Šta je novo?

Skener i stampac

zolabg

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poruke
790
Poena
319
Skener je Canon Lide 110, stampac HP 1018. Naime, skener savrseno radi kada je stampac iskljucen, ali kad je stampac ukljucen, skener na pocetku skeniranja stane i izbaci gresku 5,202,52 i prekine. Cim iskljucim stampac i opet pokusam da skeniram, sve radi ok. U cemu je problem? Prilicno mi je bitno da rade oba u isto vreme, jer se najvise koristi opcija Copy (skenira i stampac odmah odstampa).

OS je XP, racunar je HP Compaq (desktop)
 
Poslednja izmena:
Da li su prikljuceni na zadnje USB prikljucke ili prednje? Mozda je problem sa napajanjem USB portova pa kada treba da rade oba onda dolazi do greske.
 
Probaj jos ako imas 4 (ili vise) USB-a pozadi, znas kako su oni spojeni po dva komada kao i kada se kace na samu plocu ako me razumes pa ako je slucaj da su i stampac i skener nakaceni na taj jedan prikljucak sa dva USB-a probaj da ih razdvojis. Naravno ako imas samo dva pozadi onda ne vredi ali probaj i da jedno ostavis pozadi a drugo ukljucis napred (opet ako imas napred USB).
 
Onda ne vredi, probaj na drugom racunaru a ako imas neko napajanje rezervno probaj sa njim. Ne znam kakvo ti je to sto imas trenutno ali moze da se desi i da bude do njega ili jednostavno ploca ne isporucuje dovoljno struje USB portovima za rad vise uredjaja
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno