Šta je novo?

SGI Octane

Boskovic

Čuven
Učlanjen(a)
22.04.2002
Poruke
275
Poena
619
CPU -
1x 195MHz MIPS R10000 (IP30) Processor with MIPS R10010 FPU

RAM -
512MB
Data Cache: 32 KB Instruction Cache: 32 KB
Secondary Instruction-Data Cache: 1 MB

Graphics -
SI Graphics
1x GE 1x RE 0 TRAMs

Hard Drive - 4GB SCSI

Other Drives -
1x SCSI 4x external CD drive
1x SCSI DDS 2/4GB external tape drive

Audio -
Iris Audio Processor
1x Mic In 1x Speaker Out
1x Line In 1x Line Out
1x Digital Coaxial
1x Digital Optical

Network - 10/100Mbps Ethernet

I/O -
1x 68-pin Ultra/Wide SCSI connector
2x serial
1x parallel

The unit comes with an original SGI Monitor (17”), and grey original SGI keyboard and mouse



Ako moze neko da procijeni koliko vrijedi dati love za ovo.
I posebno me zanima ovaj IRIS audio procesor i njegove mogucnosti.
 
Boskovic je napisao(la):
CPU -
1x 195MHz MIPS R10000 (IP30) Processor with MIPS R10010 FPU

RAM -
512MB
Data Cache: 32 KB Instruction Cache: 32 KB
Secondary Instruction-Data Cache: 1 MB

Graphics -
SI Graphics
1x GE 1x RE 0 TRAMs

Hard Drive - 4GB SCSI

Other Drives -
1x SCSI 4x external CD drive
1x SCSI DDS 2/4GB external tape drive

Audio -
Iris Audio Processor
1x Mic In 1x Speaker Out
1x Line In 1x Line Out
1x Digital Coaxial
1x Digital Optical

Network - 10/100Mbps Ethernet

I/O -
1x 68-pin Ultra/Wide SCSI connector
2x serial
1x parallel

The unit comes with an original SGI Monitor (17”), and grey original SGI keyboard and mouse



Ako moze neko da procijeni koliko vrijedi dati love za ovo.
I posebno me zanima ovaj IRIS audio procesor i njegove mogucnosti.

Ovako, teško je reći jer nisi naveo nekoliko vrlo bitnih informacija: verziju matične ploče (max 2GB ili 8GB RAMa), verziju napajanja i verziju Xbowa. Pošto je u pitanju prva generacija procesora pretpostavljam da su u pitanju starije revizije svih komponenti. Ako možeš traži detaljan hinv (hinv -m -v iz IRIXa, ne PROMa)

Idemo redom:
- sama mašina do 250e (starija grafička i procesor, procesor ima samo 1MB keša, 4GB disk je jedva dovoljan da se IRIX instalira kako treba, starija ploča, napajanje, XBow)
- CDROM 30e (stari model, verovatno kućište vredi više od samog drajva)
- DDS2 50e (ovo je vrh vrhova, DDS3 drajvovi su ~300$)
- monitor 70e (ovo je isto plafon, mada nisi naveo koji je model u pitanju)

Ako je mašina u inostranstvu nije baš pametno kupovati je jer ti troškovi tranposrta budu slični kao i za neku jaču mašinu. Ako je mašina u SCG a traže otprilike koliko sam napisao onda ima smisla uzeti je, ali ne očekuj čuda. Nisi napisao šta nameravaš da radiš sa njom.

Za audio čip ne znam kakav je, zvuk mi baš nije u sferi interesovanja. Ako misliš da se baviš audiom, Octane je ipak pogrešna mašina.
 
Nazad
Vrh Dno