Šta je novo?

Servis

WiFi ti ostaje, eno vidi se gore na slici. WWAN je slot za LTE/GPS modem ili navedeni SSD.
 
Hvala ti
Probacu ovo brze bolje, samo da nadjem 2242 disk negde, vidim da su retki. Inace da li postoji bojaznost da nece bootovati sistem odatle?
 
Imaš ga u radnji koja počinje sa Exc... ukucaj na google model Transcend TS256GMTS430S od 256GB za 5100 din.

Boot-uje sistem i sa njega, normalno ga prepoznaje laptop. Samo je bitno da je SATA, a ne NVMe.
 
Na sestrinom laptopu od kako smo ga novog kupili nije radio desni zvucnik. Kasnije kada sam mu menjao pastu i vadio taj konektor, desni zvucnik je proradio. Sledeci put kada sam ga otvarao opet je prestao i nikad vise nije proradio, da bi se na kraju izlomio onaj deo sa ploce gde se ubada konektor zvucnika. Kako se to popravlja? Da li se samo zalemi za plocu ili bolje da ne pipam ako ne znam? :)
 
Verovatno bio hladan lem/spoj još u fabrici. Može da se prelemi ili zameni (ako nađeš isti) Pošto ima bar 3 kontakta plus bar 2-4 za njegovo kućište,teško je razlemiti sve odjenom bez prekomernog zagrevanja pa je najbolje da daš nekom sa duvaljkom.
 
Hvala na odgovoru. Najverovatnije ce da ostane tako kako jeste, da ne pokvarim jos nesto. Mator je bas laptop, Sandy Bridge cpu, ali zavrsava posao jos uvek.
 
Pozdrav,izvinjavam se ako je pitanje u pogrešnoj temi,zanima me čime najefikasnije očistiti površine oko tastature (iznad i ispod tastature) na laptopu,postale su jako lepljive,hvata se prašina i ima ogrebotina .
 

Prilozi

  • IMG_20220802_152309[1].jpg
    IMG_20220802_152309[1].jpg
    230.2 KB · Pregleda: 89
Pozdrav,izvinjavam se ako je pitanje u pogrešnoj temi,zanima me čime najefikasnije očistiti površine oko tastature (iznad i ispod tastature) na laptopu,postale su jako lepljive,hvata se prašina i ima ogrebotina .
Mene takođe zanima. Kolega ima isti problem.
 
Pozdrav,izvinjavam se ako je pitanje u pogrešnoj temi,zanima me čime najefikasnije očistiti površine oko tastature (iznad i ispod tastature) na laptopu,postale su jako lepljive,hvata se prašina i ima ogrebotina .
Ja brisem vlaznim maramicama za naocare, lepo ciste, mada nikad nisam dosao do toga da mi laptop bude lepljiv.
 
Laptop je kupljen nov još davno i uprkos pažnji površina oko tastature je postala vrlo brzo lepljiva,kao da je od nekog gumiranog materijala koji se istopi.Računar jeste relativno star i dugo je izgledao uredno,ali u zadnje vrijeme se baš kači prašina i obično brisanje pravi ogrebotine. Inače ova E serija dell latitude laptopa ima tu specifičnu površinu.
 
Verovatno neadekvatan materijal koji na višim temperaturama u produženom trajanju degradira. Ne deluje baš ni da je pažen, ali srećom Latitude serija sve trpi, ja sam svoj čak i ispuštao (par puta) bez posledica.
Probaj sa alkoholom, nemoj ništa agresivnije od toga (aceton, razređivač...).
 
standardna prica za te gumirane povrsine, vremenom to propadne. Desavalo mi se na misevima, a i na kucistu (cm storm trooper). Na misu sam resio upravo acetonom. vrlo malo na vatu, pa premaz pa struganje vatom. kapljica previse i ode i plastika ispod
Na laptopu to ne bih pokusavao bez rastavljanja kucista da se ne zezne tastatura i jos nesto okolo.
 
Vlazne maramice iz lidla.
 
Imam problem sa mini display portom na Thinkpad T440s. Radio radio i odjednom neće. A na drugom laptopu radi adapter sa mdp na hdmi, znači nije do njega. Šta bi moglo biti i gde da ga nosim?
 
Da li mislite da bi preko docking station 40A1 radila konekcija na externi monitor?
 
Pozdrav,izvinjavam se ako je pitanje u pogrešnoj temi,zanima me čime najefikasnije očistiti površine oko tastature (iznad i ispod tastature) na laptopu,postale su jako lepljive,hvata se prašina i ima ogrebotina .
Ala si ga urnisao, svaka cast.:( Imao do pre godinu isti model... kao iz fabrike je bio.
Tastere mozes alkoholom brisati, kod mene je bila water-spill resistant tastatura.
Ali tu gumu pored touch-a nemoj nikako jakim alkoholom (ovim za dez. ruku) - kao da je rastvara.
 
Što je najgore nisam ja nego jedan poznanik koji radi kao serviser računara,odnio sam mu laptop da stavi ssd,a on usput da mi "učini uslugu" čistio to i samo izgrebao.Bilo je u mnogo boljem stanju prije,ali šta je tu je,digao sam ruke,to je samo estetika.
 
Imam glup problem sa televizorom (Sharp 43"). Upalim TV, upali se slika na tren i nestane. Ako imam sreće posle par paljenja i gasenja ekrana (TV ima opciju za to na daljinskom), uspem da upalim ekran. Ako nemam sreće, slika se pojavi na tren, pa nestane. Ima neko ideju šta može biti. Factory reset TV-a sam probao.
 
Napajanje, startni kondenzatori ili tako nešto. Svakako simptom podseća na nešto sa nedovoljno el. energije za rad tv-a.
 
Imate neki servis za preporuku na Novom Beogradu koji to može da sredi?
 
Da li neko možda ima predlog za servis mrežnih POE switcheva? Radi se o tome da sam kupio dva poprilično skupa switch-a koja su crkla jedan za drugim, u roku od 2-3 godine. Nemam pojma šta im se desilo i zašto su riknuli, naravno van garantnog roka. Znam da je slaba šansa da se tu bilo šta popravi, al rekoh aj da pitam ovde možda neko ima neku informaciju...
 
Uvoznik bi to trebao da zna da ti kaze, nisi naveo proizvodjaca.
 
Proizvođač je Ubiquiti, a uvoznik mi je rekao da se to ne popravlja nego da se baca.. inače je njihov servis Kimtec, ali kada sam kod njih nosio PDU letvu na servis, čovek koji tamo radi mi je bukvalno rekao "da se ne razume u to" i da to jedino može da se menja ako je u garanciji.. ne osuđujem čoveka, nego samo kažem da verovatno u tom servisu ne bi ništa uradili na sa ovim switchem.
 
Zna li neko da li u Srbiji ima neko ko radi zamenu soketa na matičnoj ploči?
Hvala unapred 🙂
 
Hvala puno, u pitanju je b660 ploča, ispao mi procesor na soket i napravio haos. Pokušao sam lupom i pincetom, ali mi se sve čini da fali par pipaka, tako da jedino ostaje zamena
Hvala još jednom 👍
 
Sad sam zvao, na žalost ne radi zamenu soketa na matičnoj ploči 🥺
 
Nazad
Vrh Dno