Šta je novo?

Servisiranje monitora (Samsung 740n)

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Ortaku se najverovatnije pokvario ovaj monitor, kada se ubode direktno u VGA port, ne daje sliku, lampica gori konstantno plavo (kao da je sve normalno), a kada se ubode u DVI koriscenjem adaptera, onda lampica blinka (isto plavo). Posto je meni crkavala lampa na 940n, proverio sam da nije lampa tako sto sam svetleo baterijskom direktno u displej i proveravao da li se nesto vidi (jer se meni tako videlo, ali je bilo veoma tamno), medjutim ne. Ono sto mi je cudno je da je monitor radio perfektno do poslednjeg trenutka, kada je ortak izvadio sve kablove iz kucista da bi ga usisao na terasi, i prilikom toga izvadio i VGA kabl. Nakon toga mu se pojavila ona standby poruka, i on je ugasio monitor na dugme. Kada je zavrsio sa usisavanjem PCa, vratio je sve kako je bilo i monitor vise ne daje znake zivota.

Ono sto me zanima, uzevsi u obzir model, kakva je isplativost popravke? Sta moze da bude u pitanju, koliko kosta dijagnostika u slucaju da odluci da ga ne popravlja (nakon dijagnostike kvara), i koliko bi mogla da ga izadje popravka? I ako moze info nekog povoljnog, proverenog servisa koji ovo radi.

Ne bih da mi sami otvaramo i proveravamo/menjamo kondenzatore, on se u to stvarno ne razume, a ja sam u ispitnom roku trenutno...
 
Najbolnija tačka kod 740n/940n je napajanje, odnosno čoper zadužen za napajanje lampi. Cijena servisa zavisi od toga šta je sve crklo unutra, ali bi trebalo da je oko 15-20 eura...

Imaš PM za servis.

Pozdrav.

Djole
 
Poslednja izmena:
meni se isto desilo pre nedelju dana na sekundarnom kompu, znaci isto svetli lampica konstantno, baterijskom proverio, ne nazire se slika [znaci nije lampa, tj lampe posto ima dve pa kad crkne jedna, nazire se slika jer druga radi, male su sanse da obe lampe crknu], zakacio na primarni komp, isto se ponasa.

dam ortaku koji radi u servisu, on mi sredi kondenzatore i osigurac i evo ga sad radi monitor, sto se tice cene ne znam koliko se krece, nije hteo da mi uzme ni dinar al castio sam ga jednu crvenu, a kontam da u servisu preko 2 crvene ne bi trebalo da bude.
 
meni se isto desilo pre nedelju dana na sekundarnom kompu, znaci isto svetli lampica konstantno, baterijskom proverio, ne nazire se slika [znaci nije lampa, tj lampe posto ima dve pa kad crkne jedna, nazire se slika jer druga radi, male su sanse da obe lampe crknu], zakacio na primarni komp, isto se ponasa.

dam ortaku koji radi u servisu, on mi sredi kondenzatore i osigurac i evo ga sad radi monitor, sto se tice cene ne znam koliko se krece, nije hteo da mi uzme ni dinar al castio sam ga jednu crvenu, a kontam da u servisu preko 2 crvene ne bi trebalo da bude.

Pa da se time bavim i imam kondenzatore ja bih mu to sredio nije mi problem lemljenje, nego u ispitnom roku (a vec sam u govn... :d) ne mogu da jurim to :p. Dobio sam PM od castora sto se servisa tice, uputicu coveka pa neka vidi da li mu je isplativo ili ne :). Hvala na odgovorima!
 
Nazad
Vrh Dno