Šta je novo?

Shokiranje mobilnog telefona :)

testthenext

Čuven
Učlanjen(a)
02.05.2004
Poruke
874
Poena
630
Deo komentara na SE608i mobilni koji sam procitao na jednom domacem sajtu...

"...Usput chuo sam od ortaka da je kupio K608i u nekoj (necu navesti ime zbog loshe reklame) radnji koja ga je imala do skora za 195e i da mu je riknuo zbog neadekvatnog dekodiranja...navodno su ga dekodirali shokiranjem strujom... Da li je to moguce, mislim ta struja kao shok za probijanje blokade???" :zgran:

Majko moja... Kakvi sve likovi postoje u ovom gradu... sto trgovci, sto kupci...
 
Nije bas za cudjenje,Srbi su jos i informisani kad je rec o"dekodiranju"iliti ukljanjanju SIM lock-a ali uvek se nadje neki biser koji ili jos nema dovoljno godina da zna sve ili ga jednostavno nije zanimalo ili... Mozes cuti svasta ali ukoliko taj neko ne"pametuje",ne vidim razlog za javnu kritiku zato sto je postavio laicko pitanje!?
Pozdrav ,)
 
Vidi, malo edukacije ne skodi nikada, a da medju mladima postoji toliki "Hype" oko zelje za znajem, kao oko opsesije da se ima najnoviji mobilni, sve bi u ovoj zemlji bilo lepse!!!
 
Koliko ja znam baterije se shokiraju da pocnu da se pune sa jacom strujom. A za dekodiranje mobilnih telefona zastita se skida tako sto se otvori telefon i presece neki vod koji je ustvari zastita.Postoji dosta sema na internetu za to, ja sam recimo dekodirao siemens mc60, A52 na taj nacin...
 
moguce da odredjeni sok resetuje neki eprom?
 
A da to sto se tice eeproma,bar za siemensa, ima EEPROM TOOL kome ne smeta zastita al on tesko moze nekom pomoci osima ako hoce da ubaci ili izbaci neki deo!? Mislim da to sa sokiranjem nikako nije pametno..
 
danijel00 je napisao(la):
moguce da odredjeni sok resetuje neki eprom?

Resetuje ga kako? Da sam sebi promeni software na neku verziju bez zastite... :wall:

Pa dekodiranje upravo ovome sluzi. Menja se verzija softwarea (prilagodjena odredjenom provajderu), a koja se nalazi u nekom chipu unutar telefona. Kako bi tako nesto moglo da se uradi bez da se ne reprogramira taj neki flash rom???
 
Samo se na pojedinim Siemens-ima,koliko znam,sekao test point da bi se mogao dekodirati telefon!
A sta se menja ako taj provajder ne ubacuje svoj softver (vecina)?Nije to tako prosto,samo flesnes softver nekim koji nema SIM lock i gotovo!Mora da se"crackuje"zastita jer zbog nje nemozes nista da radis telefonu ako mu ne ubacis karticu odredjenog operatera!
Pozdrav ,)
 
sve u Srbiji se popravlja delovanje silom na objekat koji treba popraviti...TV se "malko" cukne,kroz mob se propusti 220V i sl... :D
 
Aj pustite Srbiju malo na miru...pa sta sto kodiramo telefone,jel nas to onda cini kriminalcima?!kao da nigde u svetu to ne rade..ionako sve te kompanije mobilnih telefona(a provajderi pogotovu) samo iskoriscavaju ljude!
A to za struju je skoro pa nemoguce jer elektronska kontrola napona ne dozvoljava tako nesto,a ako se i to premosti opet ne vidim sta ostaje da se 'sokira'!
 
Mi dekodiramo telefone a ne kodiramo! ;)
Cova je mislio da ce da moze da skine SIM lock ako zabaci par zica na dalekovod i"flešne"mobilni,sto bi i uspeo al bukvalno (flash-Blic,munja...)
Pozdrav ,)
 
Zli bokser je napisao(la):
Aj pustite Srbiju malo na miru...pa sta sto kodiramo telefone,jel nas to onda cini kriminalcima?!
DA, apsolutno!
Zli bokser je napisao(la):
...ionako sve te kompanije mobilnih telefona(a provajderi pogotovu) samo iskoriscavaju ljude!...
Ma ne, samo im prodaju proizvod, koji ljudi NISU obavezni da kupe....za razliku od Srbije, gde je moguce da te PRIMORAJU da kupis neciji proizvod (mada se u konkretnom slucaju ne radi o "proizvodu" koji je vezan za mobilnu telefoniju).
 
ajde onda u zatvor,ako se osecas krivam!ja se sigurno ne osecam....
 
E kad smo vec kod legalnosti - jeste izvalili da ni u jednoj radnji koja se bavi prodajom fonova skinutih sa drugih mreza ne daju fiskalni racun (verovatno ne placaju PDV), a garancija se dobija maltene na toalet papiru? Hoce li se u Srbiji ikad moci nabaviti normalan telefon, u fabrickom pakovanju, bez raznih budzenja softvera od drugih modela i gomilom nalepnica logoa mreza na aparatu?

I da - ljudi koji se bave prodajom takvih telefona nabavljenih na ko zna koji nacin i placenih po ko zna kojoj ultra niskoj ceni jesu kriminalci!
 
danijel00 je napisao(la):
moguce da odredjeni sok resetuje neki eprom?
Moguce je da ce taj eprom jedino da crkne. :d

Neskica je napisao(la):
Da svi smo mi kriminalci!
Pa i jesmo. :S:

Sylvester je napisao(la):
Hoce li se u Srbiji ikad moci nabaviti normalan telefon, u fabrickom pakovanju, bez raznih budzenja softvera od drugih modela i gomilom nalepnica logoa mreza na aparatu?
Ne. :lupko:
 
auuu, sta napricaste... EEPROM se "sokira" ( electrically erasable PROM )(erasable by high voltage pulse), dok je EPROM (erasable programmable ROM )koji se brisao izlaganjem jakoj UV svetlosti...
valjda je jasno sto se zove flash... ;)
znam da je stara tema ali morao sam da napisem, ovo su neke elementarne stvari..
 
Kad mreže budu počele da nude veći izbor aparata uz pakete, sa nekim ultrapovoljnim aranžmanima. Očigledno država prećutno toleriše jeftine mobove bez PDV-a kupovinom socijalnog mira. I dalje je po južnoj Srbiji glavni baja ko sedne u kafić, naruči kafu i ne ustaje ceo dan odatle. Mora valjda da stavi neki dobar mob na sto.
 
a gde ima tih sema, aj na pm, molim vas.pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno