Šta je novo?

Server za virtualizaciju

chundra

Čuven
Učlanjen(a)
31.12.2003
Poruke
148
Poena
619
Trebaju mi smernice za izbor serverskog hardvera na kome ce biti virtuelizovan Sharepoint i CRM. A nije iskljuceno da ce se vremenom povecati broj servisa koji ce se vrteti na njemu.
Takodje, resenje moze biti i najam hostinga kod provajdera koji pruza ovakvu uslugu.
Spominje se AbsolutOK?
 
Pa najbolje je ta kotaktiras Dell, hp, IBM i kazes im sta ti treba i za sta ti treba...
Oni vec imaju gotove masine sa preinstaliranim ESXi...

Ukljucis, podesis i vozis...ako ti treba dodane opcija tipa vmotion,ha,drs...mozes da narucis od vmware-a

Sharepoint and CRM rade na nivou database-a tako da bih ti preporucio da databaze drzis na SAN-u a ne na samim VM-ovima...naravno zavisi i to koliko korisnika ces da imas (mislim za 10 korisnika nije bitno ali za 100-300+ vec ima mnogo veze)...
 
Koliko para toliko muzike...kod mene se na dva DELL PowerEdge 1950 sa po dva Xeona i sa po 16GB rama vrti SP 2010 farma i CRM. Na jednom DELL-u imam dva SP 2010 servera, jedan WFE drugi App Server, a na drugom DELL-u MSSQL i CRM. CRM i ova dva SP2010 servera koriste onaj MSSQL kao database server. To je najprostije moguce resenje koje zadovoljava nase prohteve. Tu mislim i na production site i SP sajtove u localu itd...ako vama treba neki load balancing, klasterisanje, itd, itd, onda ti ni to nije dovoljno.

...a da, sve se vrti inace na Win 2008 SE i Hyper-V kao Virtual hostu.
 
Moze li nesto ovako da posluzi:

Chipset Intel S5500
CPU 2 x Intel Quad-Core Xeon E5620 2.40GHz, 12MB, 1333MHz Intel Hyper-Threading and Turbo Boost Technology
RAM 4 x 4GB 1333MHz DDR3 ECC registered
RAID Intel RS2WC080, 8 port SATA/SAS 6Gb/s controller, RAID 0,1,5,10,50
HDD 6 x 1TB SATA2, RE4, RAID Edition, 32MB, Hot-Swap
Network Integrated Dual-Gigabit Controller 82574L and 82567LM
Case SC5650BRP 600W 1 + 1 Redundant PSU

Diskove sam mislio da drzim u najobicnijem miroru, jedan za sql a drugi za vhd.
Koristim HyperV.
 
RAID Intel RS2WC080, 8 port SATA/SAS 6Gb/s controller, RAID 0,1,5,10,50

Mislim da ovo nije puni raid kontroler, tj. da se radi o fake-raid kontroleru. Ukoliko Hyper-V radi bez problema sa softverskim raid-om, onda ok.
 
Ja volim 2 X HDD miror (što brži disk) za operativni sistem + 4 X HDD RAID 5 (što veći diskovi) za podatke.
 
Uradi ti backup Virtualnih Masina cim ih konfigurises, to jest cim zavrsis instalacije i potrebna setovanja na njima. Radi dnevni bcp sajtova na SP-u i CRM-i i bekapuj baze sa SQL servera i nema da brines. Sve to moze da radi i da se povrati i bez RAID-a.
 
Mislim da ovo nije puni raid kontroler, tj. da se radi o fake-raid kontroleru. Ukoliko Hyper-V radi bez problema sa softverskim raid-om, onda ok.

Po Intel sajtu trebalo bi da jeste HW. Ugradjivali su oni i ranije neke HW SAS kontrolere na Intel plocama, samo nisu bili full-blown resenja jer firmware nije dovoljavao RAID6.
 
Jep, ipak je hardverski raid, koristi megaraid drajdver na esx/esxi-ju i linuxu.
 
Stigla masina!
Ubacio sam dva od 6 diskova u miror, razmisljam sta cu sa ovih 4 ...
Dal i njih u zasebne mirore 2x2, pa na jedan da stavljam vhd a drugi za DB i logove
ili mozda neki RAID 5 ili 10 ...
Treba negde smestiti i SCVMM
 
Mozesh RAID5 + hotspare, ili RAID 10. Mada ja bih RAID 10, ne volem RAID5...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno