Šta je novo?

Shield Up zaštitne folije

Sonyxland

Zapažen
Učlanjen(a)
14.09.2021
Poruke
3
Poena
21
Pozdrav,

Pre nedelju dana sam nabavio novi telefon (sa zakrivljenim ivicama), pa mu tražim adekvatnu zaštitu. U skoro svakoj radnji su mi nudili te Shield Up folije koje se kroje po potrebi za telefon i koje bi trebalo da su izdržljive (postoje snimci kako ih udaraju makzama i čekicima i nije im ništa). Čak sta više, gumirane su kao pa se i same regenerišu, itd.

Da li je neko imao iskustva sa ovim vidom zaštite? To jest jel stvarno vredi ili samo mame kupce kao i obično? Ako ne, šta je alternativa tj. da li klasično staklo ide na ove zakrivljene ekrane?

I ono manje bitno, ali za mene značajno, kakav je osećaj pri korišćenju? Koliko lako klize prsti pri upotrebi i koja od ovih alternativa je po tome najkomfornija tj. najsličnija korišćenju bez ikakve zaštite?

Prosečan sam korisnik, ali dobro sam platio telefon i želim da ne razmišljam o tome šta može da se desi prilikom pada, a u isto vreme da ne stavljam na njega nešto što će da me nervira i da mi otežava korišćenje. Svaki savet, iskustvo i preporuka su dobrodošli. Hvala unapred.
 
Ja imam onu koje se prodaju u mobile outfitters radnjama, i generalno sam zadovoljan.
Prozirna je, prijatnija na dodir i bolje izgleda nego staklo, ne privlači toliko otiske i nekako je gumasta pa se zaista delimično vraća i prvobitno stanje. Koštala je oko 2500 ako se dobro sećam.
Telefon je sa njom padao par puta, na parket uglvnom, i nije bilo posledica (ima i silikonsku navlaku).
 
Po meni, folije su bolji izbor za zakrivljen ekran od stakla (ne znam kakva je konkretno shield up), posto retko koje staklo za zakrivljene ekrane valja i obicno kosta 50e i mora da se narucuje iz inostranstva... Ali folije ne mogu da stite od padova, mogu oni da reklamiraju sta god hoce... Zato mora da se kupi dobra futrola...
 
Nazad
Vrh Dno