Šta je novo?

Sinergija 06 - utisci.

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,225
Poena
905
Organizacija - katastrofa.
 
Jel platio neku sinergiju iz svog dzepa? ako jeste, ajd mi objasni zasto |))

Isao sam pre dve godine kad me je bivsi fakultet poslao, tad sam smatrao da ne vredi cenu kotizacije... a za ove pare... tacno da su vistu ultimate svima dali, pa da razumem... ms mashinerija...
 
Kako mi kazu kolege prethodnih godina je nekako bilo bogatije i bolje organizovano... Ja sam bio ove godine i nisam bas nesto odusevljen... Ne bih je nikada platio iz svog dzepa...
 
Zanima me da li jos neko ko je bio deli misljenje sa mnom da je ovo sto se tice logistike, organizacije, svega sto je vezano za dogadjaj a da nisu sama predavanja, jako lose organizovana Sinergija.
Sava Centar je za onaj kukavni kongresni centar....ma neuporediv.
(ja sam uglavnom bio na predavanjima koja su drzali ljudi iz Microsofta i zadovoljan sam jedino tim aspektom konferencije)
 
Zanima me da li jos neko ko je bio deli misljenje sa mnom da je ovo sto se tice logistike, organizacije, svega sto je vezano za dogadjaj a da nisu sama predavanja, jako lose organizovana Sinergija.
Sava Centar je za onaj kukavni kongresni centar....ma neuporediv.
(ja sam uglavnom bio na predavanjima koja su drzali ljudi iz Microsofta i zadovoljan sam jedino tim aspektom konferencije)

E vidiš a ja baš mislim da je Master centar neuporedivo bolji prostor od Sava centra. Možda malo tesan za događaj kao što je Sinergija, ali u svakom slučaju bolji.
Dakle, interesuju me konkretne zamerke na organizaciju, ima li nešto što ti je konkretno smetalo ili pričaš samo onako? A ne odbijam da čujem i poneku pohvalu, kao što je ova za predavače :)
 
hm... radio sam tamo kao "Men In White", necu davati komentare vezane za organizaciju. Jedino sto sam siguran je da je Novosadjanima dzabe onaj fancy master centar, kad su ljudi u njemu totalno nesposobni, neiskusni, nezaintersovani, flegmatichni....
Sava Centar je ipak THE kongresni centar u ovoj zemlji!!!
 
hm... radio sam tamo kao "Men In White", necu davati komentare vezane za organizaciju. Jedino sto sam siguran je da je Novosadjanima dzabe onaj fancy master centar, kad su ljudi u njemu totalno nesposobni, neiskusni, nezaintersovani, flegmatichni....
Sava Centar je ipak THE kongresni centar u ovoj zemlji!!!

Pa dobro, recimo da sam ja radio kao "Man in Black" :)
Da, ljudi iz Master centra su se pokazali kao neverovatno loši, no dobro, to će im se obiti o glavu.
BTW, kad smo već kod toga, moram da iznesem javnu pohvalu za sve Men in White, odradili su fenomenalni posao, preko svakih očekivanja.
 
Ne znam u kom svojstvu pises, i da li imas ikakve veze sa organizacijom, a voleo bih to da znam.

Master centar je tesan i pretesan nema tu "mozda malo tesan", sramota je da masa ljudi na nekim, ocekivano vrlo posecenim, predavanjima stoji, jer su one sobice pretesne da prime sve zainteresovane. Ok je to ako je neka free konferencija, ali za onoliku kotizaciju, nedopustivo.
Ne znam kako je bilo uvece na zurkama za koje sam cuo da su bile, jer sam putovao iz BG do NS i nazad svaki dan, ali to nije sustina konferencije niti me zanima uopste.

Imam utisak da je organizacija poverena "nekome" ko je imao zelju da ostvari sto veci profit, po cenu svega.

Npr, za razliku od Sinergije - Symantec u Petak u Hyattu - odlicno organizovan dogadjaj. Ko je bio zna kako je bilo.
 
Postovali smo u istom minutu.

"Man in white" su bili diskretni i ok.
4 manekenke u suknjama su skocile (ali da ga sprece da udje i onecisti vazduh svojim prisustvom verovatno :) )na mog kolegu kada se je slucajno usudio da pridje delu za novinare za koji nije znao cemu sluzi, smejurija. Sutradan sam obratio paznju, 4-5 njih je "cuvalo" ulaz u press deo :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam u kom svojstvu pises, i da li imas ikakve veze sa organizacijom, a voleo bih to da znam.

