Šta je novo?

single channel memory problem

ADRInjo

Zapažen
Učlanjen(a)
07.01.2024
Poruke
10
Poena
4
imam problem kada prikljucim 2x2gb ramove na maticnu plocu i udjem u bios pise mi single channel mode a bios je detektovao oba rama,kad udjem u windows i windows prepozna ali koristi samo 2gb rama
spec:amd fx6100 powercolor amd radeon rx460 i asrock 880g pro3
 
Provjeri da li su moduli dobro postavljeni.
 
Da li štapovi rade pojedinačno u oba slota? Ako nisi probao, uzmi jedan RAM modul pa testiraj da li radi u oba slota pa onda uzmi drugi i isto tako testiraj.
 
Можда глупо питање: јеси пробао оба модула прво у беле слотове, па после у плаве (А1 и Б1 па А2 и Б2)?
i windows prepozna ali koristi samo 2gb rama
Како мислиш Виндоус препозна али користи само 2?
 
Da li štapovi rade pojedinačno u oba slota? Ako nisi probao, uzmi jedan RAM modul pa testiraj da li radi u oba slota pa onda uzmi drugi i isto tako testiraj.
probao sam i jos sam dodao jos jedan ram od 4gb i nista
Можда глупо питање: јеси пробао оба модула прво у беле слотове, па после у плаве (А1 и Б1 па А2 и Б2)?

Како мислиш Виндоус препозна али користи само 2?
kao hardware reserved
 
Испада као да користи 2GB рама за интегрисану графичку, а пише да та плоча може да користи само 512MB дељене меморије за графику. Али ти већ имаш дискретну графику, тако да је збун.
 
Испада као да користи 2GB рама за интегрисану графичку, а пише да та плоча може да користи само 512MB дељене меморије за графику. Али ти већ имаш дискретну графику, тако да је збун.
i jos u biosu sam iskljucio integrisanu grafu
 
Da li je RAM isključivo u plavim slotovima?

1704664363109.png



Imaš li 32-bitni ili 64-bitni Windows?
 
Probaj da nadjes opciju Memory remaping u BIOSu maticne, moguce da je do te opcije problem.
 
Probao si i ostale savete?

Iako si uradio clear_cmos možeš da uradiš load bios factory defaults.
 
Dakle, sada je rezervisano 6 od 8 GB ?

Koji je Windows u pitanju: verzija, revizija...?
 
Pa, ima i oznaka revizije, izdanja... 22H2 ili 1709...

Ja da imam ovaj problem probao bih da skinem i ovaj AMD all in 1 driver ver:8.71, mada je za Windows 7.
 
imao sam isti problem i resio sam ga tako sto sam naprskao alkohol na staru cetkicu za zube i istrljao zlatne kontakte na ram modulu. nakon toga sve radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno