Šta je novo?

Servis za hdd NS

Vokac

Flash Drive
Učlanjen(a)
27.11.2007
Poena
8
Ne znam da li uopste smem na ovom forumu da trazim ovako nesto, ako ne sme neka admin ukloni.
Potreban mi je servis za hdd u pitanju WD RED 3TB, mislim da je elektronika u pitanju jer ovako nije imao nikakav problem do sada. Sta se desilo, menjao sam napajanje danas uzeo Anteca HCG 750W a staro mi je bilo EVGA G3 550W, za SATA sam stavio kabl od EVGA i komp nije hteo ni da upali dok nisam skontao da je kabl u pitanju (na EVGA je radio bez problema tako da verujem da nije ostecen) kada sam skinuo SATA kabl od EVGA i stavio od Anteca hdd vise ne radi :( tj ne prepoznaje ga bios uopste, a imam jos 3 diska sto obicna sto ssd koji rade bez problema i dalje. Tako da verujem da je elektronika pa ako neko zna da me uputi na neki proveren servis u Novom Sadu bio bih zahvalan.

dzonihsv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poena
113
Napomena za helpdisk, skupi su ovih dana baš. Računaj da bez 200-300e nema kod njih skoro ništa.

Vokac

Flash Drive
Učlanjen(a)
27.11.2007
Poena
8
A ona prica da se zameni ploca diska sa nekom koja radi i da se zameni firmware? Ne znam ko bi to radio?

dzonihsv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poena
113
Ovde je više problem do napajanja strujom. Ako ima sreće, osigurač pregoreo zbog pogrešno priključenog napajanja.

alex303

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.04.2005
Poena
113
A ona prica da se zameni ploca diska sa nekom koja radi i da se zameni firmware? Ne znam ko bi to radio?
To ti je jedini način. Inače ne treba menjati firmware, jer je firmware na ploči koju menjaš. Mehanički deo, a i podaci su ti sigurno netaknuti. Treba ti "samo" elektronika.

Vokac

Flash Drive
Učlanjen(a)
27.11.2007
Poena
8
Ide sutra u helpdisk pa cemo videti. Nisam do sada znao da svako napajanje ima svoj pinout. Na greskama se uci :( A sto se elektronike tice ko zna sta je, svakako ako bi menjao sa drugog diska (potpuno isti) treba valjda bios ili sta li je vec da se menja a to se ne usudjujem sam da radim a ovako ko zna ko bi da se igra sa time.

Vrh Dno