Šta je novo?

Silent komponente

:HGT:

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2005
Poruke
207
Poena
320
E ovako, sa dolaskom ADSL-a imacu potrebu da mi racunar radi mnooogo duze :D nego sad, a s obzirom da se nalazi u sobi gde radim i spavam hteo bih da ga sto je moguce vise utisam. Nemam neki neograniceni budzet za ovu intervenciju tako da bih gledao da prodjem sto povojnije...

Konfiguracija:
Epox 8kda3i sa pasivnim hladjenjem
Sempron 2800@2,480 mhz na 1.5V sa Box coolerom
MSI FX5200 sa pasivnim coolerom
HDD 13Gb@5200 & Samsung 160gb Sata (ultra tih)
Napajanje Frontier 400w
Kuciste bez ventilatora...

Dajte neki predlog za ultra silent komponente :D , moje neko razmisljanje je da nabacim neko silent napajanje i eventualno neki CPU cooler (mozda pasivan, mada verovatno nece biti dovoljan da ohladi semp)
 
Za procesor neces imati nekih problema, bilo koje heat-pipe chudo ce da resi problem. Ali za pasivno hladjeno napajanje ces se pomuciti da ga nadjes. Mada je jedan vent obavezan da odvodi toplotu iz kucista, onaj iz napajanja je mozda dovoljan. Jer toplota koju oslobadjaju cpu+graficka+chipset+hdd je prevelika i moze da izazove probleme ako se ne napravi neka ventilacija.
 
Kada je u pitanju hladjenje procesora, ako taj Sempron ne overklokujes mislim da ce ti biti dobar Thermaltake Sonic Tower, a kada je u pitanju napajanje mislim da ces kod nas malo teze naci silent napajanje, a i cene takvih napajanja uopste nisu male. Mozda da se zadovoljis sa nekim LC Power iz serije Silent Giant.
 
Poslednja izmena:
pa prakticno svaki box kuler koji dolazi uz sempron64 se vrti max 3000rpm i tad se jedva cuje,a pritom ti semproni se bas slabo greju,ni sa vecim V kao tvoj na 1.5v, i po meni im nije potrebno neko bolje hladjenje od boxa....ako mozes da smanjis obrtaje kulera u biosu na nekih 2000rpm(al prati temp),on po meni postaje skoro necujan,tj. vise ce ti se cuti kuler napajanja
 
Mislim da najveca buka dolazi iz napajanja, hdd je extra tih ne cuje se ni kada nesto drlja po njemu, samo lampica svetli :D Kuciste je Frontier tako da nije kvalitet, ali problema sa vibracijama nema koliko ja mogu da procenim...
Sto se CPU i temp tice idle temp je 33c, a u full Prime 3h dodje do ~45, naravno box na ~3000rpm

@STAXM da li ti mislis da je 1.5V mnogo (ploca undervoluje pa je oko 1.48, a kada stoji na default onda je 1.38)??? Nisam te najbolje razumeo... BTW vidim da imas toliko hvaljeno LC napajanje, kazi mi koliko je bucno tj. tiho...

Da li bih mogao da odradim neki mod za napajanje, tipa da promenim fan i stavim neki tishi, jel ima mnooogo cimanja???
 
@HGT
probaj s&m samo test CPU....tad ce se tvoj sempron najvise zasijati....sigurno za 5c vise nego sa prime.....ipak su to dosta vece temp nego sto sam mislio...mozda je tebi ipak potrebniji neki bolji kuler
kada stavim prst na nf4 kuler i zaustavim ga,vise mi se cuje kuler napajanja nego CPU na 2900rpm....barem je kod mene tako :(
 
Nazad
Vrh Dno