Šta je novo?

Senzor na maticnoj za cpu, pomoc.

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Naime kroz everest i hw monitor prikazuje pri najvecem opterecenju 50c cpu, u biosu je prikaz na ovo oko 80c,ovo znam jer pri ovom opterecenju ga resetujem udjem u bios i cpu je 75c a temp opada. nekim programima sam usporio broj obrtaja i namerno cekao da u hw monitoru i everestu dodje do 60c, cim je dostigo ovu temp oglasio se zvucnik na kucistu jer sam podesio cpu temp worning na 60c. Sta mi preporucujete da li zbog ovog treba reklamirati plocu, u bisu predje 60c ne oglasi se kuciste, kad dodje na hw monitoru na 60 upozori, ima li neko objasnjenje, on zapravo reaguje na temperaturu kada dostigne 60c preko hv monitora i everesta ali ocitavanja u biosu su mnogo veca i ne reaguje, gde je tu logicnost, Imam athlon ii 640 3,0ghc procesror je ispravan, proveren na drugoj ploci ocitavanja su ok na njoj. Da li mi preporucujete da reklamiram plocu zbog ovoga ili ne.
 
Po meni bi trebao da reklamiras,nije vredno baktanja uvek kada imas garanciju.Cim je to pocelo odmah da baguje,ko zna sta ce kasnije da bude.Da li je to neka MSI ploca ?
 
Hvala na odgovoru.Ploca je gigabajt 970a ud3p , zanima me kod drugih ko ima amd procesor kolika je temperatura preko hw monitora i u biosu da li postoje narano neke oscilacije za par stepena ili je kao i kod mene pri paljenju pokazuje 50c u biosu a u hw monitoru je oko 25 na pocetku rada. Sta znaci bagovanje, meni nista nesto ne koci, niti se restatuje racunar.
 
Poslednja izmena:
Ja imam ga-970a-d3 rev 1.0.Pre nego sto sam potrpao gomilu kulera i vodeno,northbrigde je bio vreo.Tu je otisao senzor definitivno.Pazi ako je 50 stepeni zavuci ruku iza heatsinka,to mora da se oseti.Mislio sam na njoj ce nesto kasnije crci,ja sam imao isto problem sa nekom m61 gigabyte,senzor i lan vrisnuo.

4.2ghz.jpg
 
vucko88 hvala na pomoci, pogledao sam ove tvoje paratmetre, reci mi vidim da ti je cpu oko 15c, po tome izgleda da i kod tebe u bisu verovatno neka veca temperatura cpu ili gledam nesto pogresno. Koliki ti je broj obrtaja ventilatora, kako sam prebacio box procesror sa asus ploce na ovu mnogo vise vrti i mnogo je bucniji, to mi se nije desavalo na staroj ploci, moguce da ovaj senzor ocitava neke vece temp od realnih i odmah time natera ventilator na proceoru da vrti brze, sve sam blizi tome da je reklamiram.:smash:
 
Pa nisu bas mnogo tacna ova ocitavanja iz hw monitora u biosu je oko 25 -30 stepeni,zavisi u koje doba dana.Sta znam,pise da pumpa radi na oko 800-900 obrtaja,inace dok sam imao box kuler,ispod 2200 nije radio,cim predje 3000 cuo se kao mlazni avion,a dostizao je i 6000rpm u renderingu.Problem kod gigabajt ploca je to sto se northbrigde greje bolesno,a nalazi se ispod samog soketa.Tako da sva toplota ode na procesor,zato ti se cuje vise na gigabajtu.Ja sam pre gigabajta imao asus,isti slucaj sa kulerom....Tako da reklamiraj to,dzabe se bakces.
 
Nazad
Vrh Dno