Šta je novo?

Sennheiser HD599 + Ifi Go Blu

FiveNine

Poštovan
Učlanjen(a)
02.02.2018
Poruke
12
Poena
55
Pozdrav svima, nemam iskustva sa slusalicama generalno i vidim da je nemoguce naci nesto wireless za gaming/multimedia da nema latency, sa solidnim zvukom sto nece da me bankrotira.
Malo sam potrazio po netu, Sennheiser HD599 (140e) izgleda kao nesto sto bi mi odgovaralo za navedene svrhe i nije previse skupo. Ifi Go Blue (40e) sam isto video da se preporucuje na redditu i ima pozitivna iskustva.

Ideja mi je sledeca. Kada igram igrice, slusalice bi bile u wired modu, povezane na racunar (ne igram nikad igrice sa dzojstikom niti sa velike udaljenosti od ekrana).
Kada gledam filmove/serije ili slusam muziku, preferirao bih da bude wireless mod, gde Ifi Go Blu ulazi u sliku. Ceo setup bi bio ~180e sto mi je ok.

Pomoc mi specificno treba da mi kazete ako je neko koristio ovaj combo, sta mogu da ocekujem, da li je uopste dobra ideja i da li bi to funkcionisalo kao sto sam zamislio?
 
Nisam uspeo da nadjem Edit opciju ako uopste postoji. Izgleda da je ovaj Ifi Go Blue od 40e samo futrola a ne uredjaj. Back to the drawing board.
 
Te slušalice treba kupiti dok su po toj ceni, jer 25-26k din. ne vrede, odnosno ima boljih za taj novac.
BT bih, kao opciju, ostavio na poslednjem mestu prioriteta. Bolje je koristiti kvalitetne slušalice, dobar DAC sa pojačalom, i produžni kabl (ako je potreban uopšte).
Ako su ti bitni mikrofon i izolacija (zbog igranja), imaš i ove Beyerdynamic za 14300 din. trenutno.
 
Te slušalice treba kupiti dok su po toj ceni, jer 25-26k din. ne vrede, odnosno ima boljih za taj novac.
BT bih, kao opciju, ostavio na poslednjem mestu prioriteta. Bolje je koristiti kvalitetne slušalice, dobar DAC sa pojačalom, i produžni kabl (ako je potreban uopšte).
Ako su ti bitni mikrofon i izolacija (zbog igranja), imaš i ove Beyerdynamic za 14300 din. trenutno.
Vidim po inostranstvu da su na akciji ispod 100$ tako da mi ostavlja los ukus i 15000 da dajem pravo da ti kazem ali sta da se radi. Mikrofon i izolacija mi nisu bitni.
BT je bila ideja jer na zicne slusalice ne mogu nikako da gledam filmove npr. zbog kabla, trebalo bi mi 5m kabla da dohvati a i nije bas najprakticnije.
Nekako mi se ne kupuju slusalice koje bih koristio samo za gejming jer nisam "gejmer" tj. nemam toliko vremena na to da izdvojim. Kada bi imale drugu korist bilo bi mi ok.

Za Beyerdynamic cini mi se da mi ne bi pasovalo zbog kruznog oblika (usi su mi dugacke preko 7cm tako da retko sta pokriva), gledao sam njihove 770 880 990 ali mi se cini da bi mi HD599 vise odgovarale.

Ima li neko all in one resenje sto radi sve ovo a da nije smece zvuk ili 500e? Postoje li bezicne slusalice koje nemaju 150ms latency da moze sa njima da se igra nesto + multimedija?
Video sam npr Sony WH-L600, da li to vredi necemu?
 
Nisam baš neki fan BT zvuka pa i ne pratim previše ponudu BT slušalica.
Uglavnom, koristim kratke kablove (do 2m), a kada noću gledam nešto iz fotelje, onda koristim produžni kabl za sluške i to je to.

HD 599 svakako vredi kupiti za 16k din (ako ih i dalje ima po toj ceni), a za ostalo ne znam šta da ti kažem, BT slušalice često nisu optimalne ni za slušanje muzike, ni za gaming. Ili ih treba platiti duplo više od klasičnih, i birati model koji se provereno dobro pokazao u praksi.
 
Vidim po inostranstvu da su na akciji ispod 100$ tako da mi ostavlja los ukus i 15000 da dajem pravo da ti kazem ali sta da se radi. Mikrofon i izolacija mi nisu bitni.
BT je bila ideja jer na zicne slusalice ne mogu nikako da gledam filmove npr. zbog kabla, trebalo bi mi 5m kabla da dohvati a i nije bas najprakticnije.
Nekako mi se ne kupuju slusalice koje bih koristio samo za gejming jer nisam "gejmer" tj. nemam toliko vremena na to da izdvojim. Kada bi imale drugu korist bilo bi mi ok.

Za Beyerdynamic cini mi se da mi ne bi pasovalo zbog kruznog oblika (usi su mi dugacke preko 7cm tako da retko sta pokriva), gledao sam njihove 770 880 990 ali mi se cini da bi mi HD599 vise odgovarale.

Ima li neko all in one resenje sto radi sve ovo a da nije smece zvuk ili 500e? Postoje li bezicne slusalice koje nemaju 150ms latency da moze sa njima da se igra nesto + multimedija?
Video sam npr Sony WH-L600, da li to vredi necemu?
Audeze maxwel , sve ostalo iole normalno bt+anc nije namenjeno za gaming pa ce biti sve osim idealnog resenja ako ti treba headset mode za neki VoIP u toku igranja. Nisam ih imao ali po recenzijama su naj allaround resenje za bezicne gamere
 
Nazad
Vrh Dno