Šta je novo?

Foto i video oprema Sigurnosna kamera

Koji fotoaparat ili kameru kupiti?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,419
Poena
390
Treba mi neka sigurnosna kamera, neki best buy, najbolji odnos cene i kvaliteta. Naleteo sam na Xiaomi AW300, koja mi deluje ok, ali rekoh da ipak pitam ovde ima li mozda nesto bolje za ove pare ~6000 dinara? Posto mi je ovo prva kamera i nemam iskustva u toj oblasti, interesuje me par stvari. Prvo, da li ja njoj mogu da pristupim samo preko LAN mreze, ili mogu i kada sam negde van kuce? Drugo, posto vidim da je "pametna", da li mozda postoji neka mogucnost da prepoznaje odredjene ljude? I ono sto mi je dosta bitno, posto bih je koristio kao neku vrstu video interfona, da li mogu da namestim (iOS) nekako da mi cim nesto stane pred nju (vrata) aktivira neko obavestenje na telefonu, ili jos bolje da mi se odmah pokrene video prenos sa kamere?
 
Nemam tu Xiaomi kameru ali imam Xiaomi 2K magnetnu varijantu koja je s vremena na vreme na akciji za 2990, racunam da sve sto ima kod mene ima i na tvojoj jer je skuplja pa idemo redom dok se ne javi neko.

Mozes da joj pristupas preko Mi Home, tako da ces da mozes da pristupis i na AW300.

Nisam proveravao detalnije, prepoznaje pokret i osobe, za sve sto vidi stize ti notifikacija direktno na telefon, uz to snima i 10 sekundi od momenta kad registruje nesto. Kod tebe moze da radi isto ili bolje. Fajlove mozes da gledas unazad, cloud su osakatili ali to sto je na kartici je i dalje vidljivo tako da nije neki problem.

Kad pritisnes na notifikaciju otvara ti se aplikacija i vidis sta je kamera snimila a mozes da otvoris i kameru direktno i da gledas iz Australije ako hoces.

@momsab prebaci i ovo moje ako se nastavlja diskusija u toj temi
 
Mnogo tražiš od kamere u tom cenovnom rangu. Veza je sa ruterom (WiFi il žica ) I kako god možeš da pristupiš ruteru takva je i veza sa kamerom. Direktna veza sa telefonom samo WiFi i u dometu. Ostalo zavisi od softwera u telefonu.
Ovako nešto bi ti možda više udgovaralo
 
Nemam tu Xiaomi kameru ali imam Xiaomi 2K magnetnu varijantu koja je s vremena na vreme na akciji za 2990, racunam da sve sto ima kod mene ima i na tvojoj jer je skuplja pa idemo redom dok se ne javi neko.

Mozes da joj pristupas preko Mi Home, tako da ces da mozes da pristupis i na AW300.

Nisam proveravao detalnije, prepoznaje pokret i osobe, za sve sto vidi stize ti notifikacija direktno na telefon, uz to snima i 10 sekundi od momenta kad registruje nesto. Kod tebe moze da radi isto ili bolje. Fajlove mozes da gledas unazad, cloud su osakatili ali to sto je na kartici je i dalje vidljivo tako da nije neki problem.

Kad pritisnes na notifikaciju otvara ti se aplikacija i vidis sta je kamera snimila a mozes da otvoris i kameru direktno i da gledas iz Australije ako hoces.

@momsab prebaci i ovo moje ako se nastavlja diskusija u toj temi
Hvala. Možeš li mi reći koji je tačno model te tvoje kamere, pošto mislim da bi mi i ona završila posao?
 
To su samo za unutrašmju momtažu-
 
Pokusavam da provalim za ovu kameru AW300, da li moze da se podesi da se ovaj alarm zvucni i svetlosni, koji se javlja kada se detektuje covek u radijusu kretanja, ne aktivira stalno, vec samo recimo nocu? U sustini hteo bih da je preko dana koristim tako da ako se neko pred njom pojavi, dobijem obavestenje na telefonu (kod kuce ili van nje) i da tu nema tog alarma za provalnike, a recimo nocu posle ponoci da bude alarm? Moze li to nekako da se namesti? Ili bar da me uvek i za sve obavestava samo da je neko ispred vrata/kamere, bez tog alarma? Malo mi je spooky da ko god mi se pojavi pred vratima, krene da se aktivira alarm.
 
Pokusavam da provalim za ovu kameru AW300, da li moze da se podesi da se ovaj alarm zvucni i svetlosni, koji se javlja kada se detektuje covek u radijusu kretanja, ne aktivira stalno, vec samo recimo nocu? U sustini hteo bih da je preko dana koristim tako da ako se neko pred njom pojavi, dobijem obavestenje na telefonu (kod kuce ili van nje) i da tu nema tog alarma za provalnike, a recimo nocu posle ponoci da bude alarm? Moze li to nekako da se namesti? Ili bar da me uvek i za sve obavestava samo da je neko ispred vrata/kamere, bez tog alarma? Malo mi je spooky da ko god mi se pojavi pred vratima, krene da se aktivira alarm.
Pozdrav,imam ovu kameru već par dana. Možeš potpuno da isključiš alarm,ili da podesiš od kad do kad želiš da se on aktivira. Takođe možeš da podesiš jačinu zvuka alarma,i jačinu dioda .E sad što se obaveštenja na telefonu tiče,ona nisu uvek u realnom vremenu,nekada kasne i 2 minuta,od trenutka detekcije. Obavezno podesi da ti detektuje samo osobe,a ne pokrete,jer ćeš biti zatrpan desetinama notifikacija,na kojima se ne događa ništa osim lišta na vetru.
 
E reci mi nešto. Ako detektuje osobu, jel mogu ja da aktiviram tada kameru? Da mogu da se obratim toj osobi preko zvučnika kamere i da vifim u realnom vremenu šta se dešava? Kao video interfon. I da to mogu da radim i van lokalne lan mreže, odnosno sa bilo koje lokacije gde se nalazim?
 
Ne verujem da je imaju. Poručio sam online i zvali su me da nemaju. Provericu u ponedeljak. Nasao sam jednu u Ada molu u Mi storu, ali je izložbeni primerak i bila je izgrebana na par mesta.
 
Kamere (Xiaomi) nema nigde. Ona u Rajicevoj je rezervisana. Cekam. Valjda ce biti nova tura.

Nego gledam nesto u medjuvremenu ovu TP-LINK Tapo C320WS sto je @saka predlozio. Malo je skuplja, ali ne previse. Vidim da ima ovu opciju "activity zones". To je nesto sto mi bas treba. Dakle da mogu da definisem deo na koji ce kamera da reaguje, a da sama kamera snima siri ugao. Da li se ovaj crveni kvadrat moze preoblikovati i namestiti da pokriva bas odredjeni zeljeni deo kadra?
image_2023-08-15_081411768.png

Da li ovako nesto ima Xiaomi AW300? @Smederevac1
 
Posto i dalje nema XIAOMI nigde, poceo sam da malo gledam recenzije za ovu TP-LINK. Sad mi se cini da je ona mozda i bolje resenje, odnosno resenje sa vise mogucnosti. Sad, kako to obicno biva, apetiti rastu, pa i neki zahtevi od kamere. Gledam ovu recenziju i kamera mi deluje odlicno za moje potrebe. Jedino sto sam prepoznao kao nesto sto bi mi smetalo, odnosno ne bi zadovoljlio moje kriterijume je to sto, ako sam dobro razumeo, kada se definise ta zona za koju ce detektovati pokrete, ne moze se unutar te zone aktivirati da detektuje samo ljude. Samo ljude moze, ali izgleda, opet ako sam dobro razumeo, samo preko celog kadra. Sad, kod mene je sitacija sledeca. Trebalo bi da postavim kameru ispred kuce. Ispred kuce, moje dvoriste je nekih 10-ak metara, a ispred je ulica. Voleo bih da imam kadar da mogu da vidim i ulicu, jer cesto ispred parkiram auto, pa da mogu da vidim sta se tu desava, ali opet posto je jelte ulica, ne bih da mi se aktivira kamera za ljude, jer ljudi tu stalno prolaze. Opet, ova kamera valjda moze da detektuje ljude samo u celom kadru, ili u delu kadra samo pokrete. Opet ako bih stavio samo pokrete u delu kadra (dvoriste), verovatno bi mi se stalno palila zbog grana od drveca i slicno, sto bi detektovala kao pokrete.