Master centar je tesan i pretesan nema tu "mozda malo tesan", sramota je da masa ljudi na nekim, ocekivano vrlo posecenim, predavanjima stoji, jer su one sobice pretesne da prime sve zainteresovane. Ok je to ako je neka free konferencija, ali za onoliku kotizaciju, nedopustivo.
Ne znam kako je bilo uvece na zurkama za koje sam cuo da su bile, jer sam putovao iz BG do NS i nazad svaki dan, ali to nije sustina konferencije niti me zanima uopste.

Imam utisak da je organizacija poverena "nekome" ko je imao zelju da ostvari sto veci profit, po cenu svega.

Npr, za razliku od Sinergije - Symantec u Petak u Hyattu - odlicno organizovan dogadjaj. Ko je bio zna kako je bilo.

Recimo samo da sam imao dobar uvid u organizaciju, mislim da ti je to dovoljno. A ovde sam u svojstvu posetioca Bench foruma, logično, zar ne?
Dakle, konkretne utiske sam tražio kako bih mogao nešto konkretno da napomenem ljudima koji su se time bavili, da se greške ne bi ponavljale. Nadam se da se slažeš da je takav pristup logičan i poteban.
A ako misliš da se Sinergija pravi radi što većeg profita od same konferencije, grdno se varaš.
Nažalost, nisam bio u petak na Symantec-u, oporavljao sam se :S:
 
Postovali smo u istom minutu.

"Man in white" su bili diskretni i ok.

I više od toga. Rešavali su probleme u trenutku, bez potrebe da im se nešto posebno crta, to strašno cenim.

4 manekenke u suknjama su skocile (ali da ga sprece da udje i onecisti vazduh svojim prisustvom verovatno :) )na mog kolegu kada se je slucajno usudio da pridje delu za novinare za koji nije znao cemu sluzi, smejurija. Sutradan sam obratio paznju, 4-5 njih je "cuvalo" ulaz u press deo :D

Ne preteruj :)
 
Ne preterujem :)

Evo primedbi, sazeto, voleo bih da i drugi koji su bili kazu sta misle:

Lokacija - eksperiment sa izborom grada i mesta odrzavanja - neuspeo. Ljudi su se navikli na SC koji je usto i adekvatniji prostor sa vise mestaza ipak vrlo brojan auditorijum (ne znam tacan broj posetilaca ali je stalno bila guzva)
Obezbedjenje - lose i napadno primetno, u strahu da ne uleti neko sa ulice i ne uradi ko zna sta
Hostese - bilo ih je mnogo i bile su neefikasne
"Deo za razonodu" - bacanje prostora, kad se spoji praznina u donjem nivou i guzva na gornjem, to izgleda cudno i lose
Ketering - ovde ne treba nikakav siri komentar, ukratko, svega nije bilo samo je vode uvek bilo
Opsti utisak mojih kolega iz firme, mene a i nasih prijatelja je los. Ponovo u Master Centar (kakvog li imena) sigurno necemo ici.

Sa druge strane, teme i predavaci uopste nisu obuhvaceni ovim tredom.
Predavanja koja sam posetio kao sto rekoh, bila su vise nego OK.
 
Sto se Pepsija, Kit-Ket-ova, Nescafe-a i sl. tice... stvarno je (pret)prosle godine bilo bolje. Bar sam stekao utisak da je tada bilo mnogo vise i pica i slatkisa.
Mada, stvarno niko nije znacajnije pomenuo najvazniju stvar, sama predavanja, za koja mislim da su korak napred u odnosu na prethodne godine. Ja sam pratio svega par predavanja, i to delimichno, i bila su odlichna!

Misterija i dalje stoji... ko je supernova?
 
Zasto mislite da je covekov identitet misterija?

Pa sam se predstavio jednom prilikom: http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=533197&postcount=124

P.S.
Ni Sherlock ni Poaro mi nisu ravni :d ,)

Interesantno i vredno hvale da se neko uspešno koristi search-om.
Ali, da dodatno zakomplikujem situaciju, opis koji stoji u tom postu više nije tačan (barem ne u potpunosti), a ja sam ove godine na Sinergiji bio u funkciji koja nema nikakve veze sa PC Press-om, osim činjenice da sam sticajem okolnosti oko vrata nosio crvenu trakicu, namenjenu akreditovanim novinarima :)
 
hehe... ajmo Šerloče, nađi neki nov info... :)
Misterija vise nije Ko je... nego Funkcija na Sinergiji :)
 
Evo i ja da napisem koju : Elem prvi put sam na sinergiji pa je necu uporedjivati sa ranijima , prvo da spomenem dobre strane pa onda lose , predavanja su mi bila sasvim ok , nekad sam imao problema da izaberem na koje cu ici , s tim u vezi ocekivao sam da cu sa site-a moci skinuti ako ne sva ali bar vecinu njih , medjutim to jos nije moguce a verovatno nece ni biti . S tim u vezi ni sve biografije nisu postavljene , a isto tako posto je u cini mi se svakoj ucionici postavljena i kamera , moglo lako da se organizuje i postavljanje audio-video snimaka prezentacija , pogotovo sto microsoft sebe smatra lidera u uvodjenju novih stvari .
Takodje mi se svidjao koncept uvodjenja neformalnog u uvodnim predavanjima , u vidu onog voditelja koji je dobacivao i zabavljao , no to su verovatno naucili negde , nije nas izum .
Da predjem na drugi deo tj. primedbe . Koliko kod da sam iz grada Novog sada moram da kritikujem master centar i novosadski sajam , prvo zbog elementarnih propusta u projektovanju (presirok hodnik preuske ucionice ) oko 5 toaleta na par stotine ljudi , no to ipak nema nikakve veze sa organizacijom .
A ono sto ima veze su sitnice , ili kao sto mi kolega rece , mi uvek imamo problema sa finisom , nikako da sve bude kako treba . Na primer ucionoce nisu bile obelezene brojevima , kasnije su se naravno setili , ali neko je trebao i pre , isto tako na onim silnim monitorima pre predavanja bi trebao da stoji spisak istih , da ne moram svaki put da gledam koje je sledece , takodje raspored bi mogao da bude i malko fleksibilniji , za sat vremena tesko moze neke da ode na rucak i vrati se , pa bilo da stanuje tu ili ne .
Kao zakljucak ostaje sledece , celokupan utisak mi je pozitivan , najvise zahvaljujuci kvalitetnim predavanjima koje sam cuo , ali kvari ga tih nekoliko 'sitnica' koje cini se kod nas uvek postoje , ali kojih nebi smelo biti , bar ne ako postoji neko ko celu stvar dobro isplanira .
Sve u svemu vidimo se dogodine , sasvim sigurno u nekom drugom gradu .
Inace zurke su bile ok , tj prvo vece je bio koktel , a drugo zurka , s tim sto cak ni vozac autobusa nije znao gde treba da ide , sto bih takodje pripisao organizaciji .
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo, ova teme me je naterala da postanem novi član foruma (znam da nije pohvalno, ali...).
Da predjem na stvar. Reći da je ovo loše organizovana konferencija bilo bi uvreda za loše organizovane konferencije. Predavanja drugog i trećeg dana su bila zaista korisna i odlično odrađena (barem ona na kojima sam bio), ali mi se sve ostalo smučilo.
Da izuzmemo bombu prvog dana koja ne može biti krivica organizatora, ali odmah posle toga propust - obezbedjenje neverovatno neljubazno, ponaša se prema nama kao da smo opasani štapovima eksploziva spremni da se detoniramo u svakom trenutku. Ulazim na jedna vrata, čovek iz obezbedjenja me drsko vraća da udjem na susedna (dva metra desno od drugih).
Potom, pre prvog "tehničkog" predavanja drže sve nas ispred hodnika koji vodi u 7 sala na prostoru koji je krajnje adekvatan. Da sam hteo da se guram dao bih 27 dinara za GSP a ne 35.000 za Sinergiju. Potom prvo predavanje - nas 100 hoće da udje u salu 1 i naravno ne može. Rezultat - ljudi stoje jedni drugima iznad glave, a mnogi ne mogu ni da udju. Aloooo!!! Ne radi se o besplatnoj konferenciji!? Pa i da je dzabe opet... Onda, predavači dozvoljavaju da ih uguše likovi koji se raspituju da li će njihova deca moći da igraju igrice na Visti, a bilo je i bisera koji pokušavaju da upoređuju XP i 2003 (koji je verovatno legalno instalirao kod sebe kući).
Da ne pričam o posluženju koje je bledi izgovor za ručak - neka organizatori malo pogledaju Cisco evente (i one koji su besplatni).
Mrzi me dalje da nastavljam. U svakom slučaju u Master Centru sam se osećao kao nepoželjan gost. Ne mislim da je kriv Microsoft, jer su sva ostala predavanja na kojima sam bio bila fenomenalna i jako sam zadovoljan tim delom priče, ali mi je sve ostalo ostavilo preovladjavajuće negativan utisak.
Bez uvrede, i ja imam utisak da su novinari imali bolji tretman od nas.

Zaključak bi bio - radovao sam se odlasku u Novi Sad jer sam uvek otuda nosio pozitivna iskustva, ali mi je ovog puta preselo. Pozdravljam pokušaj da se konferencija održi u nekom drugom gradu, ali to ubuduće ne treba činiti po svaku cenu. Da sam sam platio kotizaciju tužio bih nekog da mi vrati pare!
 
Kolko je ljudi bilo?

Vase procene?
 
Vrh Dno