Šta je novo?

Skidanje grla (nosaca) na LG M227WD-PZ howto

DarkNinja

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2005
Poruke
724
Poena
319
Danas sam resio da okacim monitor na zid kako bih oslobodio trecinu sirine radnog stola.

Posto sam nazvao pre par meseci servis gde sam kupio doticni monitor da pitam da li gubim garanciju ako sam budem skidao grlo (dobio sam inace odgovor koji sam zeleo da cujem :) ), i dobio uputstva da samo skinem donjih 6 srafa, bacio sam se naposao.

Ali je posle skidanja tih srafova i dalje sve bilo ko saliveno :S: pa sam se ziv posekao i 300 puta preznojio da nesto ne po..bem u procesu skidanja.

Da bi se sve skinulo kako treba bez ikakvih lomljenja i cimanja (nasilno cimanje i cupanje inace ne pomaze bar kod ovog monitora, plastika je jako tvrda i ocigledno kvalitetna, pa zato treba koristiti mozak :D )
redosled je sledeci:

1. Prvo se odsrafe donja 6 srafa

hrlv9u.jpg


2. Kreditnom karticom ili nekim drugim plasticnim predmetom podignete zadnju stranu (ima 2 kvacice koje drze taj deo)

f4h98j.jpg


migw86.jpg


3. Ponovo kreditnom odvojite prednji deo koji ovog puta ide dosta teze od zadnjeg (isto 2 kvacice)

4. Tanak ravni srafciger zavucete izmedju proreza i oslobodite 2 kvacice gurajuci ka spoljasnjoj strani monitora

2drig5d.jpg


991ffs.jpg


5. Kreditnu karticu zavucete sa prednje strane monitora i gurnete kvacicu ka zadnjoj strani

6. Odsrafite grlo koje drze 4 srafa

25unvop.jpg


7. Vratite crveni poklopac

I to je to :D

Obratite paznju samo, da kada oslobodite prednje i zadnje drzace, drzite masku da se ne bi zabice ponovo vratile nazad jer se donji deo jako dobro drzi.

Izvinjavam se na drugoj slici koja je malo mutna ali nisam do samog kraja ni planirao da bilo sta slikam ili pisem pa zato prilazem i slike sa untrasnje strane poklopca da bi se videlo na koju je stranu potrebno da gurnete zabice.
 
Nazad
Vrh Dno