Šta je novo?

Server-HDD storage

starwriter

Slavan
Učlanjen(a)
19.06.2006
Poruke
10
Poena
304
Pozdrav!
Ne znam da li je ovo prava rubrika.:) Elem, radim u jednoj maloj ustanovi kulture i kako je kultura uvek na poslednjem mestu vecito kuburimo sa finasijama. Dobili smo 290.000 dinara za nabavku HDD storage-servera na kojem cemo skladistiti digitalizovane-fotografisane stare dokumente i knjige. Sada su mi ti podaci razbacani na nekoliko eksternih hard diskova a ideja je da u jednom serveru/storage budu ubaceni svi ti hard diskovi, i da se preko lokalne mreze iz njega vuku podaci po potrebi...kako zaposleni u ustanovi, tako i istrazivaci koji dolaze kod nas...sa racunara kojima su njima namenjeni. Negde oko 8 racunara pristupalo bi tom storage/serveru.
Gledao sam neke cene servera..izuzetno su skupi....da li imate neki predlog...sta bi se moglo uzeti za te pare a da vrsi funkciju?
Ili da se mozda sklopi jedan racunar koji bi imao ulogu storage-servera...u kojem bi bilo zakaceno oko 4 (eventualno 5) hard diskova..od 1 do 3TB_U toj varijanti, kako sklopiti konfiguraciju...na sta treba obratiti paznju? A da se uklopi u gore navedeni iznos? Hvala.:)
Milan
 
Imate solidan budzet kojim mozete da sastavite storage server za vase potrebe. Ako sam razumeo 290.000 dinara. Mozes kupiti kalsicni starage server, a mozes zavisno od potreba kupiti klasicnikoji ce pored ostalog i to da odradjuje.
Samo nisam razumeo, dali hoces da postojece hardove ubacis u storage server, ili ces da kupis nove hardove za tu potrebu.
 
Imate solidan budzet kojim mozete da sastavite storage server za vase potrebe. Ako sam razumeo 290.000 dinara. Mozes kupiti kalsicni starage server, a mozes zavisno od potreba kupiti klasicnikoji ce pored ostalog i to da odradjuje.
Samo nisam razumeo, dali hoces da postojece hardove ubacis u storage server, ili ces da kupis nove hardove za tu potrebu.
/////////////////////////////////////////

Hvala! Ubacili bi postojeće hard diskove u storage, možda dokupili još jedan ili dva harda.
 
Nazad
Vrh Dno