Dakle ne znam da li sam dobro razumeo coveka, da ako se definise zona za aktivaciju pokreta unutar kadra, ne moze da unutar te zone aktivira da prepoznaje samo ljude?

Isto ovo me zanima za XIAOMI, odnosno sta ona od ovoga moze, ili ne moze, posto nesto manjka sa recenzijama.
 
Gledam ovu recenziju i kamera mi deluje odlicno za moje potrebe. Jedino sto sam prepoznao kao nesto sto bi mi smetalo, odnosno ne bi zadovoljlio moje kriterijume je to sto, ako sam dobro razumeo, kada se definise ta zona za koju ce detektovati pokrete, ne moze se unutar te zone aktivirati da detektuje samo ljude. Samo ljude moze, ali izgleda, opet ako sam dobro razumeo, samo preko celog kadra. Sad, kod mene je sitacija sledeca. Trebalo bi da postavim kameru ispred kuce. Ispred kuce, moje dvoriste je nekih 10-ak metara, a ispred je ulica. Voleo bih da imam kadar da mogu da vidim i ulicu, jer cesto ispred parkiram auto, pa da mogu da vidim sta se tu desava, ali opet posto je jelte ulica, ne bih da mi se aktivira kamera za ljude, jer ljudi tu stalno prolaze. Opet, ova kamera valjda moze da detektuje ljude samo u celom kadru, ili u delu kadra samo pokrete. Opet ako bih stavio samo pokrete u delu kadra (dvoriste), verovatno bi mi se stalno palila zbog grana od drveca i slicno, sto bi detektovala kao pokrete.

Dakle ne znam da li sam dobro razumeo coveka, da ako se definise zona za aktivaciju pokreta unutar kadra, ne moze da unutar te zone aktivira da prepoznaje samo ljude?

Isto ovo me zanima za XIAOMI, odnosno sta ona od ovoga moze, ili ne moze, posto nesto manjka sa recenzijama.
Pusti te igračke... ;)

Drži se ti brendova Dahua ili Hikvision, jer sve te opcije koje tebi trebaju imaš na tim kamerama i rade da kažem sasvim zadovoljavajuće i na njihovim low-entry modelima!



 
Poslednja izmena:
Kamere (Xiaomi) nema nigde. Ona u Rajicevoj je rezervisana. Cekam. Valjda ce biti nova tura.

Nego gledam nesto u medjuvremenu ovu TP-LINK Tapo C320WS sto je @saka predlozio. Malo je skuplja, ali ne previse. Vidim da ima ovu opciju "activity zones". To je nesto sto mi bas treba. Dakle da mogu da definisem deo na koji ce kamera da reaguje, a da sama kamera snima siri ugao. Da li se ovaj crveni kvadrat moze preoblikovati i namestiti da pokriva bas odredjeni zeljeni deo kadra?
Pogledajte prilog 400548

Da li ovako nesto ima Xiaomi AW300? @Smederevac1
Da može,na xiaomi se zove electronic fence. Person detection radi super. Inače ti cropuješ deo koji želiš,i događaje koje želiš da ti aktiviraju
Posto i dalje nema XIAOMI nigde, poceo sam da malo gledam recenzije za ovu TP-LINK. Sad mi se cini da je ona mozda i bolje resenje, odnosno resenje sa vise mogucnosti. Sad, kako to obicno biva, apetiti rastu, pa i neki zahtevi od kamere. Gledam ovu recenziju i kamera mi deluje odlicno za moje potrebe. Jedino sto sam prepoznao kao nesto sto bi mi smetalo, odnosno ne bi zadovoljlio moje kriterijume je to sto, ako sam dobro razumeo, kada se definise ta zona za koju ce detektovati pokrete, ne moze se unutar te zone aktivirati da detektuje samo ljude. Samo ljude moze, ali izgleda, opet ako sam dobro razumeo, samo preko celog kadra. Sad, kod mene je sitacija sledeca. Trebalo bi da postavim kameru ispred kuce. Ispred kuce, moje dvoriste je nekih 10-ak metara, a ispred je ulica. Voleo bih da imam kadar da mogu da vidim i ulicu, jer cesto ispred parkiram auto, pa da mogu da vidim sta se tu desava, ali opet posto je jelte ulica, ne bih da mi se aktivira kamera za ljude, jer ljudi tu stalno prolaze. Opet, ova kamera valjda moze da detektuje ljude samo u celom kadru, ili u delu kadra samo pokrete. Opet ako bih stavio samo pokrete u delu kadra (dvoriste), verovatno bi mi se stalno palila zbog grana od drveca i slicno, sto bi detektovala kao pokrete.

