Šta je novo?

Share problem

djalexa

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2011
Poruke
12
Poena
154
Ovako imam jedan problem sa sharovanje internet konekcije. Kako koristim wireless preko wireless kartice na pc-u zeleo sam da taj isti delim na laptopu. E sad problem je u tome sto ja operatora sa wireless-a od laptopa ne vidim pa sam primoran da odradim share ili preko lan-a ili preko virtuelnog rutera. E sad prvo sam probao preko lan-a i ok radi odredjeno vreme ali radi neko vreme i dok tako radi na ikonici za wireless pise shared tj malo ispod naziva kao na ovoj slici
whn_01.jpg;pv1783ceae69282ec0
i naravno koristim normalno internet ali posle nekog vremena to share koje se vidi na slici izgubi se prekine se konekcija i ne mogu povezati sve dok to share ne iskljucim ne restartujem racunar pa ponovo sve namestim da bi ponovo radilo neko vreme. Ok mislio sam mozda je problem u lan-u pa sam probao preko virtual router da preko moju wireless karticu na laptopu vidim kao konekciju kojoj pristupam sifrom. Sve sam to odradio dobije se shared i koristim internet ali i ovde posle nekog vremena kao u prvom slucaju to shared se izgubi i postupak je isti kao i sa lan-a. Sve sam probao od kucanja nekih adresa sve sve sve ali nije nista pomoglo. Preinstalirao sam sistem misleci da ce bar to da pomogne (u pitanju je windows 7 i na pc i na laptopu) ali nije ni to pomoglo ponovo isti problem. Da li neko zna u cemu moze biti problem ovde i kako da to resim?
 
ovako za lan na desktopu mi stoji 192.168.2.1 , 255.255.255.0 a sto se tice DHCP Enable stoji no, a sada na laptopu stoji ovako
192.168.2.21,255.255.255.0, Default gateway 192.168.2.1, DHCP Server 192.168.2.1 a sto se tice DHCP Enable stoji yes



Zaboravio sam jos ovo da napisem pogledao sam na wireless kartici gde imam internet od provajdera na desktop racunaru i tu stoji za DHCP enable stoji no

Ima neko resenje?
 
Poslednja izmena:
preporucili su mi ovaj forum za moj odgovor medjutim ne znam u cemu je problem da li je ovaj moj problem ne resiv ili jednostavno niko ne zeli da odgovori ne znam.
 
Sa takvim stavom ti niko nece ni pomoci.
Imas veoma cudan problem koji je tesko resiti na ovaj nacin i sumnjam da neko ko zna u cemu je problem nebi zeleo da ti pomogne.
 
Sa kojim to stavom lepo sam pitao da li je problem neresiv ili neko ko zna ne zeli da odgovori stvarno ne znam u cemu je problem i koji sam ja to stav izneo ako sam pitao. Da li sam lepo odgovorio na pitanje koje mi je postavio xphreak? Meni se cini da jesam i sto je vise moguce podataka o tome ja sam napisao, koliko znam ni tu odredjeni stav nisam iskazao. Ne mora neko da mi pomogne konkretno sto se tice LAN-a moze kao sto sam napisao i u prvom postu za Virtual Router. Da li to sto se gubi tako share da li ima neke veze sa Firwal-om ili ne? Da li je problem u DHCP gde stoji da nije enable i kako to promeniti? Ako je u proslom postu shvaceno kao neki stav da sam izneo nadam se da ovde nije isti slucaj
 
@djalexa, nije da niko nece da ti odgovori, vec taj MS ICS nikad nije radio kako treba i zive su muke da se on iskonfigurise. Kupi neki normalni ruter i zavrsi posao. Ako je u pitanju Mikrotik hotspot, trebace ti i AP i ruter da bi napravio deljenje.

Pozdrav.
 
@djalexa, nije da niko nece da ti odgovori, vec taj MS ICS nikad nije radio kako treba i zive su muke da se on iskonfigurise. Kupi neki normalni ruter i zavrsi posao. Ako je u pitanju Mikrotik hotspot, trebace ti i AP i ruter da bi napravio deljenje.

Pozdrav.

Znam to sam i ostavio kao poslednje resenje mislio sam ako moze nekako ovako da resim problem bez rutera
 
Ja sam pre nekog vremena pokuso da uradim nesto slicno i posle 3 dana mucenja kupio ruter i sve zavrsio za 3 minuta.

Sent using Tt.
 
Pronasao sam resenje za moj problem. U register bazu sam pronasao Parameters pa sam selektovao IPEnableRouter i promenio vrednost, bilo je 0 ja sam promenio na 1. Kada sam to zavrsio restartovao sam kompjuter, posle toga sam usao u Local Area Conection, postavio adrese u TCP/ipv4 192.168.2.1 a subnet mask 255.255.255.0, kada sam to zavrsio na laptopu sam podesio u Local Area Conection da sve te adrese u TCP/ipv4 pronadje automatski. Kada sam to zavrsio povezao ih utp kablom, restartovao sam PC i laptop i na kraju sve radi kako treba bez problema koji sam ranije imao. Uostalom hvala svima koji su pokusali da mi pomognu, postavio sam ovde sve detaljno sta sam odradio mozda jos nekome zatreba. Poz
 
Nazad
Vrh Dno