Šta je novo?

Simpatično....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vasic

Slavan
Učlanjen(a)
31.01.2009
Poruke
371
Poena
319
Trajalo je bukvalno 50 minuta...

Naziv ovog podforuma je "Tableti". Normalan posetilac dođe u forum, nadajući se da će u njemu naći diskusije vezane za tablet računare današnjice. I, naravno, tako i biva -- diskusije se vode o svim mogućim uređajima koji danas postoje na tržištu tableta, uključujući i neke potpuno nepoznate kineske modele. Međutim, iz nekog meni nepoznatog razloga (jednoumlje?), ako se slučajno neko usudi da uopšte i pomene ime proizvođača najprodavanijeg tablet-uređaja na svetu, diskusija se zaključava u roku od pola sata.

Kako stvari stoje, manjine se u ovom okruženju ne tolerišu i u normalnim forumima nije im mesto; za njih postoji poseban geto.

Skidam kapu za toleranciju...
 
Uzgred, onaj Griffinov link iz prethodne "diskusije" vodi ka diskusiji postavljenoj još pre dva meseca (da ne govorimo što se diskusija nalazi u "toru" za Eplove uređaje, u pod-forumu za mobilne sprave, a ne ovde, gde se diskutuje o novim tabletima).

Pozdravio vas Kim Džong-un...
 
Aman covece o cemu ti?????? Ipad ne proizvodi kimitsu ili cika Pera, nego APPLE.. Sasvim je normalno da ce biti tamo.. A i druga stvar, neko ko voli jabuku i ko prati apple sigurno ce stalno pratiti taj deo foruma i bice obavesten kad se bude pisalo o tom uredjaju.. Evo cak i ja koga nijedan proizvod apple sem Mac-a ne interesuje nimalo, uspeo sam bez problema da nadjem temu o ipad-u.. Jer prosto znam gde trazim.. Ti si od toga uspeo da napravis zaveru kako bench ili mi kao celina bojkotujemo ipad... pffff.. Prelistaj malo teme i videces da se mnogi tableti uporedjuju sa njim i da se i o njemu govori kao i o svim drugim.. E to sto je vama vise dostupan u AmeriKAMA, nego nama ovde i sto neki vise vole Android platformu, to je vec prica za sebe..
 
Aman covece o cemu ti?????? Ipad ne proizvodi kimitsu ili cika Pera, nego APPLE.. Sasvim je normalno da ce biti tamo.. A i druga stvar, neko ko voli jabuku i ko prati apple sigurno ce stalno pratiti taj deo foruma i bice obavesten kad se bude pisalo o tom uredjaju.. Evo cak i ja koga nijedan proizvod apple sem Mac-a ne interesuje nimalo, uspeo sam bez problema da nadjem temu o ipad-u.. Jer prosto znam gde trazim..

Očigledno nisi shvatio suštinu poruke. Neko koga zanimaju tableti je, na primer, putem Gugla došao na Benčmark. Tu je video gomilu pod-foruma, od kojih se jedan zove "Tableti". Tamo je video diskusije za sve moguće tablete pod Suncem, osim jednog. Neko ko ne zna da treba da kopa po forumu (peške ili pretraživačem) mogao bi da pomisli da iz nekog razloga učesnici ovog foruma nemaju pojma da postoji taj jedan tablet.

Dakle, poenta je da društvo na Benču dobija ospice kad se započne diskusija o Eplovim proizvodima, gde se obično posle prva dva-tri posta pojavi predlog da se diskucija ubaci u "tor za ovce", pa neka se oni tamo prepucavaju, a "nas normalne da ostave na miru"... Do te mere da čak ni na "zvaničnom" podforumu za tablete nije uputno postavljati informacije o dotičnom prozvođaču, pa čak ni kad se pojavi nov model.

Kao što rekoh u nazivu teme, simpatično...
 
Neko ko ne zna da treba da kopa po forumu (peške ili pretraživačem) mogao bi da pomisli da iz nekog razloga učesnici ovog foruma nemaju pojma da postoji taj jedan tablet.



Koji si ti lik....auuuu


Izvini što tema i iPadu nije na izvolte na prvoj strani.

A svako ko je ikad u životu koristio internet forum bi morao da zna da ako ga nešto interesuje onda bi morao da koristi search.

I napravio si dve glupe rant teme potpuno nepotrebno.


A sve ovo može lako da se reši tako što ćeš da osnuješ svoj forum, pa onda stavi iPad temu gde ti je volja.

Vlasnici ovog foruma su odlučili ovako.

Tejk it or liv it.
 
Dakle POENTA ti nije na mestu.. Ne znam za druge, ali ja kad prvi put udjem na neki forum, non-stop koristim search dok ga ne upoznam, ne vidim zasto bi neko to radio tako kao sto ti kazes... Ni u sekciji o laptopovima neces naci macbook.. Nema potrebe da neku grupu nazivas ``tor za ovce`` bez obzira na navodnike.. Ja ti kazem ako mislis da je to neka zavera i da niko ne podnosi apple procitaj bilo koju iole obimniju temu o nekom tabletu i videces da se itekako uporedjivao sa ipad-om.. A sta to govori??? Govori da je taj tablet najzastupljeniji i da je mozda i mera onoga sto treba ocekivati od tableta.. Ja prvi kazem da ne volim apple, ali ne zato sto ne valjaju, dobri su do zla Boga, ali ne volim ih iz dva i samo dva razloga:
1. Zatvorenost! Svi znamo o cemu govorim!
2. Fanaticna grupa ljudi (kupaca) koje je apple svojom politikom stvorio..
Dakle shvati da je to tako napravljeno, da bi i moderatori imali manje posla, jer verujem da bi bilo dosta prepucavanja, a ne bi izostale ni uvrede..
Dakle udjes na forum, odes u jasno naznaceno polje za search i kucas ``IPAD 3`` i to je to.. teske li muke...
 