Dakle ne znam da li sam dobro razumeo coveka, da ako se definise zona za aktivaciju pokreta unutar kadra, ne moze da unutar te zone aktivira da prepoznaje samo ljude?

Isto ovo me zanima za XIAOMI, odnosno sta ona od ovoga moze, ili ne moze, posto nesto manjka sa recenzijama.
Može meni je podešeno na person detection. Motion detectio detektuje i grane i leptire
 
Hvala. Uzeo sam juce ipak ovu TP-LINK. Xiaomi nije bilo moguce naci, a i gledajuci neke rezencije, stekao sam utisak da je ova mozda malo bolja. Malo sam je cackao juce, koliko sam imao vremena. Ovako na prvu loptu, deluje mi odlicno. Sve sto sam trazio ona to ima. Nisam jedino bas odusevljen kvalitetom snimka, mada sve sam to nesto radio u improvizovanim uslovima, pa verujem kad podignem rezoluciju na 2K i fiksiram je, da ce biti bolje sve. Testirao sam na manjoj rezoluciji.

Sad samo jos nesto me zanima, posto sam totalni amater iz ove oblasti. Znaci ja da bih mogao da vidim snimak nekog desavanja koje je kamera snimila, moram da imam ili micro sd karticu ili cloud? Bez toga dobijam samo obavestenje da se nesto pomera i onda otvaram i gledam u real time-u. Posto se cloud kod TP-LINKA placa, a ne bih to placao, ostaje micro sd. Da li to sad znaci da ja da bih mogao da vidim neki snimak, moram da vadim fizicki karticu iz kamere, ili moze nekako preko aplikacije da se vidi sta je snimljeno? cc: @saka
 
Pa mora da ima neka memorija na koju da se snimi.
 
Da, da, logično. Mislio sam da može tipa neki temporarly cache da pravi na telefonu, ili tako nešto. A da li se može pristupiti tim snimcima sa kartice, preko telefona, ili mora da se fizički vadi kartica? Nemam trenutno karticu, pa zato pitam.
 
Nemam tu kameru, ali zar nije logično da pristupom kroz aplikaciju možeš da pregledaš sadržaj (snimke) sa sd kartice?
Na jeftinim kamerama, kao i na amazon blink tako funkcioniše.
 
Hvala. Uzeo sam juce ipak ovu TP-LINK. Xiaomi nije bilo moguce naci, a i gledajuci neke rezencije, stekao sam utisak da je ova mozda malo bolja. Malo sam je cackao juce, koliko sam imao vremena. Ovako na prvu loptu, deluje mi odlicno. Sve sto sam trazio ona to ima. Nisam jedino bas odusevljen kvalitetom snimka, mada sve sam to nesto radio u improvizovanim uslovima, pa verujem kad podignem rezoluciju na 2K i fiksiram je, da ce biti bolje sve. Testirao sam na manjoj rezoluciji.

Sad samo jos nesto me zanima, posto sam totalni amater iz ove oblasti. Znaci ja da bih mogao da vidim snimak nekog desavanja koje je kamera snimila, moram da imam ili micro sd karticu ili cloud? Bez toga dobijam samo obavestenje da se nesto pomera i onda otvaram i gledam u real time-u. Posto se cloud kod TP-LINKA placa, a ne bih to placao, ostaje micro sd. Da li to sad znaci da ja da bih mogao da vidim neki snimak, moram da vadim fizicki karticu iz kamere, ili moze nekako preko aplikacije da se vidi sta je snimljeno? cc: @saka
Ako Ti nije problem pusti link te to link kamere. Da znam ako kupujem drugu.
 
Vrh Dno