor uzmem preko madjara mozda i ssd
da sklopim ovo i miran cu biti :) hvala unapred
 
To je 3-4 god mator procesor.

Uzmi najjeftiniji i3 i najjeftiniju h81 plocu. 8gb rama, ne treba ti vise. Ssd od 120gb imas vec od 50e (brzine ne gledaj).
grafika polovna preko oglasa,sa 1.5+ god garancije, neka 270(x) bi mogla da se nadje.
 
znam da je mator procesor,imam ok iskustva sa amd procesorima,drzina mi odgovara ,e sad za grafiku mislio sam novu neku da nadjem sa 256bit-a ali tesko za 100e
 
mislio sam da je cena ovog fx ok pa zbg toga sam ga najvise odabrao,cini mi se da je i3 dosta skuplji ,najveci problem je neka grafik srednje klase...

edit: nisam nista zacrtao ali mi odgovara tj uklapa mi se u budzet koliko sam mogao da vidim
 
mislio sam da je cena ovog fx ok pa zbg toga sam ga najvise odabrao,cini mi se da je i3 dosta skuplji ,najveci problem je neka grafik srednje klase...

edit: nisam nista zacrtao ali mi odgovara tj uklapa mi se u budzet koliko sam mogao da vidim

za fx6300 ako hoces da klokujes, treba skuplja ploca. A uz i3 mozes da uzmes najjeftiniju. Plus je bolji dosta, pa se i isplati dati malo vise para.
A graficku za 100e novu ne mozes da nadjes dobru... Nije to jos srednja klasa,ja sam uvek gledao kao nizu (ne racunajuci one bacacice slika najjeftinije). Slobodno uzmi polovnu,prati bench oglase, koriste ljudi nekoliko meseci i prodaju po dosta nizoj ceni. Za 100e 270x puna kapa.
 
pogledacu... sada videh da je razlika oko 15e kod madjara izmedju ta dva procesora
 
Nazalost, svo ok iskustvo koje imas sa AMD-om zaboravi, Intel je otisao predaleko od njih... :(

i5 4460 preko madjara - 160e
H81 ploca, mozes iz domace radnje zbog garancije - 40e
SSD 120gb Patriot Blast, takodje iz domace radnje - 45e
Ram 1x8Gb (trenutno ne treba vise) takodje iz domace radnje - 40e
GRaficka Powercolor r7 370 2gb DDr5 u domacoj radnji 17500din (145e)

Ostaje ti jos 70e za napajanje I kuciste.
 
Poslednja izmena:
Racunaj i3+ ploca + 8gb ram = 200e
ssd 120gb i napajanje moze da se uglavi u 100e. Ne znam kakve su trenutne ponude napajanja,pa ti ne mogu predloziti napamet.

ostaje ti da izaberes kuciste i za sav preostali novac uzmes graficku... mozda doteras i do 280x...

ili uzmes 256gb ssd (oko 80e) i drzis se grafe od oko 100e

ili umesto i3, uzmes i5... mada bih pre za budzet konfu gurao pare u grafu
 
izgleda da cu morati da spremim jos malo para za taj i5 komplet ,odgovara mi 256gb ssd... sto se grafike tice nisam u toku sa igrama ,ne znam jel su toliko zahtevne,mk10,neki dirt,pes teram i ovako
 
hahahaha kazem to zbg graficke :) i ova moja 1gb ddr2 radi kao singerica :)
 
ne bih sve da uzmem kod madjara zbg garancije.... e ova mi se kombinacija svidja
jel ovo matx ploca ,da nije malo ovaj takt 1600mhz za memory
ako nije problem sa kojeg sajta su ove cene??
 
E necete coveku da pomognete pa to ti je, stavili mu neki ram sa pisljivih 1600mhz.
Kao za office makinu, dajte coveku brzine...2200mhz+FX pa da to poleti...nebo je granica.
 
hvala darkodar....
Vuce ima da leti i nema granica
 
pa izgleda da cu uzeti,sad da li da cekam neka akcije ili sta vec videcu... ugalvnom tu sam cimacu vas da pomognete :)
 
Moj ti savet da ne ides za graficku ispod r7 370. Ova Powercolor r7 370 za 17500din u vec pomenutoj firmi na e*** je stvarno odlicna ponuda. Ova masina sa i5 ce biti odlicna, tako da je steta da je upropastis nekom preslabom grafickom.
 
Fx 6300 je odličan procesor, i uvek bi ga preporučio u odnosu na bilo koji i3.
Overklokovan, se izjednačava sa i5 2500 (defolt klok naravno).

Dx12 će tek da pokaže pravu vrednost tog procesora.
 
Nazad
Vrh Dno