Apple fanboys strike again :d.
 
Apple korisnici su trazili poseban podforum i to su i dobili. Samim tim je ozbiljno smanjena kolicina flejma.
 
Dakle POENTA ti nije na mestu.. Ne znam za druge, ali ja kad prvi put udjem na neki forum, non-stop koristim search dok ga ne upoznam, ne vidim zasto bi neko to radio tako kao sto ti kazes...

Problem je što većina prosečnih ljudi ne koristi taj "search". Većina prosečnog sveta pristupa vebu kao novinama -- lista sadržaje ne bi li pronašao ono što mu treba. No to sad nije bitno.

Onaj "tor za ovce" stavljam u navodnike, jer ga nisam ja izmislio nego svi oni koji u roku od trideset nanosekundi skaču na svakog ko pomene A...

A svako ko je ikad u životu koristio internet forum bi morao da zna da ako ga nešto interesuje onda bi morao da koristi search. I napravio si dve glupe rant teme potpuno nepotrebno.
A sve ovo može lako da se reši tako što ćeš da osnuješ svoj forum, pa onda stavi iPad temu gde ti je volja.
Vlasnici ovog foruma su odlučili ovako.
Tejk it or liv it.

Benčmark forum privlači veliki broj inteligentnih likova. Nažalost, pored tih inteligentnih, tu ima i fanatika, koji uredno zabravljuju diskusije kad se pomene određena kompanija, ili teraju korisnike u određeni tor, jer se njima lično ne dopada tema za diskusiju.

Poenta komentara je što tamo gde vlada jednoumlje ne postoji tolerancija (tolerišemo samo one koji misle isto kao i mi).

Ko želi, nek zaključava, ako mu toliko smeta pominjanje "A". Ja sam za danas završio svoju priču. Pozdrav svima.
 
Vasicu ja ne znam u cemu je problem, ja zaista nisam naisao na to da neko spomeni apple i da se zavrsava diskusija, da mu neko brise, menja post ili bilo sta drugo.. Mislim da kritikujes bez osnove.. Kao sto je moderator yooyo rekao, apple korisnici i fan-ovi su trazili nesto i to dobili, srecni oni, srecni mi, srecni svi.. Sta bi tek bilo da nisu...
 
Vasicu.. na vrhu strane ima link ka FAQ delu foruma. To si trebao da procitas kada si se registrovao.
Na svim forumima na svetu savetuju prvo pretraga pa ako ne pronadjes ono sto te zanima, onda postavis pitanje. Ti si se u ovom slucaju veima ruzno ponasao, napadajuci clanove foruma, administraciju i moderatorski tim da podrzavaju jednoumlje. Tvoj staz na ovom forumu je veoma kratak i nisi upoznat sa razvojem benchmarka. To ti ne daje pravo da tako nastupas i olako osudjujes zajednicu. Umesto izvinjenja ti i dalje teras po svome!?
Mozda nisi primetio, svet se ne okrece oko Applea. Postoje ljudi koji koriste druge tablicne racunare i u ovom delu foruma se raspravlja o tim spravama.
Apple korisnici su se sami izolovali i niko ih nije smestio u tor. Izgleda da oni sami zele da zive iza raznih ograda i mi ih u tome necemo sprecavati. To je tolerancija, a ti si drzak i bezobrazan.
 
Ah, portret prosecnog Apple Boy-a na delu, u svojoj grandioznosti prezira prema svima drugima... Ok, da se malo i slozimo, sve jabucice su sjajne sprave, ok? Ali evo ideje za ad hoc upgrade - predefinisanje pojmova u stock varijanti "search-a", recimo, otkucas "Ipad3 Benchmark forum", Apple te pita "Web or Mac", ti checknes opciju i tu si! I nema nerazumevanja ni sukoba! Odoh sad odma' da pisem Apple-u, mozda dobijem i Ipad3!
 
Poslednja izmena:
Moram priznati da je i meni malo zasmetalo sto je iPAD odvojen od ostalih tableta.
I sto ne moze da se pravi neko normalno poredjenje iPAD-a i konkurencije.
 
i-Dioti ne shvataju da nije problem u Appleu i Apple proizvodima, nego u njima i njihovom poimanju ovoga o čemu pričamo.

Da uz to obicno i ide govor, kako neko mrzi apple uredjaje zato sto ne moze da ih priusti, ee sad ako neko da 550e za Note, zasto ne bi uzeo i iphone4s za iste pare..
Ili ako ima 600e za Asus Prime, zasto ne uzme ipad2.. Mozda zato sto oni koji zdravije razmisljaju znaju i vide da i note i Prime nude VISE za ulozeni novac, a ne znak kojim ce neko da se dici i pokazuje okolo.. Da ne govorim sto 90% onih koje znam i koji imaju iphone, koriste ga za poruke, fb i pozive.. aa da i talking Tom.. :) Sve to moze i nekii kinez android.. Ali mora da se vidi jabuka...
 
Dobro bre, smanjite malo tenziju, ne morate trpati čoveka kad ima donekle smisla to što piše (razumem frustraciju ali ne i način ispoljavanja).
Zaključao sam temu, nisam obrisao, dakle informacija je tu - link ka temi postoji.
Ako nije dovoljno i tema je "bajata" i sadrži previše informacija, napravite novu, a stara će da se zaključa, neće moderatori za vas da otvaraju teme ali moraju da zatvaraju za vama ako krene pogrešnim tokom.
Ali dve iste teme ne mogu da postoje i žive, kao ni ovakve teme. Lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno